Kampania front zachodni

Awatar użytkownika
trej

Kampania front zachodni

Postautor: trej » 12 gru 2014, o 11:15

Tak, żeby rozruszać to forum przeklejam swojego post z 3city40k.pl. No i może przy okazji ktoś spoza naszego środowiska coś podpowie/poczuje się zainspirowany.

W poprzedniej kampani mam wrażenie, że zabrakło twardej ręki moderatora więc wyciągając ten i kilka innych wniosków zgłaszam się na ochotnika (kopnięty prze Perzana z drugiego szeregu ;) ) by coś ogranąć. Oto wstępny koncept który będę detalizwował przeez najbliższe dni tak by na koniec roku jeż mieć pełną formułę zabawy (celowo unikam słowa regulamin). Komentarze, deklaracje i inne takie mile widziane.

Założenia kampanii:
1. Ma mocno korzystać z BattleGround Europe…
2. … ale ma być maksymalnie dostępna dla wszystkich niezależnie od posiadanej armii (w sensie i punktów i frakcji)
3. Ma bazować na mapie…
4. … ale ma być niezależna od możliwości graczy by uniknąć sytuacji, że jeden paring wstrzymuje rundę.
5. Z góry ustalona liczba tur tak by kampania skończyła się na początku maja i jej zamknięcie zbiegnie się z okrągłą rocznicą zakończenia 2 WŚ.
6. Wpleść w to w miarę możliwości jakieś eventy.

Konkrety:
Kampanie będzie bazowała na mapie zachodniej Europy (Anglia –Berlin) podzielonej na sektory z różną wartością punktową. Obie strony zaczną z podobnym stanem posiadania, więc początkowa linia frontu pewnie będzie przebiegała w okolicach Renu może trochę bardziej na zachód.

Kampania ma polegać na zdobywaniu punktów za te punkty będzie się kupowało teren w styku z już posiadanymi polami. Pierwszy będzie wybierał przegrany rundy a następnie wygrany. Będzie też opcja ataków spadachroniarzy ale to będzie wynikało z scenariuszy/zasad specjalnych rundy.

Nie przewiduje, żadnych bonusów z pól pomimo, że bardzo kusi. Chce by to było na początek proste i nieprzytłaczające.

Scenariusze: Generalnie, co rundę będzie można grać cokolwiek, ale większe punkty będą za zagranie scenariuszy „rundowych”. Co runde będą dwa takie – jeden bardziej turniejowy wybalansowany drugi zaadaptowany z BG:Europe.

Punkty oprócz bitew źródłem punktów będzie również granie w pełni pomalowanymi armiami (potwierdzone przez przeciwnika)

Przygotuje specjalna formatkę na wyniki która będzie zbierała informację kto z kim jaki scenariusz czy pomalowanymi armiami i oczywiście punkty.

Decyzyjność Moderatorem i głównym arbitrem będę ja. Zastrzegam sobie również prawo do zmian w trakcie zabawy, jeśli miałoby by to poprawić balans/miodność bo dopuszczam myśl, że niektóre pomysły mogą się nie sprawdzić i nie musimy z nimi żyć blisko pół roku .

Każda strona będzie miała możliwość dowolnego decydowania kto jest jej szefem i jak zgłasza które tereny zajmuje. Natomiast jeśli się nie dogada kogoś zabraknie w danej turze Moderator się tym zajmie.

Przewidywany start: Styczeń 2015.

A jak wyjdzie dodatek o froncie wschodnim to razem z rocznicą Barbarossy wystartujemy podobną kampanie tylko lepszą z inną mapą i scenariuszami 

Awatar użytkownika
Marios

Re: Kampania front zachodni

Postautor: Marios » 15 gru 2014, o 19:48

Czy ktoś mnie przenocuje przez pol roku w 3city?
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
trej

Postautor: trej » 16 gru 2014, o 09:59

Pogadam z mloodym czy udostępni pokój wujasowi :D ;)

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 16 gru 2014, o 10:34

Jakbyś chciał wpaść na jakiś większy scenariusz, to pewnie na weekend się miejsce na kanapie znajdzie:)

Awatar użytkownika
trej

Postautor: trej » 3 sty 2015, o 10:03

Na forum forum trójmiejskim pojawił się regulamin zabawy. Zapraszam do lektury i komentowania. Mapa i pierwsze scenariusze będą w przyszłym tygodniu.
Najważniejsze info to takie, że oficjalny start całej zabawy to 17 stycznia.

Awatar użytkownika
trej

Postautor: trej » 15 sty 2015, o 08:06

Blog kampanii
lINK

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 15 sty 2015, o 09:30

...trzeba było spiąć jaja i brać tę robotę w rafinerii a nie teraz się ślinić, że kumple z 3city mają fajną kampanię a ja umieram z zazdrości :P

Awatar użytkownika
trej

Postautor: trej » 15 sty 2015, o 11:40

No co mam Ci Marios napisać - trzeba było ;)
A dla potwierdzenia Twoich odczuć wrzuciłem scenariusze (niezbyt oryginalone - ale to nie konkurs kreatywności tylko kampania bitewniakowa ;) )

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 15 sty 2015, o 11:55

..a ja zapomniałem dodać, ze już Was nie lubię :P

PS: Może to nowe pedolino będzie szybko jeździć, to w następnej wezmę udział :P

Awatar użytkownika
Perzan
Kontaktowanie:

Postautor: Perzan » 8 lut 2015, o 10:07

Według zasad w tej też możesz jeszcze wziąć udział, przez cały czas jej trwania aż do zakończenia - wystarczy że przyjedziesz i zagrasz :)
Woof woof!

Wróć do „Trójmiasto”