(FRA) Zgrupowanie pancerne Vichy

Awatar użytkownika
Telamon

Re: (FRA) Zgrupowanie pancerne Vichy

Postautor: Telamon » 27 gru 2016, o 09:49

Ja będę miał również pluton Renaultów FT. Z samochodów pancernych, z racji braku dobrego modelu Laffly'ego 80 użyję Dodge Tanake oraz AMC P.16. ;)

W kolekcjonerskich zapędach i fascynacji armią Vichy zgromadziłem spore siły...
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 27 gru 2016, o 11:06

Grolshek pisze:
rilian pisze:Grałem moimi Francuzami trochę na naszych comiesięcznych 'patrolach'. Zdziwiłem się, ale bardzo często sprawdzał mi się ten VB. Co najlepsze ostatnio wyczytałem, że może on strzelać w inny cel niż reszta drużyny co z broni, która pomimo swego kosztu okazała się grywalna przesuwa go do kategorii 'must have':)

A coś zmieniło sie od 1ed. ? Tylko broń jednorazowego użytku mogła strzelać w inny cel. Czyli Panzerfaust.

Tak, kolega mi wskazał, że broń z zasadą 'indirect fire' też ma ten zapis.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 27 gru 2016, o 11:46

Żartujesz? ;)

Drużyny belgijskich i japońskich grenadierów, ze swymi 3-4 moździerzami mogą walić do czterech różnych celów? :shock:

Matko Boska!
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 27 gru 2016, o 11:55

Tak, zmieniło się.
Nawet już testowałem japońskich Grenadierów - w rzeczywistości możesz z oddziału razić 4 różne cele. Każdy z trzech moździerzy może celować w co innego i chłopaki z karabinami mogą celować w co innego.
W praktyce dupy nie urywa. Oddzial jest drogi i to jego główny minus.
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 27 gru 2016, o 12:17

Zależy od rzutów. Gdybym wiedział o tym ostatnio w Krakowie bitwy jakie toczyłem wyglądałyby zupełnie inaczej. ;) Świetna sprawa.
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
Parufka

Postautor: Parufka » 3 wrz 2017, o 19:47

Czy ktos z was ma jakies informacje na temat aktywnosci armii francuskiej e Azjii w trakcie drugiej wojny swiatowej?

Wiem, ze tamte tereny zostaly do konca wierne Vichy i pozwolono Japonczykom rozlokowac swoje bazy w Indochinach i byly jakies walki na sam koniec wojny, ktore raczej by rozbrajaniem Francuzow i kilkoma starciami.

Dzialo sie cos ciekawego wczesniej niz 1945 z udzialem Francuzow tam?

Na razie udalonmi sie namieżyc w ramach tej armii Legie cudzoziemska, Renaylty FT w ramach czolgow, artylerie kolonialna i mase  Tirailleurs indochinois.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 3 wrz 2017, o 20:22

W latach 1940-1941 Francuzi stoczyli wojnę z Królestwem Syjamu ( o czym jest malutka książeczka po polsku w serii historycznych bitew).
Gdy Japończycy wparowali w 1940 do Indochin obyło się bez poważniejszy incydentów (chyba tylko jedna potyczka).
W 1945 starcia miały miejsce w kilku garnizonach, najważniejszą bitwą była ta nad Lang Son, pod Dong Dang oraz oraz odwrót do Chin dywizji tonkijskiej i 5 regimentu legii cudzoziemskiej połączony z przebijaniem się do Chin.

Renualt FT w tych latach miały wartość złomu, były tak zużyte iż wykorzystywano je jedynie jako bunkry do ochrony twierdz.

Z artylerii głównie lekka (ciężką część zatopiono w 1940), samochody pancerne AM 50, AM 80 oraz tankietki Renault UE

Obrazek
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
Parufka

Postautor: Parufka » 3 wrz 2017, o 21:18

Czyli robienie armii francuskiej z azjii mija sie z celem bo i walk nie bylo za wyjatkiem tego Syjamu.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 3 wrz 2017, o 21:42

Oraz odpierania inwazji w 1945. Armia w Indochinach była poza tym najgorzej wyposażoną ze wszystkich stacjonujących w większych koloniach.
Vae Victis 15mm

Wróć do „Armie”