Operacja "Compass" - 2 grudnia 2017r. Ostrów Wlkp.

sliwka

Re: Operacja "Compass" - 2 grudnia 2017r. Ostrów Wlkp.

Postautor: sliwka » 20 lis 2017, o 22:42

Noak pisze:Z dodatków korzystamy. Obowiązują wszystkie podręczniki armijne i wszystkie dodatki kampanijne. Tylko kompozycja plutonu odbywa sie nie według selektorów a według RP.

a dlaczego? czyli nie moge skorzystac z bardzo klimatycznego selektora Extended Last Levy z Road to Berlin? Jesli tak to czy jest szansa na zmiane podejscia do tematu? W koncu chce pograc klimatyczna armia a nie potworkami z RP ;)

Noak

Postautor: Noak » 21 lis 2017, o 07:39

W selektorach masz jeszcze większe potworki, tyle, że niedostępne w równej mierze dla wszystkich. Moim zdaniem granie na selektory ma sens jeżeli umawiamy sie na adekwatne dla danego okresu selektory dla wszystkich i gramy jakiś klimatyczny scenariusz. Co prawda selektor Last Levy nie daje żadnych przegięć, ale te same oddziały możesz wystawić systemem RP.

sliwka

Postautor: sliwka » 21 lis 2017, o 08:20

Noak pisze:W selektorach masz jeszcze większe potworki, tyle, że niedostępne w równej mierze dla wszystkich. Moim zdaniem granie na selektory ma sens jeżeli umawiamy sie na adekwatne dla danego okresu selektory dla wszystkich i gramy jakiś klimatyczny scenariusz. Co prawda selektor Last Levy nie daje żadnych przegięć, ale te same oddziały możesz wystawić systemem RP.

No niestety nie mozesz :x Bo w Extended Last Levy mozesz wystawic 2 dziala np.
I nie mozna uzyc fajnych broni z boxa Last Levy (czyli tego fausta co strzela jak autokanon i zakrzywionego assult rifla) :cry:

Noak

Postautor: Noak » 21 lis 2017, o 09:35

Extended Last Levy to selektor z Road to Berlin? Niestety jeszcze nie mam tej ksążki, ale ostrzę sobie na nią zęby. Śliwka, a wyposażenie o którym tu mówisz jest dostępne tylko w tym selektorze, czy dla oddziału, kóry pojawia się w tym dodatku? W tym drugim wydpadku możesz taki oddział brać.

Panowie, ja rozumiem, że co niektórzy wolą grać tak, inni siak, ale wszystkim to ja nie jestem w stanie dogodzić. Nie chcę robić co chwilę wyjątków, bo ktoś wpadł na pomysł, że było by fajnie wystawić jakiś sprzęt/oddział, zlożyć jakieś combo. Regulamin zostaje taki jaki jest i nie będzie już w nim zmian. Wzamian obiecuję, że znajdziemy czas na imprezie, żeby pogadać nad zasadmi do następnego spotkania i wszystkie uwagi z tej rozmowy zostaną wzięte pod uwagę. Możemy wtedy zagrać na selektory, albo dopuścimy ijedno i drugie. Ale to juz kwestia do dogadania.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do Ostrowa Wlkp. 02 grudnia. Obiecuję krew, łzy i pot na każdym stole bitewnym :mrgreen: , oczywiście przeplatany kawą z ciasteczkami oraz herbatką z miodem i cytryną. Szczególnie tym ostatnim argumentom (mam nadzieję) nie będziecie w stanie sie oprzeć. :lol:

sliwka

Postautor: sliwka » 21 lis 2017, o 10:14

Noak pisze:Extended Last Levy to selektor z Road to Berlin? Niestety jeszcze nie mam tej ksążki, ale ostrzę sobie na nią zęby. Śliwka, a wyposażenie o którym tu mówisz jest dostępne tylko w tym selektorze, czy dla oddziału, kóry pojawia się w tym dodatku? W tym drugim wydpadku możesz taki oddział brać.

To sa zasady opisane w Ostfroncie, a zmienione w FAQu do drugiej edycji BA, ale niestety to wyposazenie jest dla oddzialow z selektora Last Levy :cry: Dobra, jesli podtrzymasz decyzje to wiecej nie marudze, trudno ... stworze potwora z RP i bede wymiatal na 5 kosciach (z King Tigerem albo Mausem) zamiast grac klimatycznie :lol:

Noak

Postautor: Noak » 21 lis 2017, o 10:55

Jako, że będziemy grali potej samej stronie, to proszę, żebyś tego "potworka" zmienił na coś lżejszego. Osobiście jakbym zobaczył przeciwka z ropą na 5 kościach, to bym sie tylko ucieszył. Tygrys Królewski nic tu nie zmieni, po prostu bym go zignorował - objechał, obszedł albo i rzucił na pożarcie cos czego by nie mógł olać :twisted:

Noak

Postautor: Noak » 24 lis 2017, o 19:15

Kolejny gracz dopisany. Na chwilę obecną jest nas 18. Jełśi ktoś chce jeszcze się załapać to już ostatni dzwonek. :!:

sliwka

Postautor: sliwka » 26 lis 2017, o 20:22

Noak, niestety tak jak piasalem jest ryzyko ze "sliwka" nie pojedzie. I wlasnie sie okazalo ze nie bedzie go na imprezie. Zatem mamy 8 graczy osi ...

Noak

Postautor: Noak » 26 lis 2017, o 22:43

Kicha, ale tylko Ty odpadasz, czy cała trójka? (mam nadzieję, że nie) :?

sliwka

Postautor: sliwka » 27 lis 2017, o 11:27

Noak pisze:Kicha, ale tylko Ty odpadasz, czy cała trójka? (mam nadzieję, że nie) :?

Zaraz, zaraz ... ja w Twoim ujeciu zostalem okreslony jako Sliwa wiec ja nie odpadam. Odpada Filip (13 lat), ja i Mikolaj (8 lat) bedziemy obowiazkowo ;) Niestety chwilowo koncza mi sie mozliwosci uzupelnienia skladu, musimy poczekac ze 2 lata az moje mlodsze latorasla podrosna :lol: ... Moze jeszcze kiedys nadejdzie czas, ze bede mogl soba i moja dziatwa zapelnic sklad jednej strony konfliktu (cos na wzor pilkarskich meczy "Druzyna X vs Reszta Swiata) :D Ale nad tym musze jeszcze troche popracowac Narazie mam pelna druzyne carlingu :lol: :lol: :lol:

Wróć do „Imprezy”