[US] Start

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

[US] Start

Postautor: demi_morgana » 3 lip 2016, o 11:47

Witam,

Sherman sklejony, przymierzam się do zakupów.
Niestety podręcznika armii jeszcze nie posiadam więc generalnie opieram się na tym, co mi się podoba i tyle...
Czy jest gdzieś dostępny jakiś skrót dot. kompozycji armii? Online czy cokolwiek?
Tzn jakie jednostki w jakiej ilości można kupować?

I od razu - czy na bitwę standardowej wielkości (ile by to nie było) da radę wcisnąć Shermana i jakiś lekki pojazd?

Awatar użytkownika
Max

Re: [US] Start

Postautor: Max » 3 lip 2016, o 11:54

Tu masz link http://boltaction.easyarmy.com. Z tym, że drobne błędy się zdarzają.

Co do pojazdu, to bez problemu dasz radę wystawić Shermana i jakiś pojazd zwiadowczy, z tym, że u Amerykanów raptem masz dostemp do 3: M3, M8 i M20.

dzimmey

Postautor: dzimmey » 3 lip 2016, o 12:02

Jest temat dla US w tym dziale tam ludzie wrzucają swoje rozpiski proponuję się tam przenieść i poczytać może Cię coś zainspiruje :)

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 3 lip 2016, o 13:41

Greyhound wygląda spoko, jeśli da się postawić baterię karabinów na półciężarówce to też extra - popatrzę, może nawet coś pocztram zanim w ciemno zamówię :)

@dzimmey: ta, widziałem ale jak pisałem - dopiero startuję z zasadami, więc co do grywalności nie mam nic do powiedzenia :mrgreen:

dzimmey

Postautor: dzimmey » 3 lip 2016, o 13:50

Co do grywalności widać to też po rozpiskach co najczęściej ludzie biorą do swojej armii/ jakie jest złożenie. Ja też zaczynałem całkiem niedawno ale po przeczytaniu przeglądnięciu rozpisek stworzyłem coś tam swojego (skonsultowałem na forum) pograłem stworzyłem znowu coś innego itd, polecam taką drogę :)

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 3 lip 2016, o 13:54

Ja powiem tak - w internecie znajdziesz kodeks tej armii (jeżeli nie masz skąd pożyczyć). Pozyskaj, przeczytaj, poskładaj na papierze... jeżeli się armia spodoba kup książeczkę.

Ale jeżeli masz podręcznik główny to możesz sobie darować chwilowo bowiem zawiera skrót amerykańskiej listy armijnej.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

dzimmey

Postautor: dzimmey » 3 lip 2016, o 15:17

Dodam jeszcze od siebie, że swoją "armię" zrobiłem na podstawie tego jakie konkretnie figurki mi się podobają a nie co jest grywalne bądź nie. Więc może też po prostu zacznij od tego co Ci się podoba wklep sobie to w easyarmy i zobaczysz co Ci z tego wyjdzie. Wrzuć rozpiskę na forum a na pewno ludzie podpowiedzą Ci co zmienić co poprawić i nie pozostaje nic tylko grać ;)

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 3 lip 2016, o 15:27

Każdy chyba zaczynał od tego, co mu się podoba i większość raczej się z grubsza tego trzyma, ale do tego Easyarmy trzeba zajrzeć. Jak masz ramki z 40 piechurami, to łatwo spojrzeć ile możesz mieć snajperów, bazook itd. Wiadomo, jak sklejać piechotę. Ja jak zaczynałem miałem z tym problem. Kupiłem to, co mi się podobało, ale połowę piechoty sklejałem dopiero po tym, jak odrobinę się wgryzłem w kodeks, bo inaczej średnio to wyjdzie.

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 3 lip 2016, o 15:45

Plastik mi nie odpowiada - myślę że spróbuję zamknąć się w tym co ma Artizan w ofercie.
Tzn jeśli chodzi o piechotę.

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 18 sie 2016, o 17:37

Nie bardzo wiem gdzie wrzucić:
chce kupić podręcznik do US - czy ma się on niedługo zmienić w związku ze zmianą zasad?
Ma ktoś informacje wywiadowcze? :)

Wróć do „Armie”