Maile do warlorda

Awatar użytkownika
Marios

Maile do warlorda

Postautor: Marios » 17 lut 2017, o 10:44

Hej,

Ostatnio wysłałem kilka pytań do warlorda i nawet mi wczoraj odpisali :).
Dzielę się, żebyśmy wiedzieli:

1. Does national rules like german tiger fear or US gyro stabilizers apply in different armies if those tanks are taken because of “axis support” or “lend lease” rule?
​Yes, they normally would.​

2. Panzerspähwagen P204 (F) Armies of Germany - page: 72 is not mentioned in any theatre selectors. In which can be fielded?

​​Any selector that allows armoured cars fro the Operation Barbarossa selector onwards.​

3. Cavalry and motorbikes cannot react to shooting by going DOWN. But can escape move instead and afterwards are assigned down order. So in fact they’re down anyway?
​The dice is placed to show Down to mean their turn is over, but as long as they are mounted, they do not get the benefits of being Down.​

4. Can a player can declare he's going DOWN with his unit when shot by HE? After he is hit or before rolling to hit? Is this the same when the target unit is in building?
​Before rolling to hit, in all cases (t​​​his will be changed in the Errata regarding units in buildings).

Jeśli ktoś ma podobne info to wrzucajcie ;)
PS: weterański ruski Sherman ma stabilizację ;)
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Parufka

Re: Maile do warlorda

Postautor: Parufka » 17 lut 2017, o 10:53

2 :D

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 17 lut 2017, o 11:08

Ja 100 lat temu wysyłałem zapytanie o radziecki selektor 'siege of sevastopol'. Tam jest zapis, że żadne jednostki nie mogą być weterańskie, a na liście dostępnych jednostek jest wymieniony 'veteran squad'. Było to dawno, także ciężko by mi było zacytowac dokładną treść, ale odpisali mi, że zapis na końcu selektora powinien brzmieć "żadne jednostki poza 'veteran squad' w armii nie mogą być weterańskie"

Pewnie ta informacja interesowała w całej Polsce jedynie mnie;P

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 17 lut 2017, o 11:24

Mnie zdziwił zapis o motorach i kawalerii. Dzisiaj to jeszcze dokładniej przeczytam w rulebooku ale w sumie słowo się rzekło. A to jednak zajebiście zmienia kawalerię i motory!!
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 lut 2017, o 17:36

Aż spróbuję radzieckiego stabilizowanego Shermana 76mm :mrgreen: Tudzież dwóch ;)
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 20 mar 2017, o 09:10

Kolega niedawno wysyłał zapytanie o pionierski granat nasadkowy na pistolet sygnałowy (cholerka, nie pamiętam jak to się nazywało, ale gracze niemieccy na pewno wiedzą o co chodzi). Pytanie dotyczyło tego, czy granatnik może strzelać w inny cel niż reszta pionierów. Odpowiedź była taka, że z HE może strzelać w inny cel (bo jest indirect), z p.panc nie może (bo nie jest jednorazowy). W sumie według podręcznika, ale kolega miał wątpliwości, z resztą trochę słuszne.

Wróć do „Zasady 2.0”