[UK] Rozpiski

Awatar użytkownika
Telamon

Re: [UK] Rozpiski

Postautor: Telamon » 10 kwie 2018, o 07:50

Hej. Gratulacje z rozpoczęcia przygody z najlepszym systemem historycznym w Polsce. ;)

Masz za mało drużyn piechoty. Dwie drużyny to za mało aby skutecznie prowadzić bitwę. Za mało do obrony, nie mówiąc już o ataku. Brak Ci elastyczności i rezerw.
Zacznij od złożenia trzech dużych drużyn weteranów (ok. 10-ciu) lub czterech średnich (8-7). Cromwell w opcji weterańskiej to strata punktów (brak m.in żyroskopu). Miotacz ognia również jest zbyteczny, z medyka można zrezygnować. PIATA także bym sobie odpuścił (zasięg 12 cali to okrutnie mało jak na broń ppanc). Masz już 233 punkty.
Granaty ppanc. na piechocie są ostatecznym rozwiązaniem. Nie bierz ich (249pkt). Masz prawie dwudziestu weteranów. Proponuję za to kupić 2x7 ludzi, dać im po cztery smg aby mieć drużyny szturmowe.

Zrezygnowałbym w sumie z porucznika weterańskiego. Droga opcja, która w tym przypadku nie jest zbyt pomocna. Twoje oddziały weteranów mają wysokie morale. Możesz nim najwyżej aktywować oddziały ale z pozyskanych z degradacji punktów można awansować moździerz do opcji średniej. Najlepiej jednak byłoby go wymienić na brytyjską 25-cio funtówkę. Z obserwatorem. Dodatkowe ppanc, dobre odłamkowe i opcja strzelania niczym moździerz.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Desaxe

Postautor: Desaxe » 10 kwie 2018, o 14:15

Dzięki za podpowiedzi, póki co nie chcę dokupować nic, wiec 25pdr poczeka, ale kiedyś dołączy :)
Na razie pouczę się gry na tej rozpisce - zgodnie z poradami pozmieniałem trochę rozkład tych 1000 pts:

1st Lt - Regular z SMG + 2 x Reg. Soldier z SMG - 95
Forward Artillery Observer z SMG + Reg. Soldier - 10

Veteran Infantry Section (NCO z SMG, 6 strzelców, 2 x SMG, LMG) - 159
Veteran Infantry Section (NCO z SMG, 6 strzelców, 2 x SMG, LMG) - 159
Veteran Infantry Section (NCO z SMG, 4 strzelców, 2 x SMG) - 100
Veteran Infantry Section (NCO z SMG, 4 strzelców, 2 x SMG) - 100

Light Mortar Team, Reg. - 35
Sniper Team, Vet. - 65

Recce Carrier, Vet. 2xLMG - 72
Cromwell Tank Mk.VIII, AT gun, Reg. - 205

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 10 kwie 2018, o 14:33

Proponuję najpierw złożyć to co ci się podoba a w trakcie bitwy ze mną w fgb zobaczysz wszystkie słabe strony rozpy. 8-)
Matisoft Gaming Club

Gluberyt

Postautor: Gluberyt » 30 maja 2018, o 14:00

Postanowiłem zrobić rozpiskę na 1 SBS.
Moja propozycja.
Second Lutenent (sam)
2x 10 osobowy oddział spadków (1smg+LMG+ Rifle)
1x 10 osobowy oddział (5SMG+LMG+Rifle)
Free Artilery Observer
Air Observer
Medium Mortar
+ Spotter
Sniper Team
Piat Team
6pdr
Airborne jeep z 10 kostkami
11 Kości rozkazów 990 pts

Myślałem już nad skasowaniem 1 mmg z jeepa i za zaoszczędzone punkty kupić na jeden oddział spadów granaty AT.

Bamberinho

Postautor: Bamberinho » 31 maja 2018, o 09:32

Ja bym zostawił tak jak jest. Jeśli przeciwnik będzie wiedział że ten oddział ma granaty to czołg nawet się obok niego nie pojawi, a 10 dodatkowych strzałów krzywdę wrogim oddziałom zrobić może.

Wróć do „Armie”