Czerwcowa Kampania Bolt Action w FGB

Awatar użytkownika
Grolshek

Re: Czerwcowa Kampania Bolt Action w FGB

Postautor: Grolshek » 6 cze 2017, o 17:08

Avanti Savoia !!!
14-5
Grolshek-Snols
Przyszedłem, zacząłem rzucać szóstki ale że Snols grał prawidłowo to przeszedłem na szóstki przerzucane na szóstki :D
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 6 cze 2017, o 19:55

No niestety, poszło mi niezbyt dobrze. W pierwszej turze indirectem dostałem w 25-funtówkę co spowodowało jej zejście, następnie Semovente na lucky shot'cie ściągnął mi snajpera i lewa flanka stanęła otworem dla dzielnych Paracudisti. Od drugiej tury weather effects spowodowały burzę piaskową (D3-1 pinów dla każdej piechoty w otwartym terenie, widoczność jak w night fight). Mój obserwator arty się spisał i ściągnął słuszną pomstę na wrogą lekką haubicę lecz to było za mało aby powstrzymać Grolshka. Spróbowałem PIAT'em ubić wraży pojazd jednak kostki nie były łaskawe (cholerny PIAT już w trzeciej bitwie paskudnie spudłował!!!). W następnej turze Autoblinda pokarała PIAT'a za zuchwałość wysyłając mój team do figurkowego raju, przy okazji pozbawiając mnie jeepa (pusty transport) Parcudisti ze wsparciem Autoblindy i Semovente rzucili się na moją drużynę piechoty i chłopaki, zapinowani, aż do ostatniej tury robili down, kiedy to w końcu zginęli rozstrzelani z przyłożenia. Lewa flanka była pusta.
Na prawej flance trochę straszył Cromwell, trochę postrzelał Bren Carrier, piechota podchodziła, jednak słaba widoczność nie pozwalała na większe sukcesy. W piątej turze wsparty zasadą Avanti savoia Grolshek rzucił do szturmu swojego flamera przemieniając na grzanki jeden z moich oddziałów piechoty (i chatkę w której się ukryli, no i znowu straciłem transport!). Przez cholerną burzę piaskową nie udało mi się go powstrzymać - Grolshek ruszył krawędzią a a oddział który jej bronił zmienił się w skwarki, więc pozostał sprint na strefę i druzgocząca porażka.
Moi nie nawojowali się zbytnio, bo jak już udało się trafić i wbić jakieś piny to niestety bez damage.
Zostałem rozjechany w ładnym stylu i dziękuję mojemu przeciwnikowi za lekcję, no i przede wszystkim za grę w miłej atmosferze.

Olgierd

Postautor: Olgierd » 6 cze 2017, o 20:29

Snols pisze:W pierwszej turze indirectem dostałem w 25-funtówkę co spowodowało jej zejście

... :roll:
Uwierz, nie jesteś jedyny z którym Groszek tak rzuca na indirecty.

Awatar użytkownika
mati.pl

Postautor: mati.pl » 6 cze 2017, o 21:18

Tiaaaa
Obrazek

[RAFIX]

Postautor: [RAFIX] » 6 cze 2017, o 23:06

zabrać mu te jego kości, na 100% sa lewe :P :P :P

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 7 cze 2017, o 08:05

[RAFIX] pisze:zabrać mu te jego kości, na 100% sa lewe :P :P :P

Tym razem rzucałem małymi szarymi z czaszeczkami bo faktycznie coś mi ostatnio indirecty za bardzo wchodziły. I skutek był taki że nawet szóstki na szóstki zaczęły wchodzić... Gwoli usprawiedliwienia z Olgierdem graliśmy jego zielonymi dużymi ja szóstki on dwójki. Z Matim czarnymi dużymi i ten sam efekt :shock: W pierwszej turze wyjąłem 25-pdr i snajpera na szóstkach a ludzkiego szota trafiłem w zdownowanych wetów po ruchu za hardem z włączonym nightfightem :lol: W końcówce chowało mi się wszystko za domkiem i w domku i lazło do strefy więc klasycznie podjechałem flamerem spaliłem oddział w domku, potem domek, potem wlazłem mordercami w ruiny po domku, rozstrzelałem dowódcę który myślał że jest bezpieczny za domkiem a potem okazało się że ten gość pilnował pustego transportu. Trzy kostki w jedną turę, odpalone Avanti Savoia i cała flanka wolna dla piechoty w transportach. Farcik. 8-)
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
merry
Kontaktowanie:

Postautor: merry » 7 cze 2017, o 10:11

Grolshek pisze:... skutek był taki że nawet szóstki na szóstki zaczęły wchodzić...

Jeżeli na liderkę też masz takie rzuty to jest szansa dla Twoich przeciwników :P ?

Awatar użytkownika
mati.pl

Postautor: mati.pl » 7 cze 2017, o 10:19

Na rozkazach rzuca pewnie snake eyes, tak samo jak Mario :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 7 cze 2017, o 10:36

merry pisze:
Grolshek pisze:... skutek był taki że nawet szóstki na szóstki zaczęły wchodzić...

Jeżeli na liderkę też masz takie rzuty to jest szansa dla Twoich przeciwników :P ?

Żadnej. Jak odpalę Avanti Savoia to Włosi idą jak po swoje !
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 7 cze 2017, o 10:41

[RAFIX] pisze:zabrać mu te jego kości, na 100% sa lewe :P :P :P

Lewe kości nadgarstków! Ktoś inny powinien rzucać za Grolshka aby były równe szanse!
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Wróć do „Imprezy”