Relacja z pola bitwy

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Awatar użytkownika
bless

Re: Relacja z pola bitwy

Postautor: bless » 5 paź 2017, o 22:14

Fajna relacja! Dzięki za lekturę i fotki. :)
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
bucz

Postautor: bucz » 13 paź 2017, o 22:38

1000pkt US vs GER, scenariusz Point Defence, Niemcy bronią.

Pełny raport możecie znaleźć na zakłamanym blogu mojego adwersarza, tu przedstawiam swoją, prawdziwą, skróconą, wersję.

A więc...

0_wiki.jpg
0_wiki.jpg (174.78 KiB) Przejrzano 313 razy

Rzut okiem od północy na pole walki, część amerykańska:

Obrazek

...oraz od południa, gdzie rozstawiają się Niemcy.

Obrazek

Pierwsza tura

Niemcy wyszli minimalnymi siłami, żeby uniknąć bombardowania. Jedynie oficer, który został rozsmarowany po okolicy pierwszą bombą, nie był zadowolony z tego rozstawienia. Kein apfelstrudel heute!

Obrazek

Imperialiścy wyroili się gromadnie piechotą oraz wystawili działo blokujące środek sceny.

Obrazek

Druga tura

Niemcy ustawiali się na pozycjach do obrony trzech markerów, Amerykańska piechota parła na przód wspomagana Shermanem. Na zachodniej flance oddział inżynierów spotkał się z zaporowym ogniem dwóch niemickich LMG z pobliskiego budynku. Po lewej widać imperialistyczne świnie.

Obrazek

Na wschodzie Amerykańska piechota nadziała się na patrol z Zundappem...

Obrazek

Trzecia tura

Niemiecka żelazna pięść wtoczyła się na scenę od południa, wspomagana dodatkowym oddziałem piechoty w centrum.

Obrazek

Intensywna wymiana ognia w centrum. W powietrzu słychać zgrzyt Piły Hitlera. Amerykański Greyhound odepchnął zmotoryzowany patrol i był na dobrej drodze do opanowania wschodniej flanki. Przyczajony niemiecki oddział przeciwpancerny unieruchomił wierzę Shermana!

Obrazek

Czwarta runda

Niemieccy weterani przygwoździli amerykańskich pionierów, zabijając operatora miotacza ognia. Rest With Pigs!. Zachodnia flanka była zabezpieczona.

Obrazek

Kolejny strzał z Panzershreck-a zmienił Shermana w dymiącą kupę złomu. Od wschodu Greyhound wspomagał piechotę i odganiał zmotoryzowany patrol.

Obrazek

Imperialiści w tym momencie mogli liczyć co najwyżej na remis.

Piąta runda

Wiatr rozwiał dym, amerykańska ofensywa utknęła, niemieckie samobieżne działa chybiały celu. Tym razem niemiecki partol nie uciekł przed Greyhound-em...

Obrazek

Szósta runda

Niemiecka piechota dzielnie broniąca centrum została rozniesiona na strzępy przez amerykański wóz pancerny. Na szczęście wóz ów spotkała sprawiedliwa kara wymierzona przez załogę Mardera! Wschodni marker został zdobyty przez amerykańską piechotę. A więc remis, zgniły remis...

Obrazek

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 13 paź 2017, o 23:02

bucz pisze:Niemcy ustawiali się na pozycjach do obrony trzech markerów, Amerykańska piechota parła na przód wspomagana Shermanem. Na zachodniej flance oddział inżynierów spotkał się z zaporowym ogniem dwóch niemickich LMG z pobliskiego budynku. Po lewej widać imperialistyczne świnie.

Obrazek

Te świnie były niemymi świadkami próby opanowania niemieckiej gospodarki w postaci 3 leżących na stole feningów przez dzielnych amerykańskich inwestorów.

Awatar użytkownika
bucz

Postautor: bucz » 13 paź 2017, o 23:12

Czy ja napisałem że mój oficer zginął od bomby? Autopsja wykazała że to jednak było oderwane koło od amerykańskiego Liberatora. Swoją drogą, trochę obciachowa nazwa...

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 13 paź 2017, o 23:14

Właśnie extra, tak polowałem na tych twoich kapustków:

Obrazek

Awatar użytkownika
bucz

Postautor: bucz » 13 paź 2017, o 23:26

Widziałeś tam po prawej? Ostatni nabój ci wypadł. Nie będziesz miał sobie jak w łeb strzelić.

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 14 paź 2017, o 07:50

"Po tym jak Nico rozwalił całą ekologię, postanowił wziąć się za Niemców..."

Awatar użytkownika
Dominig

Postautor: Dominig » 23 lis 2017, o 16:57

Moja relacja z tegorocznej Wojny Światów. Co prawda opublikowałem ją już dawno temu, ale dla potomnych:
http://kostkadomina.blogspot.com/2017/10/war-of-worlds-2017-wojna-swiatow-2017.html

I raport z bitwy na 1200pts pomiędzy Ger i ZSRR:
Obrazek
LINKŁ http://kostkadomina.blogspot.com/2017/09/bolt-action-battle-report-germany-vs.html

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 23 lis 2017, o 20:19

Zdradzisz, co to za pociąg? To jest jakiś konkretny model, czy zabawka, przypadkiem odpowiedniej wielkości?

Awatar użytkownika
Dominig

Postautor: Dominig » 23 lis 2017, o 20:25

Wpisz w wyszukiwarkę "Fenfa", to coś bodajże w skali 1:87. Idealne wielkościowo nie jest, ale na stole nie rzuca się to w oczy ;)

Wróć do „Dyskusje ogólne”