pytania o zasady

Awatar użytkownika
Siena

Re: pytania o zasady

Postautor: Siena » 18 paź 2017, o 17:13

A nie jest tak, że 251/10 ma transport i command z bazy?

Garland

Postautor: Garland » 16 lis 2017, o 16:28

Czy snajper po tym jak trafi, rzuca normalnie na zranienie w zależności od celu - vet 5+, reg 4+, inex 3+?

Pozdrawiam

Garland

mentos90

Postautor: mentos90 » 16 lis 2017, o 16:32

Tak. Nie ma bonusów do zranienia, ale jak zrani wbija exceptional damage (ty wybierasz model).

Garland

Postautor: Garland » 16 lis 2017, o 19:36

Danke,

Czyli czytałem dobrze. Tylko uwierzyć nie mogłem, bo miał być super. Nic to, pogram, zdanie sobie wyrobię.

Pozdrawiam

Garland

mentos90

Postautor: mentos90 » 16 lis 2017, o 22:27

Niestety, częściej się pamięta jak snajper wyrzuca 2 niż niszczy cały team ;-) Ja jestem do niego przekonany i zwykle biorę na weteranie, żeby też za szybko nie padł.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 17 lis 2017, o 11:25

Garland pisze:Danke,

Czyli czytałem dobrze. Tylko uwierzyć nie mogłem, bo miał być super. Nic to, pogram, zdanie sobie wyrobię.

Pozdrawiam

Garland

Na prawdę chciałbyś, żeby w grze była jednostka, która na 3+ zabija każdy karabin maszynowy, moździerz, oficera, bazookę itp?

Co do wyrabiania sobie o nim zdania, to podpowiem Ci bardzo fajny trick. Na snajperze bardzo często używam rozkazu 'ambush'. Jak masz przeciwną drużynę super weteranów z 5-cioma stg, którzy czają się za domkiem, żeby wyskoczyć na Twoich żołdaków i skosić ich serią, to zakładasz właśnie ambush na snajperze, jak przeciwnik wyskoczy, to nie dość, że masz szansę ściągnąć broń, która Cię najbardziej boli (miotacz płomieni, MG, czy panzerfausta), to przede wszystkim przeciwnik dostaje pina, czyli cała drużyna weteranów strzela z -1 do trafiania i nic nie może na to poradzić, bo pin został wbity już po zdawaniu rozkazu.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 lis 2017, o 22:08

rilian pisze:
Garland pisze:Danke,

Pozdrawiam

Garland

Na prawdę chciałbyś, żeby w grze była jednostka, która na 3+ zabija każdy karabin maszynowy, moździerz, oficera, bazookę itp?

W grze jest legalna jednostka która to robi. Z tym iż nie na 3+ a na 2+.Dodatkowo do twojej listy dorzucę jeszcze soft-skiny.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 17 lis 2017, o 22:22

Snajper jest super... co nie oznacza, że koniecznie musi być zabójczy. Sieje strach, jednym dobrym strzałem rozwala team weapony przez co utrudnia ich rozstawienie. Zawsze trafia na 3+, a jedyną obroną przeciwko niemu jest własny kontrsnajper i granie na weteranach...
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 18 lis 2017, o 08:09

Grolshek pisze:W grze jest legalna jednostka która to robi. Z tym iż nie na 3+ a na 2+.

O czym mówisz?

Ja mam jeszcze pytanie. Dawno nie grałem, a mam znowu pokazywać system nowej osobie i nie chcę jej namieszać. Jak strzelam z indirecta i początek oddziału, który jest celem jest w minimalnym, ale koniec jest już poza minimalnym zasięgiem, to czy:
1. mogę strzelać do tego oddziału
2. jeśli tak, to czy mogę położyć wzornik tak, żeby jego część/całość była w minimalnym, o ile walę do oddziału, który chociaż częściowo jest dalej?

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 18 lis 2017, o 12:01

0. Wasilij Zajcew.
1. Nie możesz. Liczysz do najbliższej figurki.
2. Jeśli już możesz strzelić to maksymalizujesz jak chcesz tak żeby template nakrył jak największą ilość figurek.
Matisoft Gaming Club

Wróć do „Zasady 2.0”