[UK] Rozpiski

Awatar użytkownika
Kastor

Re: [UK] Rozpiski

Postautor: Kastor » 13 paź 2015, o 13:15

Lekka rozkminka. Rozważam "powergamerską" rozpiskę na Wojnę Światów, spod klasycznego znaku troll-patrol. :twisted:

Zastanawiam się nad doborem części pancernej, ponieważ 1000 pkt plus czołg pozwala już na śmieszne myki. Podstawą byłyby ze dwie drużyny "elit", np. dwie siódemki SAS, do tego regularna piechota, może jakieś działo. Zasada specjalna "up and at 'em".

Albo selektor Into The Reich i zestaw:
AEC III Heavy Armoured Car (Wheeled, 8+, Recce, 75mm HE D6)
Chaffee (Tracked, 8+, Recce, 75mm HE D6)
darmowy Churchill Mk VIII (Tracked, Slow, 11+, 75mm HE D6)

Albo 47 RM Commando (co pozwoliłoby wziąć tańszych nieco Commando i dopakować Regularsów o TF), wtedy
AEC III HAC
Cromwell VIII (9+, 75mm HE D6)
darmowy Sherman 105mm albo Churchill AVRE

W ten sposób wydawałbym ~350 pkt na pancerkę w plutonie, miał 250 albo i 400+ pkt darmowej pancerki, a jednocześnie piechota nie byłaby taka do końca bez szans. Jeden z plutonowych pancerów ewentulanie może odpaść i zrobić miejsce dla 1-2 drużyn piechoty (głównie w RM Commandos bym to widział). Pomysł zrobienia tego na komandosach jest bardziej klimaciarski, ten na Into the Reich bardziej powergamersko-wredny (dwa recce z para-haubicami i jeszcze kobyła za darmo), ale za to mało punktów na piechotę i mniejszy nieco wybór w niej.

Ot, luźne przemyślenia. Mocna rozpa i tak wiele mi nie pomoże, bo gram jak plewa, ale chciałbym wykorzystać okazję do wystawienia Churchilla ;)
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 13 paź 2015, o 13:23

jak chcesz mieć łatkę power gamera, to weź ruskich z selektorem z podwójnym czołgiem plus trzeci za free. Nawet gdyby oszczędnie punktowo wziąć p.lotkę to masz sporą przewagę ogniową:P

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 13 paź 2015, o 13:34

rilian pisze:jak chcesz mieć łatkę power gamera, to weź ruskich z selektorem z podwójnym czołgiem plus trzeci za free. Nawet gdyby oszczędnie punktowo wziąć p.lotkę to masz sporą przewagę ogniową:P

Nie mam ruskich, ale patent dobry :v

Podobnie dobrze zadziałałby darmowy czołg w moim plutonie inżynieryjnym na Stalingrad, gdzie upychasz 8+ flamerów jak się postarasz ;)
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 13 paź 2015, o 19:01

Skąd te darmowe czołgi?
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 13 paź 2015, o 19:19

Telamon pisze:Skąd te darmowe czołgi?

Wojna Światów (kliknij acan banner) ma format taki, 1000 pkt na cokolwiek + jeden dowolny czołg Regular za darmo. Ludzie wyciągną Tygrysy, ja wyciągnę Churchilla, ludzie się zmuszą do pomalowania i wystawienia ppanców, będzie śmiesznie :v

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 13 paź 2015, o 20:39

Kastor pisze:Albo 47 RM Commando (co pozwoliłoby wziąć tańszych nieco Commando i dopakować Regularsów o TF)

Ot, luźne przemyślenia. Mocna rozpa i tak wiele mi nie pomoże, bo gram jak plewa, ale chciałbym wykorzystać okazję do wystawienia Churchilla ;)

Więc zanim się Kastor zepniesz z przemyśleniami ;) chciałbym zwrócić uwagę, że nie możesz dopakować Regularsów o TF, ponieważ nie mają oni opcji zostania komandosami. RM Commando kosztują standardowe 14 punktów za model - nie wiem, gdzie Ty szukasz oszczędności? Może ja czegoś nie doczytałem?

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 13 paź 2015, o 21:07

Oscar Flamberg pisze:Więc zanim się Kastor zepniesz z przemyśleniami ;) chciałbym zwrócić uwagę, że nie możesz dopakować Regularsów o TF, ponieważ nie mają oni opcji zostania komandosami. RM Commando kosztują standardowe 14 punktów za model - nie wiem, gdzie Ty szukasz oszczędności? Może ja czegoś nie doczytałem?

Masz rację, miałem na myśli głównie support, który może (RM Mortar, RM whatever - http://www.warlordgames.com/rules-47-ro ... -commando/). A 14 pkt za Commando to taniej niż 15 za stubbornowego Pathfindera czy 18 pkt fanatycznego SASa z pistoletem, względem rozpiski na Into the Reich, nein?

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 13 paź 2015, o 21:11

Nie może, ale musi zapłacić dodatkowy punkt. Napisałem już maila do warlordów z zapytaniem, czy specjaliści muszą być veteranami + 1 za szkolenie marines czy mogą być innexpierienced/regular. Faktycznie jest to mocny i w miarę tani selektor do grania ofensywną piechotą.
Natomiast na tę chwilę spróbuję Cię po swojemu rozczarować. Niżej w zasadach RM Commando stoi jak następuje:
"Commando light mortars and PIATs were operated by three men. A third marine may be added to the light mortar and PIAT at the standard 14 pts for a Commando." Co ogólnie oznacza, że pierwsi dwaj są również weteranami.

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 13 paź 2015, o 21:43

Oscar Flamberg pisze:Nie może, ale musi zapłacić dodatkowy punkt. Napisałem już maila do warlordów z zapytaniem, czy specjaliści muszą być veteranami + 1 za szkolenie marines czy mogą być innexpierienced/regular. Faktycznie jest to mocny i w miarę tani selektor do grania ofensywną piechotą.

Miałem na myśli "może = jest w stanie dodać do profilu TFa", nie jako binarną opcję.

Natomiast na tę chwilę spróbuję Cię po swojemu rozczarować. Niżej w zasadach RM Commando stoi jak następuje:
"Commando light mortars and PIATs were operated by three men. A third marine may be added to the light mortar and PIAT at the standard 14 pts for a Commando." Co ogólnie oznacza, że pierwsi dwaj są również weteranami.

Bardzo dobre spostrzeżenie. Również przychylałbym się do tego, że muszą być to weterani, stety-niestety. Coraz więcej wskazuje więc na Into the Reich :v

Basior

Postautor: Basior » 10 lis 2015, o 13:21

Zaczynam dopiero zabawę z Brytyjczykami, konkretniej z Komandosami. Na małe potyczki (600pts) skleciłem coś takeigo. Granie na samych komandosach ma sens czy to tylko dodatek do regularnej armii?

Free
FO z smg

HQ:
Second Lieutenant: veteran,smg + dodatkowy veteran z smg - 78pts

Infantry:
Commando - x7 (nco z smg) - 101pts
Commando - x7 (nco z smg) - 101pts
Commando - x5 (nco z smg, x3 smg, 1xlmg) - 90pts

Infantry support:
Sniper Team - veteran - 65pts

Tank:
Cromwell - inexperienced - 164pts

National Characteristic: Up and at em/ Blood Curling Charge

Jest jeszcze opcja wywalenia mniejszego oddziału i awansowanie Cromwella na regular i dodanie liczebnosci/sprzętu commandosom.

Wróć do „Armie”