[UK] Rozpiski

Awatar użytkownika
rilian

Re: [UK] Rozpiski

Postautor: rilian » 10 lis 2015, o 14:09

u mnie snajper, od początku, jak gram w tą grę jeszcze nigdy nic nie zrobił, ale może to kwestia moich fantastycznych rzutów. Osobiście nie wywalałbym żadnego oddziału piechoty, i tak jest jej relatywnie mało.
Czołg niedoświadczony, to raczej spora lipa. Albo wywaliłbym snajpera, podwyższył stopień wyszkolenia czołgu i zwiększył liczebność tego małego oddziału, albo, jeśli Ci bardzo zależy na snajperze, to zmienił czołg na jakiś tańszy, najlepiej z zasadą recce (w senie niekoniecznie czołg, może być samochodzik). Zwykły czołg, jeśli jest jedyną rzeczą u Ciebie do zabijania innych pojazdów i w sumie bardzo kluczową figurką długo nie pożyje, samochodzik z recce dłużej chyba będzie działał.

Basior

Postautor: Basior » 10 lis 2015, o 14:43

Ok. Roger that.
Co to jest "Samochodzik z recce"? :D

Zastanawiałem się jeszcze nad PIAT Team ale z racji na mały zasięg raczej nie będę go brał pod uwagę. Chyba, że macie z PIATem inne doświadczenia?

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 10 lis 2015, o 15:57

W tym przypadku najlepszym byłby AEC III z 75mm działem medium at / light howitzer. Ma funkcję recce i kosztuje tyle co ten Cromwell.

Innym rozwiązaniem byłby Daimler I lub Humber.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 10 lis 2015, o 16:35

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby Staghound, ponieważ posiada dwa karabiny maszynowe do walki z piechotą, a na 600 punktów walka będzie dotyczyła głównie piechocińców. Ja bym wziął 3 siódemki z 1 peemem, 2 regularne jeepy z mmg (na daleki zasięg lepiej jest mieć dodatkowy strzał, bolą tak samo), staghounda, free obserwatora. ;)

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 10 lis 2015, o 17:07

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby Staghound, ponieważ posiada dwa karabiny maszynowe do walki z piechotą, a na 600 punktów walka będzie dotyczyła głównie piechocińców.

2 karabiny maszynowe mające 8 kości na 36 cali to plus ale armata AEC III ma D6 HE zamiast D2 z lekkiego at. Oprócz obserwatora w rozpisce nie ma żadnego ktosia/cosia wypłacającego HE (przydałby się choćby moździerz), które mogłoby wykruszyć wrogą piechotę będącą za osłonami lub w budynkach.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

el_piszczu

Postautor: el_piszczu » 10 lis 2015, o 18:06

Basior pisze:Zaczynam dopiero zabawę z Brytyjczykami, konkretniej z Komandosami. Na małe potyczki (600pts) skleciłem coś takeigo. Granie na samych komandosach ma sens czy to tylko dodatek do regularnej armii?
Jest jeszcze opcja wywalenia mniejszego oddziału i awansowanie Cromwella na regular i dodanie liczebnosci/sprzętu commandosom.

Commando są rewelacyjni, tylko naprawdę sprawdzają się w ciężarówkach bez czołgu/wozu opancerzonego, bo chcesz, jak najwięcej wariatów z TF :mrgreen:
Jakieś wsparcie 25pdr/medium mortar i jazda - najlepiej wszystko veteran RM commando z TF :evil:

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 10 lis 2015, o 19:49

Telamon pisze:2 karabiny maszynowe mające 8 kości na 36 cali to plus ale armata AEC III ma D6 HE zamiast D2 z lekkiego at. Oprócz obserwatora w rozpisce nie ma żadnego ktosia/cosia wypłacającego HE (przydałby się choćby moździerz), które mogłoby wykruszyć wrogą piechotę będącą za osłonami lub w budynkach.

To jest mała bitewka na 600 punktów - jakie ciężkie zasłony, jakie budynki? Patrol, który sobie idzie kryjąc się za drzewami i tyle. :P Wszystko zależy od stołu, założeń taktycznych i terenowych. W 8 przypadkach na 10 wziąłbym Staghounda. ;)

Awatar użytkownika
Finnegan

Postautor: Finnegan » 15 lis 2015, o 03:05

Free obserwatora, jeśli nie ma kolegi i nie obsługuje broni w jeepie/wozie opancerzonym, bierz z karabinem. Wiem że darmowy pm kusi ale IMO lepiej trzymać chłopaka, nawet jak zrobi robotę i wezwie ostrzał, raczej z daleka. Jest regularem, łatwo ginie a tak przynajmniej pina wbije i kostki nie da sobie tak łatwo zabrać :)

Awatar użytkownika
Corey

Postautor: Corey » 26 sty 2016, o 19:12

Potrzebuję waszej pomocy w utrwaleniu lub zmianie mojej wizji co do zbierania spadochroniarzy.
Jako bazę mam:
- HQ (4 modele)
- 2x piechota (20 szt łącznie)
- snajper / motacz (4 modele)
- lekkie działo

Jako zaczątek armii może nie porywający ale dający możliwości do pogrania (mam podstawkę) jak i ew rozbudowy.
Na chwilę obecną po przejrzeniu podręcznika z podstawki i wsparciu BS ułożyłem coś takiego opartego na weteranach.

HQ - (2 modele, smg )

piechota oddział 1 (6 modeli)
LMG, 4x karabin, NCO z karabinem

piechota oddział 2 (6 modeli)
LMG, 4x karabin, NCO z karabinem

piechota oddział 3 (5 modeli)
4x smg, NCO z smg

snajper (2 modele)

Działo (3 modele)

Poczytałem różne wątki na forum i mam dylemat - fajna armia ładnie wyglądająca, mająca sens czy też łatka PG a wynika ona z ..

W rozbudowie nie przewiduję w chwili obecnej żadnego czołgu. Zamiast tego chcę oprzeć się na jeep'ach albo z Recce albo jako transportowe bez przedziału transportowego ale za to z MMG (by nie mieć łatki PG)
Kolejnym zakupem - Piat oraz lekki moździerz oraz dodatkowy blister piechoty (10 szt) i ew MMG na piechocie.

Zatem tu szukam wsparcia za lub przeciw - wiem że w przypadku spotkania czołgu może być ciężko ale to gra historyczna poniekąd i dopuszczam pewne straty ;) niemniej gdzieś w planach s wyjazdy turniejowe a to skłania mnie do ułożenia takiej rozpiski by mi sprawiała frajdę i byłą dopuszczana na imprezach.

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 27 sty 2016, o 02:28

IMHO nie ma szans na łatkę PowerGamera...
Na 500 punktów są zdaje się ograniczenia w wystawianiu pojazdów, więc może nie będzie aż tak źle. Może nawet nie każda piechota regularna Cię pokroi. Działo z wszelkimi zasadami i na małym stole zrobi swoje. Na 500 punktów można tym grać, na większe punkty maleńkie oddziałki nie wytrzymają próby ogniowej i trzeba będzie je dopchać do 8-9. Przydadzą się jeepy podwożące PIATa i miotacz ognia, średni moździerz, do oporu zwiadowczych jeepów z podwojonymi mmg... Wtedy da się tym i pograć i zarobić na łatkę P(rzestępcy)G(ospodarczego).

Wróć do „Armie”