(FRA) Zgrupowanie pancerne Vichy

Awatar użytkownika
Telamon

(FRA) Zgrupowanie pancerne Vichy

Postautor: Telamon » 10 sie 2016, o 18:49

Chodzi mi ostatnio po głowie, według listy z książki Tanks War.

Na 650 pkt.

Renualt FT (mmg) - 60 pkt, dowódca plutonu.
Renault FT (mmg) - 35 pkt.
Renault FT (mmg) - 35 pkt.

Średnie działo ppanc 47 mm APX (darmo), ciężarówka - 31 pkt.
12 osobowa drużyna piechoty - 137 pkt; ciężarówka 31 pkt.
12 osobowa drużyna piechoty - 137 pkt; ciężarówka 31 pkt.

Za pozostałe 153 pkt? Jako wsparcie ppanc. dla oddziału i zarazem konia pociągowego średnią Somua S35 (średni pancerz przedni, lekkie działo, jeden mmg) -135 pkt bądź lekkiego Hotchkissa H39 - 115 pkt lub pojazd recce Laffly 80 (pancerz 7, działko ppanc 3 i mmg za 105 pkt. Opcją alternatywną jest zrobienie z piechoty weteranów legi cudzoziemskiej i wierzyć, że jedno działo ppanc. wystarczy aby osłonić resztę zgrupowania.

Na 800-850 pkt

Dokupujemy trzeci oddział piechoty, ścinki w coś inwestujemy.

Na 1000 pkt

Nie mam rozeznania. Może wymienię FT na H39 i R35 zostawiając pierwotną liczbę piechoty?

Czy ciężarówka ciągnąca działo z 3 osobową obsługą może przewozić jeszcze kogoś jeżeli ma limit pojemności 12?
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Grolshek

Re: (FRA) Zgrupowanie pancerne Vichy

Postautor: Grolshek » 10 sie 2016, o 19:01

Ciężarówka targająca działo traci niestety możliwość transportu piechoty.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 26 gru 2016, o 20:07

http://boltaction.easyarmy.com/BAPrint.aspx?Platoon=1

Inna wersja, tym razem na 1000 pkt, skromne 10 kostek. Z racji niedostępności modeli dobrych ciężarówek na rynku użyłem dedykowanych dragonom i szaserom Laffly S20, które na szczęście Warlord Games zrobił. Trochę drogie punktowo jednak zabierają dwa mmg z możliwością walenia w samoloty.
Pluton ma walczyć docelowo ze zgrupowaniami piechoty wspartych śladowymi ilościami wozów pancernych. Możliwe, że średnią S35 zastąpię trzecim R35, a wszystkie Renówki podrasuję do poziomu R39 bądź też dobiorę FT-17.

Część modeli już kupiona.
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 26 gru 2016, o 20:19

Zły link. Frozen list->link .
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 26 gru 2016, o 20:32

Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 26 gru 2016, o 22:34

Ależ ja bym wczesnymi ruskimi miótł piechotę plutonami pancernymi, które z założenia są bliskie bezkarności w owymi mieceniu... Co to za założenie, że ja będę miał czołgi, a przeciwnik nie..? Gracie jakąś kampanię historyczną?

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 26 gru 2016, o 22:47

Nie no, uściślę - chodzi mi o te normalne plutony według selektorów bądź reinf.platoon. Tam, gdzie pojazdy pancerne są ograniczone, a główną rolę odgrywa piechota - stąd owe plutony tak nazywam. Popatrz, że w rozpisce mam 47mm apx mle 1937 (które okazyjnie "sproksuję" dla estetyki sławną 75mm mle 1897) - jest ona przeznaczona do likwidacji tych wszystkich złych, ciężkich czołgów jakie występują po obydwóch stronach wojny (Francuzi mogą walczyć z "każdym"). Niech postraszy takiego Panzer IV.

Co prawda nie każdy mój przeciwnik dźwigał ze sobą tanki ale z reguły uzupełnia braki inną bronią ppanc. Trzy karabinu sowieckie budzą mój respekt we większym stopniu niż Sherman.

Spodziewam się interesujących starć - moje Renówki są powolne, mają słabe armatki sprężone z mmg oraz jednoosobową wieżę co mnie boli najbardziej. Klasyczne czołgi stworzone do wsparcia piechoty. Może mnie tak łatwo nie wybiją ale raczej nie liczę na eksterminacje wroga w drugiej turze.
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 27 gru 2016, o 09:21

Grałem moimi Francuzami trochę na naszych comiesięcznych 'patrolach'. Zdziwiłem się, ale bardzo często sprawdzał mi się ten VB. Co najlepsze ostatnio wyczytałem, że może on strzelać w inny cel niż reszta drużyny co z broni, która pomimo swego kosztu okazała się grywalna przesuwa go do kategorii 'must have':)

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 27 gru 2016, o 09:24

rilian pisze:Grałem moimi Francuzami trochę na naszych comiesięcznych 'patrolach'. Zdziwiłem się, ale bardzo często sprawdzał mi się ten VB. Co najlepsze ostatnio wyczytałem, że może on strzelać w inny cel niż reszta drużyny co z broni, która pomimo swego kosztu okazała się grywalna przesuwa go do kategorii 'must have':)

A coś zmieniło sie od 1ed. ? Tylko broń jednorazowego użytku mogła strzelać w inny cel. Czyli Panzerfaust.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 27 gru 2016, o 09:32

Po tym jak zobaczyłem to:
http://www.wwpd.net/2015/02/french-army ... -list.html

to stwierdzilem, że kiedyś to złożę.
Reanult FT, Laffly80..., niczym z WW1, <3 <3 <3

...aczkolwiek, może w końcu Warlordzi skuszą się na WW1.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Wróć do „Armie”