[ITA] Armies of Italy

Awatar użytkownika
Radar

Re: [ITA] Armies of Italy

Postautor: Radar » 6 sty 2015, o 04:39

Dopiero teraz zajrzałem na forum. Odpowiem z czego ja korzystałem informacyjnie.

Jest 3 częściowa seria Ospreya dot. armii włoskiej. Bodajże II część jest o wojnie w Afryce. Grafiki w podręczniku warlorda są właśnie wzięte z tej publikacji.

Na rynku polskim znalazłem 2 pozycje:

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=247 - Żołnierze Mussoliniego Rexa Trye. Masa zdjęć i materiałów. Polecam stanowczo.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/100942/w ... 940---1943 - Wojska Osi w Afryce Północnej 1940 - 1943 - to polecam mniej. Brzydkie potwornie grafiki ale dające dużo pojęcia o kolorostyce bo w Żołnierzach głównie czarno-białe zdjęcia.

Linki dałem dla okładek. Obie pozycje pojawiają się na allegro.
Esse muore per l’amore / Pensi spesso poi capisce / Che la guerra ti fa male / E l’amore molto be / Meglio letto che la guerra / Per restare sul la terra / La nessuno ti disturba / Amorati non ci so / Meglio letto che Guerra / Per sentirti lo averla

ikko

Postautor: ikko » 25 sie 2015, o 12:57

Widze ze wlosi popularni nie sa szczegolnie ;) niemniej to moja armia.

Zastanawiam sie nad zakupem (na razie mam okolo 500p armie) pojazdow.
Powszechnie dostepne sa wozy zwiadowcze: Autoblinda 41 i Lince, wedlug podrecznika dostepne sa tez Fiat L6 oraz Lancia IZ/IZM.

Generalnie AB41 wydaje sie najlepszym wyborem, ale np Fiat L6 bardzo podoba mi sie jako model (i ku niemu sie sklaniam).
Czy ktos ma jakies doswiadczenie z tymi wozami (szczegolnie Fiat)?

Doswiadczenia mam w grze malo - czy wykorzystanie light autocannon jest sytuacyjne (slabe wydaje sie na piechote, czolgow nie ruszy) czy tez jest to dobre uzbrojenie.

Jest tez sliczna AB43 od Perrych ale chyba nie ma opcji zeby nia zagrac w Bolta?

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 25 sie 2015, o 13:34

light autocannon faktycznie nie jest jakimś wunderwaffe, ale takich nie ma. Fajne jest to, że ma dwa strzały, czyli duża szansa, że trafi, nawet, jak nie zabija pojazdów od razu, to łatwo wrzuca piny. Dobrze morduje soft skiny, których jest na stołach jednak dość sporo. W wielu sytuacjach jest lepszy, a co najmniej nie gorszy od light AT, który jest standardem w samochodach pancernych. Jak bardzo chcesz mordować pojazdy, to pamiętaj, że w tym systemie wszystko ma outflanka i w większości przypadków możesz próbować wyskoczyć z flanki, na tylny pacerz wozu przeciwnika, na krótkim zasięgu, a jeśli teren Ci sprzyja, to w razie niepowodzenia uciec z recce. W skrócie według mnie nie jest to broń marzenie, ale jest fajna. Samochody pancerne na szczęście nie mają ciężkich haubic, czy heavy AT, więc w porównaniu do innych dostępnych alternatyw autocannon też nie wypada źle. Pamiętaj też, że w razie czego bardzo skutecznie będzie zabijać weteranów, czy męczyć armaty p.panc (plus do penetracji ułatwia zabicie załogi, a dwie 6-tki na ranienie zabijają całą armatę od razu).

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 25 sie 2015, o 14:10

rilian pisze:dwie 6-tki na ranienie zabijają całą armatę od razu).

Nieprawda, artyleria jest jednym z wyjątków od tej zasady, nie zabijesz selektywnym ogniem całości zabijając strzelca. Musisz wybić całość załogi albo zmusić ich do ucieczki.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 25 sie 2015, o 14:12

Samochody pancerne na szczęście nie mają ciężkich haubic, czy heavy AT,

Niemcy jako jedyni mają Sd.kfz 234/4 z ciężką 75-tką.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, o 14:13 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Pumba

Postautor: Pumba » 25 sie 2015, o 14:12

Ja bardzo lubię autocannony, bo są bardzo uniwersalne. Nie dość, że sobie ładnie radzą z soft skinami w razie czego, to na dodatek są niezwykle przydatne do wyciągania przeciwników z domów. Po pierwsze, jako broń z penetracją, nie musimy widzieć przeciwnika w oknie czy gdziekolwiek, możemy widzieć samą ścianę, ale strzelać i tak można. 2 strzały zwiększają szansę na trafienie, a każdy z nich to D2 HE. Ponadto HE ignoruje bonus generowany przez budynek, czyli zabijanie na 6 (bo w końcu HE) a do tego to zawsze +1 do zabicia. Czyli w efekcie jak ktoś schowa sobie oddział regularów w domku w nadziei, że będą schodzić na szóstkach, autocannon ma potencjał ściągnąć do 4 z nich, na 3+ ;).
Także chyba największą zaletą tych działek jest uniwersalność.

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 25 sie 2015, o 14:31

@ Kastor, o ile dobrze pamiętam, to przy ostrzale z cięzkiej broni (HE), dwie szóstki na ranienie jednak zabijają ładowniczego i armata siada.

Co do autocannonów, to uwazałem je za średni wybór, dopóki nie zauważyłem w japońskim arsenale podwójnie sprzężonego działa - 4 strzały to juz coś! Minusem (przynajmniej w przypadku japońskiego działa) jest brak gun shielda. Nie wiem, czy Wlosi maja pod tym względem lepiej. Jesli tak, to tym lepiej.
Swoją droga, to kiedy autocannon strzela w samolot, to jak to jest rozpatrywane? Wciąz mozna wybrac odłamkowy/przeciwpancerny? Jesli wybiore odłamkowy, to każdy hit to D2 hity?
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 25 sie 2015, o 14:40

bless pisze:@ Kastor, o ile dobrze pamiętam, to przy ostrzale z cięzkiej broni (HE), dwie szóstki na ranienie jednak zabijają ładowniczego i armata siada.

Co do autocannonów, to uwazałem je za średni wybór, dopóki nie zauważyłem w japońskim arsenale podwójnie sprzężonego działa - 4 strzały to juz coś! Minusem (przynajmniej w przypadku japońskiego działa) brak gun shielda. Nie wiem, czy Wlosi maja pod tym względem lepiej. Jesli tak, to tym lepiej.
Swoją droga, to kiedy autocannon strzela w samolot, to jak to jest rozpatrywane? Wciąz mozna wybrac odłamkowy/przeciwpancerny? Jesli wybiore odłamkowy, to każdy hit to D2 hity?

dobrze pamiętasz :), każda broń z bonusem do PEN z tym, że po prostu niszczą działo :)

W samoloty naturalnie walisz HE, żeby zwiększyć ilość hitów, bonus do penetracji Ci niepotrzebny.
Co do autocannonów to są fajne, ale często przegrywają z bardziej specjalistycznymi wyborami. Dużym plusem jest rzeczywiście ich uniwersalność. Nie są co prawda rewelacyjne na nic, ale są tanie, mogą wbić czołgowi pina, mogą pokiereszować piechotę(nawet w budynku), zawsze mogą coś flaknąć w nadlatujący samolot, ale o losie bitwy same nie przeważą. Armoured car z autosem może starać się wymanewrować czołg, wjechać mu na dupę i już ma spore szanse go wyeliminować.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 25 sie 2015, o 14:43

No tak, cięzkie haubice sa bardziej uniwersalne... ;)
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 25 sie 2015, o 14:46

bless pisze:No tak, cięzkie haubice sa bardziej uniwersalne... ;)

A właśnie tu bym się nie zgodził. Nie ruszą się, muszą wjechać na stół z rezerwy co wymaga ciągnika (jak nie masz to zgon :P). Są dużo większe co oznacza, że mogą się nie ukryć w odpowiednim terenie, są sporo droższe a jak już zaczną obrywać z moździerzy/innych dział to pozamiatane bo nawet się nie wycofają.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Wróć do „Armie”