Warsaw Uprising 1 - 14.10.2017

Awatar użytkownika
Grolshek

Re: Warsaw Uprising 1 - 14.10.2017

Postautor: Grolshek » 16 paź 2017, o 17:41

mati.pl pisze:Chodzi bardziej o kaske na napoje, slodycze itp oraz ewentualnie naprawe terenow

Herbata i kawa. Jakieś ciacho.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
mati.pl

Postautor: mati.pl » 16 paź 2017, o 18:07

A dla chłopaków z Białego butelka wody święconej ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 16 paź 2017, o 22:18

Czyli nie będzie oficjalnego komunikatu na temat tego co napisałem wcześniej?

Olgierd

Postautor: Olgierd » 17 paź 2017, o 00:08

Schalazar pisze:Czyli nie będzie oficjalnego komunikatu na temat tego co napisałem wcześniej?

Było dobrze zagrane, zawsze w ten sposób odbywało się to przy grze scenariusza z błotem. Skoro zapis budzi wątpliwości będzie sprecyzowany następnym razem tak, że jasno będzie wynikało że pojazdy i artyleria zakopują się za stołem co powoduje utratę oddziału

Holan

Postautor: Holan » 17 paź 2017, o 01:02

Z małym opóźnieniem, ale chciałem bardzo podziękować za świetny turniej.
Organizatorzy zrobili doskonałą robotę i przygotowali fajne stoły i zapewnili pełną obsługę turnieju.
Jest na pewno parę rzeczy które można dopracować, ale wszystko z czasem ;)
Dziękuję również wszystkim moim przeciwnikom, za świetne i wymagające bitwy.
Do zobaczenia na następnym turnieju :D

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 paź 2017, o 07:56

Schalazar pisze:Czyli nie będzie oficjalnego komunikatu na temat tego co napisałem wcześniej?

Oficjalny komunikat otrzymałeś bezpośrednio po pytaniu w trakcie turnieju od człowieka który tworzył ten scenariusz. Co jeszcze konkretnie chciałbyś wiedzieć ?
Ale jak chcesz to kim byłbym jakbym nie spełnił twojego życzenia...
OFICJALNY KOMUNIKAT
Dałeś ciała jak diabli bo Marios w tej samej kwestii do nas podszedł i zapytał co się dzieje jak ciężarówka z wkładką rzuci jedynkę. Po czym wystawił je wszystkie na stół.
Matisoft Gaming Club

Mario

Postautor: Mario » 17 paź 2017, o 08:15

Jeśli mogę. To trochę się z Wami nie zgodzę. W zasadzie istnieje zapis źe test wykonujemy po wjechaniu na teren z błotem. Podobnie jak w FoW. Bog Check wykonujesz wjeżdżając na przeszkodę. Nie zdajesz - zostajesz na niej. A błoto jest na wolnej przestrzeni stołu a nie poza nim. Mróz (śnieg) ze Stalingradu działa poza stołem. Błoto nie. Ciężarówka powinna stanąć na krawędzi i stać tam do końca gry zgodnie z wynikiem 0 na tabelce. Oczywiście możecie stwierdzić że zakopuje się pojazd za stołem ale jest to niezgodne z angielskim brzmieniem tej zasady. Tyle ode mnie

P.S. pamiętajcie że Bolt Action jest grą brytyjską. Z założenia jest pisana dla gentlemanów bitewniakowych. Czyli w momemtach gdzie zasady są dziurawe posługujemy się logiką i prawdziwymi realiami. Czyli idąc tym tropem w zasadzie chodziłoby o to że ciężarówka powinna stanąć na krawędzi. Co z resztą potwierdzają odpowiedzi zagranicznych kolegów Tomka. Niestety w Polsce gra się w Bolta jak w typowy system bitewny jak (FoW czy OiM). Czyli co nie zabronione to dozwolone.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 paź 2017, o 08:25

Mario pisze:Jeśli mogę. To trochę się z Wami nie zgodzę. W zasadzie istnieje zapis źe test wykonujemy po wjechaniu na teren z błotem. Podobnie jak w FoW. Bog Check wykonujesz wjeżdżając na przeszkodę. Nie zdajesz - zostajesz na niej. A błoto jest na wolnej przestrzeni stołu a nie poza nim. Mróz (śnieg) ze Stalingradu działa poza stołem. Błoto nie. Ciężarówka powinna stanąć na krawędzi i stać tam do końca gry zgodnie z wynikiem 0 na tabelce. Oczywiście możecie stwierdzić że zakopuje się pojazd za stołem ale jest to niezgodne z angielskim brzmieniem tej zasady. Tyle ode mnie

To postaw tą ciężarówkę w momencie dotknięcia stołu rzuć jedynkę i tak ją zostaw. Jeden z gracz z tego stołu podszedł do sędziego i zapytał co się stanie jak rzuci jedynkę. Otrzymał odpowiedź że nie wjedzie. Drugi nie podszedł i nie zapytał. Rzucił jedynkę. Został za stołem. Gdzie wy widzicie problem ??? Olgierd napisał iż wszelkie klaryfikacje wynikłe z niejasności scenariuszy będą na bieżąco uaktualniane. W następnym turnieju już zostanie to uwzględnione jeśli jest to jakakolwiek niejasność. Po jaka cholerę wam ta gównoburza ?
Matisoft Gaming Club

Mario

Postautor: Mario » 17 paź 2017, o 08:36

Na przyszłość dopiszcie że w określonych sytuacjach pojazdy mają auto killa. Choć wg mnie jest to alogiczne. Ale macie do tego prawo jako org. Nie ukrywam że w BA wg mnie trzeba się kierować logiką i realiami jako uzupełnieniem zasad bo jak wspomniałem. Póki co to nie jest system turniejowy

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 17 paź 2017, o 08:59

Mario ma rację, co do rozumienia tych zasad.

Marios owszem podszedł do organizatora o coś dopytać, ale czy to znaczy, że za każdym razem, jak ktoś z kim gram idzie gdzieś na bok o coś pytać, to mam za nim chodzić? - jestem człowiekiem, który docenia prywatność i daję ją też innym, zwłaszcza jeśli idą konsultować strategię etc. którą mogli by użyć przeciwko mnie w grze ;)

Owszem podszedłem/zawołałem organizatora po tym, jak już rzuciłem 1, a Marios mi zakomunikował co się stało, i dostałem odpowiedź, że zostaje poza stołem/jest zniszczona tak, jak w opisie scenariusza :arrow: Mati tak powiedział.

W opisie scenariusza nie ma nic takiego, co by potwierdziło takie interpretowanie zasad.

Mi nie chodzi o to, żeby teraz wszystko odwijać, cofać etc. proszę tylko przyznać się do niedopatrzenia/pomyłki.

Wróć do „Imprezy”