Warsaw Uprising #3 SONDA

Jaki format styczniowego Warsaw Uprising wolisz/przyjdziesz:

Czas głosowania minął 11 sty 2018, o 11:23

Normalny turniej z 3 bitwami i systemem szwajcarskim
7
44%
Event tematyczny z podziałem na strony i dwiema bitwami
9
56%

Liczba głosów: 16

Bayer

Warsaw Uprising #3 SONDA

Postautor: Bayer » 26 lis 2017, o 13:33

Panowie ( i Panie:) ), następny, styczniowy WU chcemy zrobić w formie eventu tematycznego z podziałem na strony, po dwie bitwy co by każdy zagrał 6 tur bez pośpiechu, pytanie jest takie, czy macie na to ochotę i czy byście przyszli. Wszystko zależy od frekwencji (koszty sali), inaczej gramy znowu "normalny" turniej. Wydaje mi się, że raz na jakiś czas takie urozmaicenie się przyda.
Prosił bym o zabieranie zdania osoby biorące udział w imprezach, a nie internetowych teoretyków.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, o 11:23 przez Bayer, łącznie zmieniany 1 raz.
Matisoft Gaming Club

[RAFIX]

Re: Warsaw Uprising #3 SONDA

Postautor: [RAFIX] » 26 lis 2017, o 13:50

wole turniejowe zmagania i indywidualne wyniki

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 26 lis 2017, o 13:57

Ja również wolę szwajcara i turniej z dziesięcioma losowymi scenariuszami i ustawionymi dla nich stołami. Wymusza to elastyczne podejście do gry, umiejętność szybkiego dostosowania się do zmiennych warunków prowadzenia bitwy jak również uniemożliwia złożenie armii pod konkretny scenariusz. Gram zawsze 6 tur i czas nie jest dla mnie żadną przeszkodą. Złożenie elastycznej armii i prowadzenie jej z dostosowaniem do warunków również.
Matisoft Gaming Club

Olgierd

Postautor: Olgierd » 26 lis 2017, o 13:59

Rozwijając myśl nieco bardziej - wczoraj dostaliśmy wiele uwag, że zwyczajnie brakuje czasu na rozegranie scenariuszowych 6 tur. Ze względu na ograniczone ramy czasowe ciężko jest wygospodarować więcej czasu na 3 gry jednego dnia i pojawiły się pomysły żeby ograniczyć granie do dwóch gier - to natomiast sprawia, że element turniejowy mocno traci na wartości. Zwyczajnie dwie gry nie są wystarczającą ilością, żeby móc jasno wyłonić najlepszych graczy - temat ten był już poruszany kiedy wszelkiego rodzaju granie było organizowane przez Mariosa i zdecydowanie się z tym zgadzamy.

Dlatego pojawia się propozycja aby przy następnej okazji zmniejszyć ilość gier do dwóch zwiększając jednocześnie ilość czasu przeznaczonego na każdą z nich. Pozbywamy się wtedy elementu turniejowego a skupiamy bardziej na parowaniu stron przeciwnych, pasujących do siebie selektorami, okresem itd lub też na wyzwaniach jakie ewentualnie chcielibyście sobie rzucać. Wiąże się to z rezygnacją z elementu turniejowego, podium, systemu szwajcarskiego i innych pokrewnych rzeczy. Wiemy, że dla części z Was jest to bardzo istotny element i raczej nie jesteście zainteresowani graniem bez możliwości zaspokojenia swojego wewnętrznego powergamera ;)

Stąd też nasze pytanie, kto z Was jest zainteresowany udziałem pomimo zmian i braku charakteru turnieju, natomiast jaka część nie przyjdzie na taki spokojniejszy i bardziej luźny event. Od razu zaznaczamy - przy małej ilości zainteresowanych wydarzenie zwyczajnie nie będzie miało miejsca, bo koszty wynajmu sali wymagają frekwencji przynajmniej takiej jak wczoraj - około 16 osób. Dlatego wychodzimy na przeciw Waszym oczekiwaniom i uwagom i odpowiednio wcześniej staramy się wybadać teren.

To co napiszecie w tym temacie będzie miało znaczny wpływ na kształt następnego Warsaw Uprising, więc jest to dobry moment na zgłaszanie uwag i wypowiedzi ;)

Awatar użytkownika
Filip F

Postautor: Filip F » 26 lis 2017, o 18:37

Po pierwsze wielkie dzięki za organizację ostatniego turnieju. Wyszło bardzo fajnie

Ja z przyczyn praktycznych byłbym bardziej zainteresowany wersją z 2 grami.

Chodził mi po głowie inny pomysł. Czy rozważaliście turniej na 750 punktów?

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 26 lis 2017, o 19:11

Filip F pisze:Czy rozważaliście turniej na 750 punktów?

Tak. Część armii bardzo mocno zyskuje na darmowych oddziałach. Armie bez nich dostają jeszcze mocniej po tyłku niż na 1000 pkt.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Filip F

Postautor: Filip F » 26 lis 2017, o 19:22

Grolshek pisze:
Filip F pisze:Czy rozważaliście turniej na 750 punktów?

Tak. Część armii bardzo mocno zyskuje na darmowych oddziałach. Armie bez nich dostają jeszcze mocniej po tyłku niż na 1000 pkt.

Coś za coś.
Za to wydaje mi się że dałoby się rozegrać całe 3 gry.
Dla mnie takie turnieje to przede wszystkim okazja aby zagrać z nowymi ludźmi

[RAFIX]

Postautor: [RAFIX] » 26 lis 2017, o 22:49

da sie rozegrać pełne 6 tur na 1000 ale trzeba szybciej grać, można też zacząć np od 8 rano a nie o 10

Awatar użytkownika
merry
Kontaktowanie:

Postautor: merry » 26 lis 2017, o 23:04

Ja to wiecie jakie mam zdanie. Dla mnie ta gra jest fajna wyłącznie dlatego, że jest osadzona w historii, zatem kampania czy symultana bazująca na historii byłaby dla mnie bardzo OK. A jeżeli istniałaby interakcja między stołami byłoby super hiper.

Moim zdaniem można to zrobić na dwa sposoby: albo symultanicznie gramy bitwy na odcinkach tego samego frontu (np Normandię czy Falaise albo inny Market Garden) albo - podobnie jak Ostrowianie - stworzyć kampanię złożoną z - na sztywno - spiętych fabułą scenariuszy. To czego bym się trzymał to jakieś odniesienie graczy do danego frontu czyli może niekoniecznie Japończycy na Pustyni Zachodniej ;) ).

Olgierd

Postautor: Olgierd » 27 lis 2017, o 02:15

[RAFIX] pisze:da sie rozegrać pełne 6 tur na 1000 ale trzeba szybciej grać, można też zacząć np od 8 rano a nie o 10

8 rano? I gra do 19? Dziękuję bardzo, potem dla nas to jeszcze sprzątanie klubu, pakowanie terenów, odwożenie ich do bazy itd. Miejcie jakąś litość dla organizatorów ;)

Co do pomysłu Merrego - praktycznie nie do zrobienia, bo trzeba mieć konkretne armie, równowagę w ilości graczy, konkretne selektory itd. Na 6-8 osób da radę, na 20 gdzie duża część ma po jednej armii i to często "egzotycznej" jak chociażby Finowie - niewykonalne

Wróć do „Imprezy”