Warsaw Uprising 1 - 14.10.2017

Olgierd

Re: Warsaw Uprising 1 - 14.10.2017

Postautor: Olgierd » 17 paź 2017, o 09:01

Schalazar pisze:Mario ma rację, co do rozumienia tych zasad.

Marios owszem podszedł do organizatora o coś dopytać, ale czy to znaczy, że za każdym razem, jak ktoś z kim gram idzie gdzieś na bok o coś pytać, to mam za nim chodzić? - jestem człowiekiem, który docenia prywatność i daję ją też innym, zwłaszcza jeśli idą konsultować strategię etc. którą mogli by użyć przeciwko mnie w grze ;)

Owszem podszedłem/zawołałem organizatora po tym, jak już rzuciłem 1, a Marios mi zakomunikował co się stało, i dostałem odpowiedź, że zostaje poza stołem/jest zniszczona tak, jak w opisie scenariusza :arrow: Mati tak powiedział.

W opisie scenariusza nie ma nic takiego, co by potwierdziło takie interpretowanie zasad.

Mi nie chodzi o to, żeby teraz wszystko odwijać, cofać etc. proszę tylko przyznać się do niedopatrzenia/pomyłki.

Dlatego tak jak piszemy - następnym razem będzie klaryfikacja, że zostaje poza stołem.

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 17 paź 2017, o 09:02

@Schalazar,
Spytałem o to Groszka, odpowiedział, że jeśli się zakopie to spada cała ciężarówka z wkładką po czym wystawiłem swoje na stole, żeby nie ryzykować. Ty , po tym jak to usłyszałeś wyraźnie powiedziałeś, że '"zaryzykuję" po czym rzuciłeś jedynkę jak chciałeś wyjechać ciężarówką. Przestań mieć pretensje do ludzi o swoją złą decyzję.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 17 paź 2017, o 09:17

Olgierdzie - doceniam i szanuję i zupełnie nie wiem po co jeszcze inni zabierają głos na ten temat.

Marios - i owszem może i tak było, pamięć bywa zawodna. Tym nie mniej dobrze pamiętam, że Mati powiedział, że wszystko to całe zło wynika z opisu scenariusza, a tam nie ma słowa na ten temat. A pretensji nie mam do ludzi, tylko do uzasadnienia. - mam taką cechę, że jestem upierdliwy co do detali.

Jak bym miał pretensje do ludzi to bym na pewno mniej lubił Grolshka, Matiego, Olgierda etc. bo bym ciężko przeżywał tą stratę.

Tymczasem jest zupełnie inaczej, Grolshek jest świetnym kompanem i podtrzymywał mnie na duchu nie raz w trakcie tego eventu. Z Matim bardzo fajnie się żartowało, jak zawsze i wymieniało różne uwagi odnośnie armii. Olgierd - po poznaniu go na żywo okazało się zupełnie miłym i rozsądnym facetem (do tej pory odbierałem go tylko przez pryzmat forum).

Wszystkich pozdrawiam i życzę wam wspaniałego dnia i dużo uśmiechów :)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, o 09:51 przez Schalazar, łącznie zmieniany 1 raz.

Olgierd

Postautor: Olgierd » 17 paź 2017, o 09:25

A i gwoli wyjaśnienia - korzystanie z zasad zawartych w książkach kampanijnych nie musi zawsze wyglądać w 100% tak samo. Z zasad może wynika, że zatrzymuje się na stole, u nas natomiast zawsze gra się tak jak było w sobotę. Oczywiście można mieć teraz pretensje, że nie zostało to jasno zapisane ale często jest to zwyczajnie niemożliwe - kazuistyczne zapisy prowadzą do bezsensownego rozbudowania scenariusza, co sprawia że jest nieczytelny.
Dodatkowo podczas ostatniej gry między stołami chodziło trzech organizatorów i każdy z nas miał spokojnie czas na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. Marios chciał doprecyzowania tych niejasności i bez żadnego problemu je otrzymał. Po to na miejscu są organizatorzy, żeby rozstrzygać i klaryfikować zasady.
I po raz kolejny podkreślę - następnym razem w scenariuszach z błotem będzie jasno napisane to, że w takiej sytuacji pojazd spada razem z wkładką.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 paź 2017, o 10:03

Marios pisze:@Schalazar,
Spytałem o to Groszka, odpowiedział, że jeśli się zakopie to spada cała ciężarówka z wkładką po czym wystawiłem swoje na stole, żeby nie ryzykować. Ty , po tym jak to usłyszałeś wyraźnie powiedziałeś, że '"zaryzykuję" po czym rzuciłeś jedynkę jak chciałeś wyjechać ciężarówką. Przestań mieć pretensje do ludzi o swoją złą decyzję.

No i pozamiatałeś. Dziękuję. 8-)
Matisoft Gaming Club

gawron

Postautor: gawron » 17 paź 2017, o 14:03

Nie byłem na turnieju, więc się wypowiem: auto-kill przy niefartownym rzucie przy wchodzeniu na stół jest z dupy :mrgreen:

Awatar użytkownika
mati.pl

Postautor: mati.pl » 17 paź 2017, o 14:06

A jak nie wyjdziesz z rezerw transportem z wkładką to ok? Indziękujemy za konstruktywną wypowiedź :-)
Obrazek

mentos90

Postautor: mentos90 » 17 paź 2017, o 15:04

mati.pl pisze:A jak nie wyjdziesz z rezerw transportem z wkładką to ok? Indziękujemy za konstruktywną wypowiedź :-)

Z rezerwą masz 5 tur przy rzucie ok. 70% prawdopodobnym, żeby się udało. A z błotem 1/6 i kostka przepada.

Organizatorzy mogą oczywiście dopasować zasady do ich scenariuszów. Jak przygotowywaliśmy się do turnieju, to interpretacja była taka, że pojazd dopiero na stole ma kontakt z błotem, i dopiero po wjeździe rzuca test.

Z resztą widzę, że duża dyskusja się pojawiła już po wszystkim, więc nie wiem co miałaby zmienić. Zawsze możemy popisać w dziale zasad.

Olgierd

Postautor: Olgierd » 17 paź 2017, o 15:34

Następnym razem postaramy się, żeby nie było niedomówień.
A co do statystyki w obu przypadkach jest dokładnie taka sama szansa, 50% - wyjedzie albo nie ;)

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 paź 2017, o 17:08

mentos90 pisze:
mati.pl pisze:A jak nie wyjdziesz z rezerw transportem z wkładką to ok? Indziękujemy za konstruktywną wypowiedź :-)

Z rezerwą masz 5 tur przy rzucie ok. 70% prawdopodobnym, żeby się udało. A z błotem 1/6 i kostka przepada.

Organizatorzy mogą oczywiście dopasować zasady do ich scenariuszów. Jak przygotowywaliśmy się do turnieju, to interpretacja była taka, że pojazd dopiero na stole ma kontakt z błotem, i dopiero po wjeździe rzuca test.

Z resztą widzę, że duża dyskusja się pojawiła już po wszystkim, więc nie wiem co miałaby zmienić. Zawsze możemy popisać w dziale zasad.

A kto ci każe ryzykować wyjazd ciężarówką w błoto ? Cwaniakujesz-ryzykujesz. Twój wolny wybór. Marios nie ryzykował wygrał. Shalazar zaryzykował przegrał. Teoretycy od siedmiu boleści :D
Matisoft Gaming Club

Wróć do „Imprezy”