Line of Sight

Leon
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2016, o 10:10

Line of Sight

Postautor: Leon » 9 mar 2017, o 17:35

Dzień Dobry,

Mam dzisiaj pytranie o line of sight co do team weapons.
Graliśmy wczoraj grę i nie ukrywam, że jestem zielony i parę konwenansów pozostaje mi obcych dlatego poszukuję opini osób trzecich i bardziej ogranych w temacie.

Sytuacja jest jak na załączonym obrazku i proszę o określenie jak to powinno być rozegrane aby było sprawiedliwe.

Moja drużyna MMG była w pozycji jak ta u dołu, z lufą skierowaną pod kątem tak jak to wskasuje rysunek, a więc niewątpliwie lekko w mur budynku o który się opierała. Po drugiej stronie znajdował się MMG team przeciwnika.

Przyznam że ustawiłem swój MMG bez większego dbania o szczegóły bo byłem w przekonaniu, że widzą i mogą strzelać do cełów w 90 stopniach widzienia od przodu, czyli 45 stopni na prawo i 45 stopni na lewo od lufy.

Sytuacja była inna. Mój przeciwnik wyciągnął laser i stwierdził że lufa mmg jest skierowana w ściane, a ku ścisłości kierował się kierunkiem głowy strzelca karabinu mmg i dlatego nie miałem prawa widzieć jego drużyny mg42.

Wg mnie jasne było że moja podstawka miała zasięg wzroku do podstawki przeciwnika, i nie zarzucam mojemu przeciwnikowi złej woli ale pragnę nabrać ogrania w temacie daltego proszę o komentarz jak być powinno faktycznie.

Obrazek

Awatar użytkownika
rilian
Posty: 1353
Rejestracja: 17 lis 2014, o 10:24

Re: Line of Sight

Postautor: rilian » 9 mar 2017, o 19:02

Obecnie według zasad strzelec i reszta obsługi powinni być na osobnych podstawkach i pole widzenia mierzy się od strzelca. Oczywiście masz rację i karabin maszynowy strzela w kącie ostrzału tak, jak opisałeś. Inaczej nigdy by nie strzelił, bo każda wybiegająca na niego drużyna piechoty by zostawiała na środku przerwę szerokości światełka lasera...


Wróć do „Zasady 2.0”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość