1 Dywizja Pancerna - nowa "nacja"

Noak

Re: 1 Dywizja Pancerna - nowa "nacja"

Postautor: Noak » 25 paź 2016, o 18:04

Max, to projekt w całości Piotra. Moje tylko fotki i wsparcie duchowe :D

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 25 paź 2016, o 18:44

Grolshek, mi się też podoba ta lista i podoba mi się fakt, że to Polacy. Za to obiektywnie patrząc jest po prostu mocna. Nie twierdzę, że nagle zagina cały system i nie ma silniejszej, ale dla porównania te ulubione przez wielu rozpiski niemieckich grenadierów w hanomagach nie mają lepszych czołgów, czy lepszych recce, czy takiego małego fanatyka. Mają wzamian jeden strzał więcej z lmg... Obiektywnie patrząc ta lista nie obroni przed argumentem, że jest mocna. Można dyskutować, czy jest przegięta, czy nie, ale moim zdaniem funowa lista nie powinna pozostawiać wątpliwości ani cienia podejrzenia ani pola do dyskusji.

Tak czy siak, fajnie zrobiona i fajnie, że udało się ją tak opublikować. W luźnych grach pewnie spotkam ją nie raz, bo u nas wielu jest takich, co od dawna mieli pomalowane figsy na Polaków, a grali na brytyjskim kodeksie. Pewnie w ten sposób się ogra i wyrobi potencjalnym organizatorom zdanie na temat jej ewentualnego dopuszczania, czy nie.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 25 paź 2016, o 19:24

Ależ oczywiście że każdy może mieć własne zdanie. Dla mnie kodeks brytyjski z najlepszym pojazdem pancernym w grze, komandosami spadochroniarzami, zasadami narodowymi, flamerem i darmową bezpieczną kostką jest o wieeele lepszy. I minifanatyk i +1 hit na czołgu nie wyrównuje tej siły. Natomiast tworzy spójny porządnie wykonany kodeks z nieprzegiętymi zasadami. Brawo panowie za dobrze wykonana robotę ! Nawet okiem nie mrugnę jak przeciwko mnie ktoś będzie chciał na nim zagrać.
Matisoft Gaming Club

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 26 paź 2016, o 00:55

Grolshek pisze:Brawo panowie za dobrze wykonana robotę ! Nawet okiem nie mrugnę jak przeciwko mnie ktoś będzie chciał na nim zagrać.

Dziękuję! :) Nasza oficjalna premiera nastąpi 11 listopada na małym evencie poświęconym polskim żołnierzom na obczyźnie. Będziemy chcieli zagrać od Września przez Tobruk po Chambois - zobaczymy, czy da się z taką listą armii wygrywać... ;) Zwrócę tylko na jedno uwagę - Stuart z zasadą manewru unikowego nie staje się w myśl zasad recce - jest nadal czołgiem. 3 calowy MMG to mój błąd wynikający ze źle postawionego przecinka. :/

Awatar użytkownika
Marcin
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » 12 gru 2016, o 14:44

Mnie się lista wybitnie podoba. Bardzo fajnie, że Polacy mają dedykowany selektor. Było by jeszcze fajniej, ujrzeć jego absolutnie oficjalną wersję wydaną na papierze, żeby żaden miłośnik późnych Niemców nie podskakiwał, że "oj, oj, oj za mocne! Zbanować!"
Super, czekam na więcej.
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 19 gru 2016, o 22:23

:) Cały czas pracuję nad tym - jak również nad uzupełnieniami. W styczniu chciałbym zawrzeć artykulik na temat 10 Pułku Strzelców Konnych 1 Dywizji z listą Tank-Warową i zdjęciami oraz nowym pojazdem - Cromwell ARV - zakładam, że będzie przydatny w kampaniach - no a poza tym po prostu był na wyposażeniu 10 PSK.
Pytanie do zainteresowanych historią nielegalnej armii fikcyjnego państwa - aktualnie zbieram materiały do artykułu o 1 Brygadzie Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Mimo że właściwie składała się z Rosjan... :/ Uzbeków, Kazachów, Czukczów i innych, tylko nie z Polaków... Jest sens pisania na ten temat?... Lista brygady pancernej byłaby całkiem interesująca, być może nawet grywalna - tylko po co dublować po prostu Armię Czerwoną?

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 19 gru 2016, o 22:29

:shock: Piłeś jak to pisałeś ?
Matisoft Gaming Club

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 19 gru 2016, o 22:33

Ilekroć pada na mnie blask Twej wyjątkowości, Groszku, otwieram na wszelki wypadek parasol.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 19 gru 2016, o 22:36

"nielegalnej armii fikcyjnego państwa"
Urban przy tobie to pikuś.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
mati.pl

Postautor: mati.pl » 19 gru 2016, o 22:39

Możesz rozwinąć zdanie: nielagalna armia fikcyjnego państwa?
Obrazek

Wróć do „Zasady 2.0”