Bolt from poland

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Awatar użytkownika
Opos

Re: Bolt from poland

Postautor: Opos » 16 wrz 2016, o 11:23

Powiedziałbym, że to nawet masochizm :lol:
Gott mit Uns!!!

Awatar użytkownika
Max

Postautor: Max » 16 wrz 2016, o 11:30

Nie, po prostu nigdy nie mieliśmy turniejowego ciśnienia. Mimo, że grało tak kilkanaście osób, tylko jedna czy dwie wolały angielskie podręczniki. Nikomu to zresztą nie robiło znaczenia, kto ma jaką wersję. Jak coś nie grało w polskiej, sprawdzaliśmy w angielskiej i tyle.

darulus

Postautor: darulus » 16 wrz 2016, o 11:36

Jestem gorącym zwolennikiem polskich wersji wszelakich gier bitewnych. Więc muszę dorzucić swoje trzy grosze:

1) mam w rodzinie bratanków, siostrzeńców dochodzą do tego koledzy mojego syna, którzy jak widzą moje figurki doznają widocznego doznania "jakie to fajne, ja też chce takie" itp. po czym ich rodzice jak usłyszą że wszystko jest dostępne ale po angielsku uprzejmie rezygnują z dalszych pytań... . Inny przykład chciałem kupić na prezent starter BA ale o po wstępnej zapowiedzi grzecznie mi odradzono bo to przecież po angielsku...

2) kupiłem "Mroczną zemstę" do W40k bo była po polsku, wg. mnie super wydanie, generalnie lubię kupować i wspierać tego rodzaju przedsięwzięcia ale się dowiedziałem, że GW już nie będzie wydawać podręczników w naszym ojczystym języku, więc niestety znowu to samo ...;

3) dlaczego kupuję polskie wersje językowe bo lubię czytać po polsku a moja znajomość języka angielskiego jest słaba i to nie jest to samo...

Szkoda że my jako gracze w większości tego nie chcemy...

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 16 wrz 2016, o 11:39

Wszystko, co wspiera rozwój hobby jest dobre.
W tym wypadku nie należy jednak oczekiwać wsparcia ze strony producenta. Można liczyć tylko na działania fanów. Jak znajdzie się chętny, który zrobi skrót zasad po polsku (wg mnie to w pełni wystarczy), pewnie pomoże przyciągnąć nowe osoby do tej zabawy. I chwała mu za to! Jest jakiś chętny? :)
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
Opos

Postautor: Opos » 16 wrz 2016, o 11:43

Chętni się znajdą, tylko czasu brak ;)
Gott mit Uns!!!

Awatar użytkownika
Max

Postautor: Max » 16 wrz 2016, o 11:46

Mam takie tłumaczenie pierwszej edycji, które było używane do wprowadzania nowych graczy. Nie mam niestety teraz już czasu na wykonanie drugiego. Może za jakiś czas właśnie jakiś skrót.

Gdy, tylko dostanę podręcznik 2ed to postaram się w zimowym okresie wykonać taki skrót zasad i poproszę wtedy kogoś o ewentualną korektę i poprawki.

Pytanie jest zgoła inne: w jaki sposób taki skrót zasad rozpowszechniać? ;)

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 16 wrz 2016, o 11:59

Skrót zasad do 2e się już po angielsku pojawił, ale to same tabelki. Zasad stanowiących choćby różnicę między 1e i 2e już tam nie ma.

I nijak nie rozpowszechniać, bo to naruszenie praw wydawcy.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 16 wrz 2016, o 12:34

Ta silna pozycja to 3k10 graczy z których każdy ma już angielską wersję i nie chce ryzykować błędów w zasadach. Litości, silną pozycję w Polsce to ma może 40k, a nie Bolt Action.

W samym tylko Krakowie znajdzie się tyle AKTYWNYCH graczy. W całej Polsce miłośników Bolta jest 150-200, akurat znam wydawnictwo drukujące Ospreye po polsku i mogące być zainteresowane wydaniem książki dla takiej grupy osób.

Max - na e-mail. O ile jakiś Kastor nie doniesie będzie dobrze.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 16 wrz 2016, o 12:55

Telamon pisze:Max - na e-mail. O ile jakiś Kastor nie doniesie będzie dobrze.

Ta maniera bezczelnego namawiania do łamania prawa i jednoczesne robienie z praworządnego obywatela kapusia i donosiciela. Możesz być pewien, że jak jakiś Telamon ukradnie, to właściciel się dowie.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Max

Postautor: Max » 16 wrz 2016, o 13:12

Kastor pisze:
Telamon pisze:Max - na e-mail. O ile jakiś Kastor nie doniesie będzie dobrze.

Ta maniera bezczelnego namawiania do łamania prawa i jednoczesne robienie z praworządnego obywatela kapusia i donosiciela. Możesz być pewien, że jak jakiś Telamon ukradnie, to właściciel się dowie.

Zanim zaczniemy na siebie donosić, to może najpier poczekajmy na podmiot donoszenia ;)

Wróć do „Dyskusje ogólne”