Line of Sight

Leon

Line of Sight

Postautor: Leon » 9 mar 2017, o 17:35

Dzień Dobry,

Mam dzisiaj pytranie o line of sight co do team weapons.
Graliśmy wczoraj grę i nie ukrywam, że jestem zielony i parę konwenansów pozostaje mi obcych dlatego poszukuję opini osób trzecich i bardziej ogranych w temacie.

Sytuacja jest jak na załączonym obrazku i proszę o określenie jak to powinno być rozegrane aby było sprawiedliwe.

Moja drużyna MMG była w pozycji jak ta u dołu, z lufą skierowaną pod kątem tak jak to wskasuje rysunek, a więc niewątpliwie lekko w mur budynku o który się opierała. Po drugiej stronie znajdował się MMG team przeciwnika.

Przyznam że ustawiłem swój MMG bez większego dbania o szczegóły bo byłem w przekonaniu, że widzą i mogą strzelać do cełów w 90 stopniach widzienia od przodu, czyli 45 stopni na prawo i 45 stopni na lewo od lufy.

Sytuacja była inna. Mój przeciwnik wyciągnął laser i stwierdził że lufa mmg jest skierowana w ściane, a ku ścisłości kierował się kierunkiem głowy strzelca karabinu mmg i dlatego nie miałem prawa widzieć jego drużyny mg42.

Wg mnie jasne było że moja podstawka miała zasięg wzroku do podstawki przeciwnika, i nie zarzucam mojemu przeciwnikowi złej woli ale pragnę nabrać ogrania w temacie daltego proszę o komentarz jak być powinno faktycznie.

Obrazek

Awatar użytkownika
rilian

Re: Line of Sight

Postautor: rilian » 9 mar 2017, o 19:02

Obecnie według zasad strzelec i reszta obsługi powinni być na osobnych podstawkach i pole widzenia mierzy się od strzelca. Oczywiście masz rację i karabin maszynowy strzela w kącie ostrzału tak, jak opisałeś. Inaczej nigdy by nie strzelił, bo każda wybiegająca na niego drużyna piechoty by zostawiała na środku przerwę szerokości światełka lasera...

Wróć do „Zasady 2.0”