(GER) Niemcy w 2. edycji

Awatar użytkownika
rilian

Re: (GER) Niemcy w 2. edycji

Postautor: rilian » 2 lis 2016, o 21:53

Co to jest zasada blitzkriegowa? To znaczy, że jest tylko w jakiś selektorach, czy to po prostu nazwa?

Awatar użytkownika
Opos

Postautor: Opos » 2 lis 2016, o 22:40

Raczej zwyczajna nazwa, jako, że jest to zasada ogólna ;) Ale taki np. zwykły podporucznik-wycierus niedoświadczony będzie mocno w cenie w otoczeniu jakiejś wrednej artylerii i moździerzy :twisted:
Panowie, tak swoją drogą, skąd te lamenty? Ktoś się spodziewał przerobionego na nowo podręcznika? Przecież od początku zapowiadano, że zostanie tylko "dorównany" do reszty armii. Zamiast dwóch przeciętnych zasad armijnych, dostaniemy cztery bardzo mocne. Nowa jednostka z nartami - Gebirgsjaegerzy. Przy ilości armii na Ardeny, cudeńko na zimowe stoły. Mi do pełni szczęścia brak tylko poprawionych selektorów 8-)
Są minusy, ok, np. znerfione AR. Ale od kiedy niema na stołach różnych osłon? Wy na patelniach gracie? ;)
Gott mit Uns!!!

Awatar użytkownika
Pumba

Postautor: Pumba » 2 lis 2016, o 23:15

Opos pisze:(...) Gebirgsjaegerzy (...) na Ardeny (...)

:|

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 3 lis 2016, o 03:12

Niemcy mają teraz najmocniejsze zasady narodowe. Ceny czołgów są debilne dla wszystkich, nie ma co płakać.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

mentos90

Postautor: mentos90 » 3 lis 2016, o 08:56

Ceny czołgów są standardowo wyliczane, niezależnie od okresu wojny, sprawności itd.

Zachęcam do lektury:
http://forum.wwpd.net/viewtopic.php?f=2 ... hicle+cost

Awatar użytkownika
Marecki

Postautor: Marecki » 3 lis 2016, o 09:26

Dzięki za link.

Moim zdaniem fixed arc wyceniony jest trochę z d... - 5 pkt za konieczność obrotu, jeśli cel podejdzie Ci z flanki?

Piję tutaj do ceny Stuga... bardzo lubię Stugi, ale mój zdrowy, nawet nie powergamerski umysł, podpowiada mi, że za dopłatą 5 pkt mam czołg z takimi samymi parametrami, 360 pole ostrzału, 1 MMG więcej i Tiger Fear. Stug jest za drogi w stosunku do tego co robi :/

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 3 lis 2016, o 10:33

Jest mnóstwo czołgów, które są wycenione kompletnie bez sensu. Mam mojego ulubionego Zisa-30, ale w życiu go nie wystawię, jeśli będę patrzył na jego cenę/osiągi. Za 120pkt mam medium AT, 7+, open topped. Dopłacając 5pkt mam Su-76, który ma medium AT, które może strzelać jak lekka haubica i 8+ pancerza... za 5pkt. Nawet nie wiem, czy to najdrastyczniejszy przykład z kodeksu, po prostu ten znam, bo mnie dotyczy.

Awatar użytkownika
Opos

Postautor: Opos » 3 lis 2016, o 13:59

Pumba pisze:
Opos pisze:(...) Gebirgsjaegerzy (...) na Ardeny (...)

:|

No w sensie, że zasadowo pasują :lol:
Gott mit Uns!!!

Rzeźnik

Postautor: Rzeźnik » 3 lis 2016, o 19:23

Co do Stuga to mam dodatkowe "ale"

Czytam sobie podręcznik główny, a tam przy Stugu w tabelce mamy "options": "May add a forward facing co-axial MMG" - czyli za jedyne 245pkt mamy pojazd nadal gorszy od PZIV - dla mnie oba są bardzo klimatyczne. Co mieli tworcy na myśli karząc dopłacać do tego MMG?

Awatar użytkownika
Marecki

Postautor: Marecki » 3 lis 2016, o 20:19

Podejrzewam, że mieli pusto w głowie :)

Proponuję nie sugerować się kosztami i opcjami w podręczniku głównym - obowiązujące jest to co jest w Army Booku

Wróć do „Armie”