1 Dywizja Pancerna - nowa "nacja"

Awatar użytkownika
Telamon

1 Dywizja Pancerna - nowa "nacja"

Postautor: Telamon » 25 paź 2016, o 16:37

http://www.warlordgames.com/soldiers-in-exile-1st-polish-armoured-division-and-bolt-action-army-list/

REINFORCED PLATOON OF THE POLISH 1ST ARMOURED DIVISION:
1 Podporucznik or Porucznik (Second or First Lieutenant – regular or veteran)
[a lot of the officers were veterans of the September or French campaigns, but junior officers were also trained in the UK]
2 Regular or veteran infantry section (middle / late war)
[very high morale of the Polish troops despite the shortcomings in the ranks and the fact that some of the soldiers were fighting in the third military campaign made them get very soon veteran status]
plus:
Headquarters units:
0-1 Kapitan or Major (Captain or Major – veteran)
0-1 Medic (regular or veteran)
0-1 Artillery Forward Observer (regular or veteran)
Infantry units:
0-4 Regular or veteran infantry section (middle / late war)
0-1 Machine gun team: regular or veteran
0-1 Light, medium or heavy mortar team: regular or veteran
0-1 PIAT anti-tank team: regular or veteran
0-1 Sniper team: regular or veteran
Artillery:
0-1 gun from:
Anti-Tank Gun: QF 6-pdr, QF 17-pdr
Field Artillery: light artillery
Anti-Aircraft Gun: 40mm Bofors gun
Armoured Cars:
0-1 Armoured Car or Recce vehicle from: Daimler Dingo, Humber Scout Car, Recce Carrier
[Although we have the information that the Polish Division used some Staghound and Humber armoured cars, but they belonged mainly to the brigades HQs and did not serve as combat cars]
Tanks, Tank Destroyers, Self-propelled Artillery and Anti-aircraft vehicles:
0-1 Vehicle from: Cruiser Tank Mk VIII Cromwell, Cruiser Tank Mk VIII Centaur CS, M5A1 Stuart VI, M4A4 Sherman V (August-November 1944), M4A4 Sherman Vc Firefly, M4 Sherman Ic Firefly, Sherman IIa (April 1945), Cruiser Tank Challenger (April 1945), M10 Wolverine, M10 Achilles, Sexton, Mortar Carrier, 3-inch Machine Gun Carrier, Bofors AA truck, Crusader III AA MkII (August-November 1944), Wasp Carrier (April 1945)
Transports and Tows:
0-1 Transport vehicle per infantry unit in the Reinforced Platoon from: Universal Carrier, 3-ton Truck, 30 cwt Truck, Jeep, M5 Halftrack, M5A1 Stuart VI Kangaroo (April 1945)
0-1 Tow from: Lloyd Carrier, 30 cwt Truck, Quad Tractor
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Grolshek

Re: 1 Dywizja Pancerna - nowa "nacja"

Postautor: Grolshek » 25 paź 2016, o 16:45

No wreszcie ! Do pełni szczęścia brakuje przynajmniej jednego z wymienionych cięższych samochodów pancernych i grałbym :roll:
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 25 paź 2016, o 17:04

Fajnie, że wklejają takie rzeczy na stronkę, ale mogliby kiedyś to przytemperować wszystko i wydać oficjalnie.

Pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy, to czy polski sherman na point-blanku trafia z automatu, czy musi rzucać?:D

No i ciekaw jestem tego 3in machinegun carrier;)

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 25 paź 2016, o 17:06

rilian pisze:Fajnie, że wklejają takie rzeczy na stronkę, ale mogliby kiedyś to przytemperować wszystko i wydać oficjalnie.

Pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy, to czy polski sherman na point-blanku trafia z automatu, czy musi rzucać?:D

W pierwszej edycji snajper trafiał z automatu w takiej sytuacji. Może teraz też tak jest. Ja już nawet rozpiskę mam gotową. Słabsza niż brytyjska ale co tam :D
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, o 17:07 przez Grolshek, łącznie zmieniany 1 raz.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Max

Postautor: Max » 25 paź 2016, o 17:06

Piotrze (Oscar), Jędrzeju (Noak). Gratulacje panowie. Kawał dobrej roboty !!!

Awatar użytkownika
Max

Postautor: Max » 25 paź 2016, o 17:08

rilian pisze:Fajnie, że wklejają takie rzeczy na stronkę, ale mogliby kiedyś to przytemperować wszystko i wydać oficjalnie.

No i ciekaw jestem tego 3in machinegun carrier;)

W razie wątpliwości proponuję pisać do autorów ;)

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 25 paź 2016, o 17:28

Selektor "nieoficjalny" zatem nie ma co śnić o jego publikacji.
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 25 paź 2016, o 17:32

Ja tylko napiszę to, co pisałem przy okazji tych Francuzów z Vichy. Fajnie, że takie listy powstają, ale osobiście, jakbym taką robił, to wolałbym zrobić wręcz zbyt słabą, żeby uniknąć argumentu, że robię coś, żeby było mi łatwiej grać, bo lista jest mocna. Tutaj jest tak, że piechota ma takiego małego fanatyka, pojazdy recce są dużo fajniejsze niż normalnie, a shermany, które i tak są jednymi z najfajniejszych czołgów są lepsze niż normalne i do tego dorzucony baardzo fajny transporter. Średnio to mi się podoba. Owszem, może to i słabsze jest od darmowego obserwatora i szarży bez zdawania rozkazu, ale to dyskusyjne (ja uważam, że silniejsze), a za to lista jest dużo silniejsza niż na przykład Niemcy.

Także lista bardzo mi się podoba, ale może mieć problemy z uniknięciem oskarżeń, że jest lekko zgięta... Jest specyficzna, bo głównie nastawiona na pancerkę, ale rozpiska 5-cioosobowych oddziałów weteranów z małym fanatykiem w transportach, które mają HMG i 8+ pancerza wsparte przez przypakowanego shermana i zwinniejszego recce działa na wyobraźnię nie tylko klimaciarzy ale i power-gamerów.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 25 paź 2016, o 17:36

Sporo słabsza rozpa od mojej brytyjskiej wychodzi. I na wszystkich organizowanych przeze mnie spotkaniach całkowicie legalna. Polakom należy się porządny kodeks.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 25 paź 2016, o 17:43

Prawdopodobnie gdyby była faktycznie taka "słaba" zyskałaby statut listy oficjalnej (Australijczycy, Maorysi), a tak potraktowano ich jak Wolnych Francuzów spod Bir Hakeim (tam się bardzo napracowano nad listą również w kwestii wizualnej ale nie starczyło to na miejsce w sklepiku).
Vae Victis 15mm

Wróć do „Zasady 2.0”