Kampania BA - Kreta 1941

Awatar użytkownika
merry
Kontaktowanie:

Kampania BA - Kreta 1941

Postautor: merry » 26 lis 2016, o 21:40

Zapadła decyzja! Już niedługo nad Kretą pojawią się niemieckie wojska powietrznodesantowe. Już dziś poszukiwani są trzej mężni dowódcy niemieccy, którzy podejmą się dokonać tego brawurowego zadania.
Potrzebni są również trzej dowódcy alianccy, którzy spróbują wyspę obronić.
Tymczasem zapraszam do lektury zasad na blogu i czekam na zgłoszenia.

https://4generals.blogspot.com/2016/11/ ... -1941.html

Awatar użytkownika
Grolshek

Re: Kampania BA - Kreta 1941

Postautor: Grolshek » 27 lis 2016, o 00:23

Jak mnie nie weźmiecie to wam spalę tę wyspę :twisted:
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
merry
Kontaktowanie:

Postautor: merry » 27 lis 2016, o 12:11

Grolshek pisze:Jak mnie nie weźmiecie to wam spalę tę wyspę :twisted:

Chyba, że grałbyś sam przeciw wszystkim Aliantom. Wtedy mają szansę ;)

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 27 lis 2016, o 13:20

Weźcie Bayera. Od niego zawsze oklep zbieram... W tym tygodniu oberwałem od Hamburgerów Bartasa 1-14. Nie demonizujmy. To tylko kostki.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
merry
Kontaktowanie:

Postautor: merry » 28 lis 2016, o 14:15

W związku z wątpliwościami dotyczącymi sił stron i warunków ich wejścia przeredagowałem tekst zasad. Zachęcam do lektury i obserwacji.

https://4generals.blogspot.com/2016/11/ ... -1941.html

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 28 lis 2016, o 17:01

Przeczytałem, przeliczyłem. Wychodzi na to że broniące oddziały brytyjskie mają do dyspozycji pełny pluton z niezniszczalną na wczesny okres Matyldą, całą artyleria i piechotą. Do tego gratis od firmy pluton partyzantów czyli dodatkową kostkę oraz gratis okopane na maksa zajebiste na piechotę ciężkie działo plot. A ja na to mam rzucić gołą drogą jak cholera weterańską piechotę na spadochronach która nie może strzelać po wylądowaniu. To jakiś żart jest czy ja czegoś liczyć nie umiem ? :lol: Pójdę z synem do kina a wy po prostu pozdejmujcie moje figurki ze stołu. Wyjdzie na to samo a przydziobię u Żony.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 28 lis 2016, o 17:46

Pamiętam czasy, gdy Grolshek był postrachem aliantów... :P

Tak było właśnie na Krecie (choć te czołgi zostały wyeksploatowane podczas operacji "Compas'), stąd wysokie straty wśród spadochroniarzy i o tym można przeczytać nawet w dodatku "Duel in the Sun" (są tam zasady do tej kampanii).
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 28 lis 2016, o 18:12

Telamon pisze:Pamiętam czasy, gdy Grolshek był postrachem aliantów... :P

Tak było właśnie na Krecie (choć te czołgi zostały wyeksploatowane podczas operacji "Compas'), stąd wysokie straty wśród spadochroniarzy i o tym można przeczytać nawet w dodatku "Duel in the Sun" (są tam zasady do tej kampanii).

Spoko. Przyjedź do Wawy i pokaż nam klasę ;) Te 9 czołgów to były stacjonarne wraki bez części zamiennych i paliwa robiące za bunkry a nie pełnoprawne potwory nie mające przeciwnika. Straty były ogromne to fakt ale przełożenie historii na zasady BoltA jakoś nie widzę żeby poszło. Notabene nie znam oprócz Parufki i mnie jakiegokolwiek generała grającego FJ a już Szarotkami totalne zero. Słabo z figurkami i słabo z zasadami. Choć i tak pewnie po odpowiedniej dozie marudzenia przyjdę :roll:
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Parufka

Postautor: Parufka » 28 lis 2016, o 18:31

Z tego co pamiętam to na Krecie Niemcy mieli znaczna przewagę liczbowe, a tych dział plot było tyle co kot naplakal czyli je wszędzie :p.
Musimy osiągnąć balans.
W chwili obecnej gracz rytyjski na każdym stole dostaje 3 darmowe kości w postaci super bunkrach z działem, partyzantów i FOA, czyli jakieś 1300 pkt. Niemcy co prawda mogą wrzucić ile chcą na jeden stół ale żeby mieć przewagę trzeba by dać tak 1400-1500 co powoduje, że na innych stołach pojawia się 1500 dzielone na dwa :/.
Ok mamy rezerwy strategiczne ale wchodzą one po tym jak zajmiemy konkretne obiekty zapewnie silnie chronione przez wroga i do dyspozycji mamy sama piechote plus plus po jednym dziale, flejmerze i mozdzierz, a to wszystko nie strzela w pierwszej turze.

Dodatkowo 3 celne trafienia flak rozwalaja szybowce i samoloty transportowe czyli ich wyladowanie przy sensownie złożonej rozpie i darmowym dziale plot staje się prawie niemożliwe.

Nie widzę tutaj niestety balansu i równowagi a tym bardziej historycznej przewagi Niemców. W Duel in the sun scenariusze na Krete zakładają preparatory na 2+ dla Niemców i to, że każda zabita jednostka wchodzi z rezerw.

Na razie same bajery i smaczki są dla Aliantów plus po Market Garden i ostatniej kampanii wiemy, że atakujący, który musi osiągnąć jakieś cele konkretne musi mieć realna przewagę gdyż jego straty są większe.

Musimy pomyśleć nad jakimś balansem, i z przyjemnością Poza suwak przy pracy nad terenami i koniecznym modelami.

P.S.
Wydaje mi się, że też trzeba będzie pójść na kompromis i zezwolić na wystawienie strzelców alpejskich na figurkach grenadierow chyba, że ktoś chce się szarpnac na cały pluton górski.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 28 lis 2016, o 18:43

Spoko. Przyjedź do Wawy i pokaż nam klasę ;) Te 9 czołgów to były stacjonarne wraki bez części zamiennych i paliwa robiące za bunkry a nie pełnoprawne potwory nie mające przeciwnika

Te pojazdy (część) miały siłę się przemieszczać o własnych siłach i co więcej Matyldy wspierały Australijczyków w kontratakach na Fallschirmjagerów robiąc z tych ostatnich sito (w Bolcie nie mają jak ze swoim jednym mmg). Wykruszyły się w trakcie walk z powodu złego stanu technicznego, terenu i braku paliwa. :P
W podręczniku jest do tego scenariusz choć IMO dziwie się, że Merry wybrał Kretę - trudną dla wojsk osi - zamiast jakiejś operacji z "Barbarossy" lub "Bagrationa" aby strony były bardziej wyrównane. Albo Bitwa Stalingradzka skoro u was są Węgrzy, Rumunii i Włosi - Operacja "Uran" byłaby ciekawsza.
Albo Bitwa pod Charkowem '43. ;) Opcji jest mnóstwo.

Do Warszawy jak kiedyś znajdę czas chętnie się wybiorę. ;)
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Wróć do „Imprezy”