Ahoooj! Gra ktoś jeszcze

lupin

Ahoooj! Gra ktoś jeszcze

Postautor: lupin » 15 lis 2015, o 20:31

Cześć,

Chciałem popróbować jakiegoś skirmisha w klimacie WW II.

Czy ktoś gra jeszcze w ogóle w Bolt Action w Bydgoszczy?
Czy lepiej odpuścić sobie bo i tak nie ma z kim grać.

Awatar użytkownika
Michalku
Kontaktowanie:

Re: Ahoooj! Gra ktoś jeszcze

Postautor: Michalku » 16 lis 2015, o 08:40

BA nie jest skirmishem.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 16 lis 2015, o 21:49

W historycznych grach bitewnych systemy skupiające się na operowaniu siłami do plutonu określa się właśnie mianem "skirmish".
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 16 lis 2015, o 22:08

Telamon pisze:W historycznych grach bitewnych systemy skupiające się na operowaniu siłami do plutonu określa się właśnie mianem "skirmish".

A bitewniakowcy zwykli również skirmishami nazywać gry dopuszczające "formację rój os" zamiast zwartych bloków a'la WFB.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Marcin
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » 16 lis 2015, o 22:15

Kastor pisze:
Telamon pisze:W historycznych grach bitewnych systemy skupiające się na operowaniu siłami do plutonu określa się właśnie mianem "skirmish".

A bitewniakowcy zwykli również skirmishami nazywać gry dopuszczające "formację rój os" zamiast zwartych bloków a'la WFB.

...a w PRL'u ludzie zwykli mówić, że ford jest niemiecki "bo przecież z DDRa przywieziony"...

O tym co ludzie zwykli nazywać jakoś-tam to można kilka encyklopedii napisać - co nie zmienia faktu, ż e BA nie jest systemem skirmish'owym. Podobnie jak Warmachine/Hordes.

NATOMIAST kolega lupin maił po pierwsze pewne pytanie do środowiska Bydgoskiego - czy nadal się gra? Ale jakoś nikt nie jest skory, żeby mu odpowiedzieć.
To może ja napiszę - w Toruniu się gra, więc jak będziesz miał po drodze, to może ktoś będzie chciał się umówić (ja na razie nie mam armii, bo jestem w trakcie zmiany frakcji)
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 16 lis 2015, o 23:03

O tym co ludzie zwykli nazywać jakoś-tam to można kilka encyklopedii napisać - co nie zmienia faktu, ż e BA nie jest systemem skirmish'owym. Podobnie jak Warmachine/Hordes.

Oczywiście, że jest. Mówimy o systemie angażującym kilkadziesiąt figurek piechoty, działko i ew. czołg. Skala skomplikowania działań odpowiada najwyżej starciu o gospodarstwo, a sam system nie pozwala na komfortowe odtworzenie choćby ważniejszych fragmentów bitew. Inną taką grą aczkolwiek ciut bardziej skomplikowaną jest Chain of Command lub Battlegroup. Z systemów historycznych będzie też to np. Saga lub Muskets & Tomahawks. Możesz zresztą sam sprawdzić jak te gry nazywają twórcy.

Lupin szuka skrimisha i lupin go znalazł.

Natomiast II wojennymi rasowymi bitewniakami jest np. Blitzkrieg Commander lub Flames of War.

Obrazek
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 16 lis 2015, o 23:13

Totalnie brzydki szajs. Na zdjęciu. Podstawki pod wszystkim ? Jak na zagranicznych forach BA pod pojazdami. Fuj. Zero piechoty ? Druga wojna to World of Tanks ? Okropieństwo...
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 16 lis 2015, o 23:32

To tylko jedno ze zdjęć, możesz wpisać w google nazwy tytułów i obejrzeć jak to wygląda. To akurat pierwsze z brzegu.
Te figurki są w skali 1/285 i podstawki pod pojazdami są tutaj uzasadnione.

Obrazek

Piechota jest natomiast na zdjęciu transportowana przez ciężarówki plus ci motocykliści.

Ps. Ja nie namawiam tylko staram się zilustrować różnice między poziomami gier II wojennych. Sam wolę skrimishe z racji większej skali i bardziej indywidualnego klimatu starć.
Vae Victis 15mm

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 16 lis 2015, o 23:36

Ja uwielbiam przerysowanych heroicznych goryli 28mm Warlorda z wielkimi łapami, głowami, bronią z wielkimi pojazdami w 1:48. Pasują do siebie brzydale. Nie lubię purystów historycznych. Psują zabawę ;)
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Marcin
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin » 17 lis 2015, o 09:21

...a ja się zastanawiam gdzie jest i co robi moderator...
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton

Wróć do „Bydgoszcz i Toruń”