SCENARIUSZE

zasady do 1.ed
Awatar użytkownika
Marios

Re: SCENARIUSZE

Postautor: Marios » 17 sie 2015, o 11:00

@Fin
Obszerna paczka komentarzy odnośnie tych scenariuszy dzisiaj rano poleciała już do Blessa na priv :).

Swoją drogą widziałem Jego makiety na żywo i wyglądają naprawdę bardzo fajnie. Dzisiaj będę go urabiał, żeby mi trochę pomógł w moich projektach makietowych :).
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 17 sie 2015, o 11:16

Dzieki za wszystkie uwagi, chłopaki.
Będę robił korekty, żeby było lepiej.
Swoją drogą, czekam, aż w tym temacie pojawia sie scenariusze z imprez warszawskich i krakowskich (w obu wypadkach po zgłaszanych korektach) - bo je poznałem i polubiłem. Organizatorów innych imprez tez zachęcam do wrzucania tu swoich propozycji. Zawsze lepiej, jak będzie jedno miejsce, w którym szybko bedzie można znaleźć pomysły na bitwę.

Marios, wiekszości moich nowych makiet jeszcze nie widziałeś - będziesz miał okazje dzisiaj.
Finn, przy najbliższej okazji zapraszam do mnie na walke w prawdziwej dżungli. ;)
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

miszczu

Postautor: miszczu » 19 sie 2015, o 13:10

Sceny bardzo fajne szczególnie do piwka.
Większych uwag nie mam. Jedynie co kłuje w czy to olbrzymia przewaga obrońcy w scenie pierwszym.

Jestem za wrzucaniem i dysusją nad scenami tutaj. I tematem zamkniętym gdzie są tylko już gotowe sceny :)
"nie dyskutuj z idiotami,
bo sprowadza Cie do swojego poziomu i w nim pokonaja"

Awatar użytkownika
e_M
Administrator

Postautor: e_M » 19 sie 2015, o 14:19

I tematem zamkniętym gdzie są tylko już gotowe sceny

viewtopic.php?f=13&t=391

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 19 sie 2015, o 14:45

Dzięki, e_M!
Myślę, że wszyscy skorzystamy na tej wymianie pomysłow i uwag. :)

Osobiście przetestowałem ostatnio z Mariosem scenariusz Birma- zasadzka.
Najpierw ja zasadziłem się na Mariosa, co skończyło sie remisem (ze wskazaniem na mnie).
Potem Marios zasadził się na moich Dżapsów, co skonczło sie pogromem Japońców (inna sprawa, że w przeciwienstwie do Mariosa, który zaatakowany od razu rzucił sie swoimi oddzialami w dżunglę i potem powoli zaczał sie odgryzać, ja postanowiłem spróbować pojsć frontalnie do ataku z "Banzai!" na ustach- eksperyment zakończył sie klęską).... :(

Wniosek: obecnie atakujący (mimo, że ma tylko 60% punktów w stosunku do obrońcy), ma ze względu na świetne pozycje ataku, trochę za łatwo.
Scenariusz będzie zmodyfikowany tak, że obrońca będzie miał na stole cała armię (a nie 2/3 jak było dotąd). Wtedy powinno być ok. Sam scenariusz wg mnie bardzo fajny - sprawdził się. Przebieg akcji rzeczywiscie oddawał klimat ataku z zaskoczenia. :)

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 24 sie 2015, o 22:06

Dzięki Waszym uwagom oraz kilku testowym bitwom poprawiłem scenariusze. Jeden(Bunkier) wyrzucilem. W jego miejsce wszedł scenariusz "Obława i Odsiecz". Nowe scenariusze w pierwszym poście.
Jak zwykle uwagi i sugestie (szczegolnie jeśli poparte testową bitwą) - mile widziane. :)

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 25 sie 2015, o 08:02

bless pisze:...szczegolnie jeśli poparte testową bitwą...

No co mogę powiedzieć?...wpadnę :)
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 25 sie 2015, o 09:28

Liczyłem, że to powiesz. :)

Zimmer

Postautor: Zimmer » 18 lut 2018, o 20:17

Jestem świerzakiem ale dzięki za scenariusze. Czy mogę znaleźć gdzieś takowe po naniesionych poprawkach. Z góry dziękuję i pozdrawiam szanowne grono. :)

Wróć do „Zasady”