Przywitania i zapoznania

Awatar użytkownika
rilian

Re: Przywitania i zapoznania

Postautor: rilian » 30 lis 2016, o 00:26

pewnie znajdę stg dla Ciebie w razie czego. Kilka sztuk u mnie wisi w ramkach, a raczej ich nie wykorzystam

Awatar użytkownika
Magnus

Postautor: Magnus » 10 gru 2016, o 12:13

Witam,

z synem wargamingowo pogrywamy głównie we Flames of War i Ogniem i Mieczem, aczkolwiek zaczęło się od LotRa/Hobbita. Teraz czas dodać kolejny system czyli Bolt Action. Jesteśmy z Wrocławia.

Z pozdrowieniami

M&M
Festung Breslau

Awatar użytkownika
Opos

Postautor: Opos » 10 gru 2016, o 12:43

Witam 8-)
Czyli to jakaś zorganizowana grupa? :lol:
Gott mit Uns!!!

Awatar użytkownika
Magnus

Postautor: Magnus » 10 gru 2016, o 17:38

Tak, niczym "HQ Unit", tj. "1 officer (veteran) and 1 further man (regular)" ;)
Z pozdrowieniami
Festung Breslau

stary gracz

Postautor: stary gracz » 11 gru 2016, o 10:12

Witam.

Mam na imię Remik.
Jestem starym graczem, który pamięta czasy firm Sfera i Encore oraz komputerów ZX Spectrum i Atari. Późniejsze lata to giercowanie na "piecu" m.in. Panzer General, Warhammer: Dark Omen, Warhammer: Mark of Chaos. Od czasu kiedy pojawił się syn staram się częściej grać w gry planszowe i wciągać go w to hobby. Ma dopiero 5 lat więc nie tylko dobrze się bawi ale i uczy. Pewnego dnia będąc u Rafała w sklepie na Retkini zapytałem czy pogra w żołnierzyki ale było to pytanie retoryczne. I tak kupiliśmy podręcznik, wczesnych niemców, brytyjczyków, szermana i pantherę. Młody jeszcze wszystkiego nie ogarnia , nie umie myśleć strategiczne i przez to jest nieprzewidywalny i czasami wykonuje takie ruchy, które później okazują się być najlepszymi jakie można wykonać i zaskakuje mnie w najmniej spodziewanym momencie.

Jeśli ktoś gra w Łodzi to możemy się spotkać i rozegrać kilka partyjek, które pozwolą zgłębić tajniki tej gry.

Awatar użytkownika
Magnus

Postautor: Magnus » 11 gru 2016, o 18:43

Hej,

to byliśmy w podobnej czasoprzestrzeni komputerowej 8-bitowców ZX Spectrum czy Atari 65XE (lifting 800XL) ;)

Mój młody skończył 10 lat i coraz lepiej ogarnia gry wargamingowe, ale i plaszówkami nie pogardzi: Memoir'44, Battlelore czy Tide of Iron.

Pozdrawiam z Wrocławia
Festung Breslau

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 11 gru 2016, o 19:15

W ogóle z tego co widzę po forum, to niespecjalnie starym graczem jesteś w tym towarzystwie;) Nie wiem, czy to, że bawimy się żołnierzykami to jeszcze niedojrzałe, czy już zdziecinnienie, ale co to za różnica...?;p

stary gracz

Postautor: stary gracz » 11 gru 2016, o 20:57

Ostatnio słyszałem ciekawą zagadkę.

Czym się różni zabawa żołnierzykami od zabawy z piękną kobietą?

Jeśli nie wiesz to baw się dalej żołnierzykami.

Awatar użytkownika
Dominig

Postautor: Dominig » 12 gru 2016, o 00:45

Magnus, jeśli chciałbyś czasem we Wrocławiu z kimś zagrać to zapraszam Ciebie i syna do grupy na facebooku-Bolt Action Wrocław, którą szczerze polecam bo tam się praktycznie wszystko dogaduje. Gramy zazwyczaj w Planszóweczce, ale nic nie stoi na przeszkodzie by umawiać się gdzie indziej. Pod koniec roku może być ciężko z czasem u ludzi, ale od stycznia ruszamy ze spotkaniami i graniem, w tym jakieś scenariusze historyczne.

Awatar użytkownika
Magnus

Postautor: Magnus » 12 gru 2016, o 15:17

Dzięki za miłe słowa ;)

Czy niektórzy z nas są jeszcze niedojrzali czy już dziecinnieją to naprawdę nie wiem :) Aczkolwiek trochę pojeździłem po świecie i zapamiętałem, że tam ludzie w średnim wieku (ale i starsi seniorzy) spędzają czas na różnych formach aktywności - sport, hobby w tym wargaming, zwłaszcza w krajach anglosaskich. A u nas, no cóż..., ale mentalność pomału się zmienia. Może wynika to z faktu, że moje pokolenie w czasach szkolnych odkrywało komputery (Spektrumy, Atari, etc.) i jest po części otwarte na nieszablonowe spędzanie wolnego czasu? ;) Zwłaszcza ze swoimi dziećmi.

Co do Planszóweczki w styczniu to może uda nam się z synem wpaść na trening Bolt Action przy makiecie Mostu Grunwaldzkiego :) Zaraz poszukam tej wrocławskiej grupy na FB. Dzięki!

Z pozdrowieniami
Festung Breslau

Wróć do „Off topic”