Baza terenowa

Warszawa i okolice
Awatar użytkownika
Szaman
Kontaktowanie:

Baza terenowa

Postautor: Szaman » 17 lis 2014, o 18:16

Bolt nam się w stolicy rozkręca - po WGD jest już parę osób z pomalowanym armiami (nawet Gonzo :mrgreen: ). Trzeba by pomyśleć nad bazą terenową dla stolicy oraz miejscami spotkań. Na chwilę obecną grac można w Paradoxie, aczkolwiek wiadomo, że jest tam mało miejsca i słabo z dedykowanym terenem - i to się raczej nie zmieni. Pozostałe opcje, jakie mamy, to:
1. Adeptus Mechanicus na Okęciu - na chwilę obecną najrozsądniejsza opcja. Na stałe jest tam 10 stołów, dużo terenu typu góry, lasy, etc. Liwan, który prowadzi klub, jest bardzo otwarty na nowe inicjatywy i chętnie by gościł u siebie boltowców. Jest opcja zarówno stałego członkostwa w klubie, jak i doraźnych imprez. Co do imprez - Marios myśli nad zorganizowaniem czegoś w grudniu :)
2. BUW - wiem, że istnieje, ale nie znam szczegółów - tu dokładnie mógłby się wypowiedzieć Maciek Broniarz, może Edek.
3. Dragon - klub na Bemowie, gdzie grywają m.in. w FoW. Jest chęć poszerzenie rozgrywek o Bolta - tu znowu więcej mógłby powiedzieć Filip Stadnicki.

Zgodnie z tym, co obiecaliśmy, cała kasa z wejściówek na WGD idzie na tereny - to 17 osób po 40 zł, co daje nam razem 680 zł. Opcji jest kilka - można kupić za to półprodukty, można gotowe elementy z Warlord/Italieri: murki, tanktrapy czy zburzone domki (dostaliśmy na to ofertę z Warlorda - możemy kupić w dobrej cenie, bez pudełek), można też budynki 4Grounda. Ostatnia opcja jest o tyle wygodna, że wystarczy je tylko skleić - no i są to bardzo ładne i grywalne rzeczy. Niestety jest to również opcja najdroższa - nawet mimo tego, że kupimy to w hurcie przez Warchimerę.
Tereny te - zgodnie z naszymi ustaleniami z Maćkiem Broniarzem, który zorganizował miejscówkę na WGD - maja trafić do BUWu. Jest jednak jeden warunek - musi się tam odpalić miejsce do grania, gdzie każdy będzie mógł pograć.

Idealnie byłoby stworzyć bazę terenową w każdym z powyższych ośrodków, a na większe imprezy warszawskie zwozić wszystko w jedno miejsce.

Zapraszam do dyskusji - proszę wypowiadać się merytorycznie i bez wycieczek osobistych (piszę na wszelki wypadek ;) ).

Awatar użytkownika
edek

Re: Baza terenowa

Postautor: edek » 17 lis 2014, o 18:34

Na BUW też są oczywiście stoły, są tereny póki co głównie 40k, ale mamy parę zestawów murków, płotków, kraterów dużych oraz małych z Puppetsa. Mają w planach genialne okopy, widziałem i będą świetnym dodatkiem na stoły. Sam będę starać się organizować spotkania terenowe na BUWie.

Co do tego skąd wziąć tereny z wpisowego. IMO zakup z warlorda jakichś budynków to dobry deal, ludzie z osobna pewnie nie będą się rwać do płacenia za tereny, a są one jednak ładne i bardzo praktyczne. Taka moja opinia ;)

Awatar użytkownika
ZBQJ

Postautor: ZBQJ » 17 lis 2014, o 21:55

u mnie w szkole (metro Ursynów) mam 4 stoły 48x48 plus makiety do 40k/battla/mordheima, oprócz tego miejsce na turnieje w dowolnej wielkości, min odbył się Grand Tournament GW na jakieś 80 stołów(jak nie więcej) a zupełnie przez przypadek zgadałem się z Warchimerą ze maja w mojej szkole magazyn... :)
2011-2017 Z-R-P
Space Wolves 22-2-1
Dogs of War 1-0-1
Sister of Battle 2-1-1
Chaos Warriors 2-1-1
Szwecja 4-2-4
Dust Tactics Axis 2-0-3
Fallschirmjäger 20-2-3

Awatar użytkownika
Szaman
Kontaktowanie:

Postautor: Szaman » 17 lis 2014, o 22:02

ZBQJ pisze:u mnie w szkole (metro Ursynów) mam 4 stoły 48x48 plus makiety do 40k/battla/mordheima, oprócz tego miejsce na turnieje w dowolnej wielkości, min odbył się Grand Tournament GW na jakieś 80 stołów(jak nie więcej)

EEGT na Koncertowej odbyły się 3, a stołów było 100 - sam je organizowałem ;)

Awatar użytkownika
ZBQJ

Postautor: ZBQJ » 17 lis 2014, o 22:32

nie chciałem ich straszyć :)

tam Cie poznałem osobiście, nie za pomne mistrza SZ. kibicującego własnemu synowi... dramat
2011-2017 Z-R-P
Space Wolves 22-2-1
Dogs of War 1-0-1
Sister of Battle 2-1-1
Chaos Warriors 2-1-1
Szwecja 4-2-4
Dust Tactics Axis 2-0-3
Fallschirmjäger 20-2-3

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 17 lis 2014, o 22:51

Ja bym był za przeznaczeniem solidnej części kasy na 4Groundowe domki - są najbardziej efektowne, najmniej pracochłonne, bardzo wszechstronne i jako jedyne pozwalają ganiać się po piętrach, co z kolei dodaje możliwości taktycznych (strzelanie nad swoimi oddziałami AFAIR, a także huknięcie czołgom w górny pancerz).

Co do miejscówki - najlepiej miejsce z dobrym dojazdem i możliwością składowania stuffu, z pewną i stabilną relacją z właścicielem miejsca. Poza dojazdem idealny jest Adeptus, nie wiem jakie relacje są w BUW, domyślam się że w porządku. Te dwa miejsca bym proponował. Bemowo jest chyba jeszcze mniej dostępne niż Okęcie na które da się w miarę szybko doturlać tramwajem.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 17 lis 2014, o 22:53

Ta pętla okęcie nie jest taka zła. Tramwaj w korkach nie stoi.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 18 lis 2014, o 09:39

Szaman,
Tak jak rozmawialiśmy, spotkamy się odnośnie terenów. Trzeba zrobić porządną inwentaryzację, może nawet zrobić z tego jakiś plik ze zdjęciami i uradzimy co powinniśmy do tego dorobić, żeby powstały spójne kompletne stoły. Mówię poważnie. Pliczek w googlach z obrazkami i ilością. Jak się komuś będzie nudziło to może cos dorobić w "danej parafii", żeby to jakoś spójnie wyglądało.
Na razie wstrzymałbym się z wydawaniem kasy zanim tego nie ustalimy. Domków zrobiłem 12, w nieokreślonej przyszłości wyjmę je z pudełka i podorabiam jakieś szczegóły bo robiłem je pod dużą presją czasową. Robi się je w miarę szybko, potrzeba sporo materiałów, ale na pewno kosztują kilka razy taniej niż te z 4GR jak się je robi hurtem. Cały bajer to po prostu wyrysować sobie to wcześniej w CADzie na płytkach jakie się ma (kupiłem sporo 20x20 i 30x20), żeby było jak najmniej cięcia + odpadu. Zresztą wydałem na to dość sporo kasy więc na pewno będę chciał zużyć materiały do końca.
Nie wiem jak stoimy z drzewkami + podkładkami pod drzewka itd.
Jak już podliczymy co mamy to podejrzewam, że najbardziej potrzebujemy:
- grywalnych dróg (te co mamy są kręte jak jelita nietoperza)
- strumyki, rzeczki, mosty.
- podkładki pod lasy/dżungle + drzewka/krzaczki/bambusy
- grywalne wzgórza
- nieprzekraczalne skały
- no i pewnie coś pod kątem city fightu, czyli zrujnowane budynki itd., tutaj te 4groundowe mogą być niezłe.
- coś na Pacyfik, jakieś chatki z tych klimatów itd. Myślę, że tę wioskę na pacyfiku trzeba będzie nabyć :)

Co do miejscówki.
Albo zrobimy tak, żeby wszędzie mieć sprzęt i rzeczywiście to zwozić na dany event, albo się skupimy nad jedną miejscówką.

Paradox jest spoko, żeby wpaść tam kiedy się chce na towarzyską gierę (pamiętajcie, żeby coś kupić na miejscu i nie robić siary, że przychodzicie z własnym sprzętem jak to już wiele razy widziałem, to mimo wszystko knajpa, która żyje ze sprzedaży). Okęcie spoczko, żeby zrobić event (stale stojące, fajne stoły). Nie mam pojęcia jak BUW, nie wiem jak to wygląda, ile miejsca itd. U Liwana jest ok, ale część pewnie większość hajsu pójdzie na składki klubowe a nie na tereny. Ja z domu mam bliżej BUW i jest w ogóle w bardziej centralnym miejscu Warszawy więc wydaje się lepszy. Edek, napisz coś plis jak to wygląda pod kątem dostępności w tygodniu, weekendami, przechowywania, czy jest odrębna stała sala, żeby non stop stało kilka stołów itd. :).
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 18 lis 2014, o 09:48

Jak dla mnie BUW to praktycznie zerowy dostęp. Centrum korków, brak dojazdu tramwajem/metrem dyskwalifikuje miejscówkę kiedy muszę śmigać po graniu po dzieciaka. Jedynie w weekend da się tam po ludzku dojechać.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 18 lis 2014, o 09:54

O, Marios - nie wiedziałem, że tereny to twoja robota. Dzięki za włożoną pracę, grało się na nich bardzo fajnie :)
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Wróć do „Warszawa”