[ITA] Armies of Italy

Awatar użytkownika
Marios

Re: [ITA] Armies of Italy

Postautor: Marios » 26 sie 2015, o 09:00

IMHO, każdy pojazd zwiadowczy, który jest zamknięty i ma 2+ systemy broni jest zajebisty.
Włosi mają bardzo fajne pojazdy zwiadowcze!!
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 26 sie 2015, o 10:16

Rozumiem ze genralnie pancerz na 8+ i fakt posiadania 2 czolgu nie przemawia na korzysc L6 wzgledem AS41, ktora jest bardziej mobilna i zwrotna oraz troche drozsza?

Wszystko zależy od roli jaką ma pełnić. Jeżeli chcesz drugiego czołgu pokroju Panzer II to bierz L6/40 z jego wszystkimi minusami. Może pokonywać przeszkody i trudny teren, nie jest gorszy niż część czołgów lekkich występujących w BA, nie zajmuje slotu czołgowego.

Do wojny szarpanej lepszy jest AB 41. Szybciej się porusza, ma lepsze uzbrojenie i "dual direction steering" jak w Pumie. Mym zdaniem najlepszy włoski "recce".

Jednoosobowa wieza jest takim duzym minusem - nie gralem, wiec nie wiem jak to w praktyce sie sprawdza?

Przy próbie poruszenia się musisz zdawać test nawet gdy nie ma pinów na wozie.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 26 sie 2015, o 10:42

tylko przy wydawaniu rozkazu advance. Run nie wymaga testu z tego co wiem (przynajmniej we francuskich tak jest). Czyli jak chcesz poruszyć się i strzelić w jednej turze (to najczęstszy chyba sposób poruszania się czołgów, raczej rzadko się po prostu jedzie, bez strzelania).

Ja bym wybrał L6, ale to dlatego, że mi się podoba i bliżej mi do czołgisty niż samochodziarza:P

Bartas

Postautor: Bartas » 20 sty 2016, o 08:26

Siema!

Czy dostępny jest gdzieś oddział Bersaglieri, samych czystych wojaków bez moździerza i km?

I czy wystawienie tego samego moździerza/km figurkami spadochroniarzy/bersaglieri/zwyklaków sprawia jakąś różnicę czy są to jedynie względy estetyczne/klimatyczne?

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 20 sty 2016, o 09:23

Estetyka. Przytargaj do mnie dziś te figurki to ci złożę armię na początek i powiem co dokupić żeby było tanio i dobrze.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 9 gru 2016, o 19:11

Złożyłem coś przyjemnego. Dywizja "Folgore" spod El Alamein.

http://boltaction.easyarmy.com/BAPrint. ... 563f580421
Matisoft Gaming Club

Wróć do „Armie”