(UK)28th (Māori) Battalion 1000pts

Deithwem

Re: (UK)28th (Māori) Battalion 1000pts

Postautor: Deithwem » 4 maja 2018, o 17:11

Gluberyt pisze:Zastanawiam się, nad modyfikacją Churchilla do wersji AVRE. 36' zasięg, HE4. Co myślicie?

Poprawię cię.
36' Direct fire
36-72' Indirect co oznacza, że zazwyczaj przeciwnik na tym zasięgu będzie w coverze co daje nam strzał 6 na trafienie, a nie 6 na 6

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 4 maja 2018, o 17:47

Łapać doświadczenie w walce i nic nie zmieniać. Jeśli najlepszy pojazd pancerny w grze uważasz za słaby :lol:
Matisoft Gaming Club

Gluberyt

Postautor: Gluberyt » 5 maja 2018, o 17:20

Deithwem pisze:
Gluberyt pisze:Zastanawiam się, nad modyfikacją Churchilla do wersji AVRE. 36' zasięg, HE4. Co myślicie?

Poprawię cię.
36' Direct fire
36-72' Indirect co oznacza, że zazwyczaj przeciwnik na tym zasięgu będzie w coverze co daje nam strzał 6 na trafienie, a nie 6 na 6

Tylko, ze do niego jest przypisana zasad ,,can not fire long range".

Rozpiska spoko, ale kolejny turniej szykujr sie na 1200-1250pts, wiec sila rzeczy wejda modyfikacje. Zastanawia mnie co wziac, bo brak konkretnego HE bardzo odczulem. Przeciez niepowiedzialem, ze jest slaby. No moze po za dzialem :D

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 7 maja 2018, o 11:09

Na Japończykow HE jest nieprzydatne. Rzadko kiedy obejmiesz większą ilość figurek. Lepsza jest wielka ilość pestek i pojazdy z miotaczami ognia (ostatnio Ba-20 wytłukł mi większość armii weteranów).
Jeżeli chodzi o czołgi - taki jest urok walk pancernych w tej grze. Ja mimo dwóch lat gry z dział ppanc. rozbiłem zaledwie jeden samochód pancerny (przez pomyłkę przeciwnika) i jednego jeepa. :P Moi przeciwnicy odnosili większe sukcesy przeciwko japońskim czołgom ale również nie były one aż tak bardzo spektakularne (Type 97 przeważnie dożywał do końca gry).
Churchilla bym nie ruszał.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 8 maja 2018, o 20:06

Gluberyt pisze: Przeciez nie powiedzialem, ze jest slaby. No moze poza dzialem :D

Ale ja o Stagu mówiłem... :roll:
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 9 maja 2018, o 19:14

HE obecnie nie służy do bicia hordy, skoro można w nią odpalić MMG z wieży i z kadłuba, za to jest bezcenne jak na stole są jakieś budynki (HE nie liczy hard covera za siedzenie w budynku). Piechota w budynkach kiedyś była jak w bunkrze, a teraz jak tylko jakieś HE w nią celuje, to prosty wybór: 'down', albo pół oddziału do piachu;)

Ja na ruskach często używam Churchilla (głównie dla klimatu, bo fajny model), zawsze biorę z amerykańską 75tką. HE jest wystarczające, żeby wywołać wspomniany efekt na tchórzach w budynkach, no a p.panc. jest tak losowy, że moim zdaniem 5+ wystarcza, jak mam coś popsuć, to kulnę tą 4+, czy nawet 5+, a jak przeciwnik ma mnie zniszczyć, to i tak kulnie ile trzeba (mam pecha prawie zawsze grać przeciwko Niemcom, gdzie ZAWSZE jest co najmniej jedna heavy AT, a bardzo często super heavy, co swoją drogą strasznie zabija klimat gry, bo jak gram 'turniejowo', to zazwyczaj z tego powodu rezygnuję z czołgu w ogóle, albo ograniczam się do jakiejś tankietki, bo szkoda mi marnować punkty na coś, co zejdzie w pierwszej turze, od pierwszego trafienia, albo będzie się kitrać i bawić kotka i myszkę całą grę, nic nie robiąc)

Wróć do „Armie”