Nowy chętny do grania :)

unicorn

Nowy chętny do grania :)

Postautor: unicorn » 16 paź 2016, o 21:34

Jako, że to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich serdecznie :)

Na początek dwa pytania:
1. Czy jest szansa aby gdzieś w 3-mieście zobaczyć Bolt Action w działaniu ?
2. Grywacie tylko w skali 28mm, czy też może jest ktoś grający w 20mm ?

Awatar użytkownika
rilian

Re: Nowy chętny do grania :)

Postautor: rilian » 17 paź 2016, o 10:41

Witamy w naszym gronie:)

1. Oczywiście, że można zobaczyć w działaniu, nawet w zeszłym tygodniu robiłem grę szkoleniową, pokazując system nowemu graczowi. Mamy kilka miejscówek, gdzie można pograć.

Najłatwiej jest umówić się w Oliwie w pubie Paszcza Lwa (Kwietna 39). Czwartki w tej knajpce należą do nas, mamy tam i blaty i tereny.

Raz w miesiącu (a właśnie wchodzi w życie nowa inicjatywa zwiększenia tej częstotliwości do dwóch razów w miesiącu) spotykamy się w Stacji Kultura w Rumi. Brzmi, że to daleko, ale miejscówka po pierwsze jest tego warta, bo mamy tam świetne warunki i wymarzoną bazę terenową, po drugie jest, jak sama nazwa wskazuje na stacji kolejowej, więc z SKM jest tam 3 sek.

Można umawiać się w Gdyni w sklepie Shaga. Tam niestety nie mamy terenów do bolta, także trzeba polegać na lekko psujących klimat terenach do fantasy, ale za to jest chyba największa elastyczność terminowo-godzinowa.

Przede wszystkim zapraszam na nasze, trójmiejskie forum:
http://www.3city40k.pl/forum/viewforum.php?f=30
Możesz też znaleźć nas na fejsbuku, wyszukaj grupę 3-city bolt action
Tutaj niewielu z nas zagląda niestety, także tam na pewno będzie Ci łatwiej się umówić

2. Gramy w 28mm. Teoretycznie znam jedną osobę, która z jakimś znajomym gra sobie w 20mm, ale po pierwsze na tyle, na ile ją znam, to bardzo trudno będzie się umówić na spotkanie, po drugie decydując się na taką skalę ograniczyłbyś sobie liczbę potencjalnych graczy do 2 i zabrał możliwość pojawiania się na większych imprezach, a na prawdę warto się na takie wybierać. Ja osobiście grałem raz w 20mm samymi czołgami dla zabawy, bo po prostu takie czołgi mam w domu w dużych ilościach, ale nie mam piechoty, także normalna gra nie wchodzi w rachubę.
System, jak na system bitewny jest niedrogi i można rozsądnie kupując sporo zaoszczędzić. Na początek do grania spokojnie wystarczy jedno pudełko piechoty, a pojazd sobie pożyczysz od kogoś. W tren sposób stopniowo szybko dojdziesz do normalnej wielkości, grywalnej armii. Istnieje też dość prężny rynek wtórny, gdzie można taniej kupić używane modele. Najlepiej jest zanim zaczniesz kupować, zagrać, spotkać się, pogadać. Każdy chętnie Ci doradzi, podpowie.

unicorn

Re: Nowy chętny do grania :)

Postautor: unicorn » 17 paź 2016, o 18:20

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
W ten czwartek na pewno nie uda mi się być, ale w przyszły może mi się udać wpaść do Oliwy.
Zapiszę się też na podane trójmiejskie forum, skoro tam łatwiej o kontakt.

Wróć do „Trójmiasto”