Warsaw Uprising #3 SONDA

Jaki format styczniowego Warsaw Uprising wolisz/przyjdziesz:

Czas głosowania minął 11 sty 2018, o 11:23

Normalny turniej z 3 bitwami i systemem szwajcarskim
7
44%
Event tematyczny z podziałem na strony i dwiema bitwami
9
56%

Liczba głosów: 16

[RAFIX]

Re: Warsaw Uprising #3 SONDA

Postautor: [RAFIX] » 27 lis 2017, o 06:26

no dobra Olgierdzie, przegiąłem trochę pałę z tą 8, ale cysto teoretycznie jak by tak wydłużyć czas o 1 godzinę da nam to 20 min więcej na bitwę a to jest bardzo dużo.

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 27 lis 2017, o 11:28

Mi podoba się formuła jaką przedstawili Ostrowianie (szczególnie wymóg dotyczący vet), mam podobne zdanie jak Merry i i chętnie spróbowałbym czegoś takiego. Rozumiem ograniczenia o których pisał parę postów wyżej Olgierd więc nie napinam się zbytnio. Nie mam nic przeciwko "tradycyjnej" formule turnieju i jeśli będę o nim wiedział z większym wyprzedzeniem na pewno się stawię (aby inni mogli wykręcać dwucyfrowe wyniki w bitwach :D )

Jedyny wniosek racjonalizatorski jaki mam to zacząć o godz wcześniej.
Nie na granie na mniejsze punkty.

Bamberinho

Postautor: Bamberinho » 27 lis 2017, o 11:36

A ja jako gracz niedzielny przyjdę na cokolwiek co będzie zorganizowane o ile czas i żona pozwolą (i możliwości figurkowe jakby były jakieś bardzo konkretne scenariusze).

Głosu w sondzie tym samym nie daję na żadną z opcji.

gasior

Postautor: gasior » 27 lis 2017, o 17:18

ja postuluje za chociaż jednym stołem stricte zimowym, żeby choć raz można by wykorzystać narty :mrgreen:

sliwka

Postautor: sliwka » 27 lis 2017, o 19:03

A ja chcialbym zagrac Obrone Berlina :D

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 27 lis 2017, o 19:20

Tez jestem za zimowym stolem. ;)
Poza tym, wole w miare szybkie, sprawne bitewki. Najlepiej trzy. Wole roznorodnosc, niz wciaz tych samych przeciwnikow. Ergo, chyba jestem za turniejem. Chyba, ze ktos ma pomysl na nieturniejowe, ciekawe granie przy powyzszych oczekiwaniach?
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Olgierd

Postautor: Olgierd » 27 lis 2017, o 19:53

Stół zimowy jest i był, tyle że miejski. Terenów na inny niestety nie mamy, ale jeśli ktoś chce przynieść swoje to oczywiście pojawi się taka opcja ;)

bless pisze:Poza tym, wole w miare szybkie, sprawne bitewki. Najlepiej trzy. Wole roznorodnosc, niz wciaz tych samych przeciwnikow. Ergo, chyba jestem za turniejem. Chyba, ze ktos ma pomysl na nieturniejowe, ciekawe granie przy powyzszych oczekiwaniach?

Tutaj właśnie jest właśnie problem - chyba nie da się wymyślić czegoś, co pasuje wszystkim (przynajmniej do tej pory nikomu się nie udało). Część nie wyrabia się w dogrywaniu 3 bitew i woli dwie, część potrzebuje turniejowej adrenaliny, część chce grać historyczne scenariusze czy łączone kampanie. Zawsze pozostaje inne rozwiązanie - zwyczajnie raz na jakiś czas wrzucimy coś nowego, czyli na przykład po dwóch turniejach jakie teraz były coś w stylu luźniejszego grania z podziałem na strony a bez klasyfikacji ze względu na wyniki po czym wrócimy znowu do turnieju. Z jednej strony osoby o nieco bardziej "4funowym" podejściu będą zadowolone, z drugiej turniejowcy będą mogli bez ciśnienia wystawić czy przetestować jakieś ciekawsze pomysły, z trzeciej w końcu wprowadzimy raz na jakiś czas pewną odmianę.
Przede wszystkim dlatego jest ten temat - wybadamy temat i wybierzemy po prostu to, co najbardziej Wam podpasuje. Czasu jest jeszcze trochę, więc coś damy radę wykombinować ;)

Holan

Postautor: Holan » 28 lis 2017, o 21:52

To i ja dorzucę swoje 3 grosze ;)
Z racji na dość rzadkie granie i małą różnorodność przeciwników, znacznie bardziej pasuje mi normalny turniej.
Ale oczywiście rozumiem osoby chcące czegoś innego, ja po prostu mam nieco inne nastawienie ;)
Jeśli chodzi zaś o czas na bitwy, to jestem żywym przykładem na to, że można przyspieszyć swoją grę, wystarczy nad tym trochę popracować.
Obecnie dla mnie tyle czasu co było na turnieju wystarcza na bitwę, natomiast można rozważyć aby zaczynać o 9 i to powinno być optymalne.

Awatar użytkownika
Ari-Pekka Nikkola

Postautor: Ari-Pekka Nikkola » 30 lis 2017, o 08:54

wolę 3 bitwy pod warunkiem prostych scenariuszy, a nie takich gdzie jest mnóstwo zasad. rozumiem, że dla starych wyjadaczy granie w standardowy scenariusz może być nudne. ale dla mnie - jako początkującego - każdorazowe dogadywanie się przed bitwą co do terenów i ustalania jeszcze tych wszystkich zmiennych ze scenariusza trwa długo. dlatego im prościej tym krócej - ergo lepiej.
Näytä hyvältä, tee hyvää!

Olgierd

Postautor: Olgierd » 30 lis 2017, o 09:52

Prawda jest taka, że turniej jest przygotowywany pod ludzi, którzy są ograni, takie są prawa turniejowego grania. Co do scenariuszy, tereny trzeba dogadać zawsze, niezależnie od tego co się gra, a tylko w połowie scenów (5/10) była jakaś zasada mająca wpływ na rozgrywkę, a z dziesięciu zaledwie 1, może 2, mogą uchodzić za niestandardowe. Do tego scenariusze zawsze są wrzucane dużo wcześniej, każdy ma ok 3 tygodni na zapoznanie się z nimi żeby było wiadomo co grać - jako organizatorzy zakładamy, że to robicie, jeśli nie to potem wychodzi właśnie w trakcie gry kiedy brakuje czasu.
Oczywiście możemy wrzucić 3 scenariusze albo w ogóle ich nie robić i gramy czystą wyrzynkę, ale coś takiego mija się z celem organizowania jakiegokolwiek eventu. Osobiście widząc coś takiego zwyczajnie bym nie przyszedł, ale rozumiem, że każdemu pasuje co innego ;)

Wróć do „Imprezy”