Relacja z poznańskiego grania - Bitwa o Wałbrzych 3000 vs 3000

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Vendurius

Relacja z poznańskiego grania - Bitwa o Wałbrzych 3000 vs 3000

Postautor: Vendurius » 28 lip 2017, o 19:15

Intro : 23.07.2017 zamiast turnieju odegraliśmy bitwe po 3000 punktów na stronę. 3 Armie niemieckie broniły Wałbrzycha przeciwko sprzymierzonym armiom zsrr i usa. Rozpiski były improwizowane tak samo jak scenariusz jednak zabawa wyszła przednia.
Obrazek
opis: Gramy wzdłółż 2 stołów gdzie niemcy broniąśrodka a alianci atakują z 2 stron 3 Gracze Niemieccy mają po 1000 punktów a 2 graczy alianckich ma ich po 1500

rozpiski:
Armia amerykańska(Mario)
1.Porucznik Mario
2. 10 Amerykańskich weteranów 1xSMG i 2xBAR
3. 10 Amerykańskich weteranów 1xSMG i 2xBAR
4. 6 Amerykańskich weteranów 4xSMG i 2xBAR
5. 8 Inżynierów 1xSMG, 1xBAR i 1xFlamer
6. Bazooka
7. Jeep z HMG
8. M3 Halftrack
9. M3 Halftrack
10. Sherman z 76mm
11. Lekka haubica 75mm
12. Średni moździerz
13. Obserwator Lotniczy
14. MMG

Armia rosyjska (Paweł)
Regularny porucznik smg z przydupasem rifle
Obserwator altyreryjski
12 darmowych inexpów
8 inżynierów z smg w pancerzach
9 Weteranów z smg 2 pancerfausty
5 Weteranów z smg 2 pancerfausty
Snajper regularny
Regularny zis 3
Regularny Tokarev 4m Quad maxim
Regularne T34/85
Jeep z mmg
2x ciężarówka z mmg
+ zaporzyczona niedoświadczona pantera ( dodatkowy slot dla równowagi)
+zaporzyczony opel blitz z mmg

Armie Niemieckie
Wojtek:
Pporucznik
6xSS, smg, 2lmg
6xSS, 6stg, 2panzerfausty, fanatycy
6xSS, smg, lmg, panzerfaust
Pionierzy, smg, lmg, flamer
Średni moździerz
StuG
Sdkfz 251/10, mmg

Remik:
Pporucznik
7xSS, 3Stg 1lmg, 2panzerfausty
7xSS, 3Stg 1lmg, 2panzerfausty
7xSS, 3Stg
Mortar (inexp, shame on me)
sdkfz251
snajper
Tygrys I

Amadeusz:
Porucznik 75
4x 7SS+2x lkm +3x pancerfaust 146x4
7SS+ 2x lkm 131
Mmg 50
Med Mortar+spoter 60
Pak 40 75mm 100

Raport:
(Jako że historie jak zawsze są 2 raport będzie pisany przez sowietów i amerykanów)

rozstawienie :
Niemcy zajęli okopy na przedmieściach oraz środkowączęśćWałbrzycha , w stronę amerykanów wycelowany został jedynie pak40 gdy na przyjście rosjan czekałjuż tygrys razem ze stugiem. Razem z Mariem grającym Amerykanami wychodziliśmy z first wave. Bombardowanie powbijało pare pinów i zabiło 2 niemców.
Obrazek
1 Tura.
(Paweł)
Szybko okazało sięże razem z Mariem źle wystawiliśmy snajperów obydwaj niemieli zasięgu do najbliższych celów. Kostki troche nie sprzyjały i bardzo szybko na tygrtysie stugu i paku pojawiłsięrozkaz ambush dlatego rosjanie zaczeli wychodzić z flanek zis 3 zajął pozycje w ruinach po lewej stronie skąd miał nieskutecznie strzelać do stuga aż do koń ca gry. Tokarev wraz z ciężarówką z inżynierami wyjechały z prawej strony i oddał pare strzałów bez wielkiego rezultatu, za nimi inexpy wczołgały się do ruin wszystko wspierane niezbyt celnym ostrzałem z jeepa. Na domiar złego ss-mani zdołali zniszczyćciężarówkęinżynierów. 6 spinowanych londuje w ruinach gdzie będzie się kisić do prawie koń ca gry. Z lewej strony 2 ciężarówki parły ku Stanowiskom Wojtka , jego pionierzy z flamerem stanowili duże zagrożenie an tej flance . Na koniec tury zostałem z dylematem gdzie wjechać czołgami. T34 został wysłany na prawą flankę tak by nie zgarnąć od tygrysa a pantera zasadziła się przy ruinach obok zisa obydwa strzelały niecelnie w tej turze. Po drugiej stronie stołu sherman bombarduje budynek z Niemcami a poza tym przyjacielska wymiana ognia
Nalot Maria niszczy paka
Moja artyleria nie odebrała telefonu
Obrazek
(Mario)
Zależało mi na szerokim poprowadzeniu ataku. Lewa flanka przypadła M3 z inżynierami i bazooką, który miał nacierać przy wsparciu artylerii i moździerza. Jej zadaniem było zdobycie niemieckich okopów na przedmieściach. Prawa flanka przypadła drugiemu M3 któremu wsparcia udzieliły dwie duże jednostki amerykańskiej piechoty. Jej zadaniem było zdobycie domku i osłona natarcia prowadzonego w środku. Centrum natarcia należało do Jeepa, czołgu i oddziału uderzeniowego wspieranego przez MMG. Juz od początku ruchy mojego czołgu były blokowane przez niemieckie PaK40 z ambushem w okopie. Pomimo tego czołg postrzępił SS-manów z Dywizji Wiking, którzy ukrywali się w domku. PaK40 miał być zlikwidowany przez nadlatujące samoloty USAF. I tak się stało. Samoloty z chirurgiczną precyzją wyeliminowały niemieckie działo.
Obrazek
2 Tura.
(Paweł)
Na 2 stronie stołu moździerz trafia halftraka przebija i piękna 1 na tabelkę. Sniper amerykań ski zbiera trochę pinów ale wszystko pcha do przodu. U mnie po prawej stronie nie wyglądało to tak wesoło tokarev pojechał odważnie ku nie osłoniętym ss- maną zostawiając tylko 3 jednak po chwili zgarnął od tygrysa i to był jego koniec. Jeep jechał dalej ale wbił tylko pina powyższej trójce. Rally na inżynierach się nie udało. T34 nie trafiło w tygrysa zresztą tak samo jak Pantera. Zis próbował strzelać do stuga i na próbach się skończyło(dobrze że on też nie miał szczęścia). Snajper schodził z najwyższego piętra a inexpy parły do przodu przez ruinę. Najciekawsza była lewa flanka gdzie popełniłem największy błąd najpierw podjeżdżając ciężarówką z 5 weteranami pod budynek przy tygrysie a potem deklarując że wchodzę do budynku przez co nie mogłem poczęstować tygrysa pancerfaustami a weterani zbierali ołów z każdej strony. Druga ciężarówka miała więcej szczęścia dzięki 2 czerwonym kostką pod rząd dojechałem nią pod nos pionierów wysadziłem weteranów i wystrzeliłem 18 strzałów z pepesz w efekcie czego z pionierów został tylko samotny flamer który zbierał piny.
2 nalot na tygrysa nie przyleciał
Artyleria opóźniona

(Mario)
Plan skomplikował się kiedy to natarcie w centrum załamało się przez jednostki, które odmówiły wykonania rozkazu i padły na twarz. Jedynie czołg spełnił swe zadanie dalej pinując oddział w domu i zabijając kolejnych Niemców. Natarcie na lewej flance szło do przodu, a na prawej nie obyło się bez problemów, kiedy to M3 zostało uszkodzone powierzchownie przez moździerz niemiecki.
Obrazek
3 Tura.
(Paweł)
Na froncie zachodnim dalej walki o domek ,który teraz jest już amerykań ski, piechota wychodzi z halftraków i prze ku okopom wspieranym teraz przez Sd.Kfz.251/10 . U mnie ta tura zaczęła sięnaprawdę dobrze pantera podjechała i trafiła Tygrysa w boczny pancerz , penetracja i oczywiście 1 na tabelkę ale chociaż nic nie zrobi w tej turze. Wszystko próbuje się pozbyc pinów z miernym skutkiem ale ciężarówka z lewej flanki ustrzeliła moździerz z mmg mimo ciężkiej osłony. Humor psuje jedynie to że niemiecki moździerz wstrzeliłsię w inexpów a inżynierzy dalej są dziurawieni. Po lewej stronie też piechota zaczyna powoli zmniejszać swoją liczebność. Żadnych wielkich zwrotów ale w tym momencie widać juz było że Niemcy zaleją Rosjan liczebnością piechoty .... dziwne.
Nalot nie przyleciał
Artyleria wbija 2 piny na tygrysie i 2 na jednostce piechoty

(Mario)
Nareszcie prawa strona zebrała się do ataku. Amerykański oddział w krwawej walce wypędził z budynku SS-manów Amadeusza. Niestety zdobycie tego budynku wiązało się z ogromnymi stratami amerykańskimi. Lewa flanka to desant piechoty i początek ataku na okop bronionego do ostatniej kropli krwi przez SS-manów. Sherman powoli forsuje rzekę. Pozostałe jednostki w centrum przechodzą reorganizację w swoich strukturach.

4 Tura.
(Paweł)
Na zachodzie słychać eksplozje, to niestety sherman wyleciał w powietrze po spotkaniu z pancerfaustem ,oddział Niemców jednak nie nacieszyłsię tym zwycięstwem bo został zmasakrowany przez haubice , w okopach coraz mniej niemców ale amerykanie również płacą za każdy cal krwią. U mnie Pantera próbuje dobic tygrysa jednak nie trafia, weterani z pancerfaustami nie otrzymująrozkazu do strzału i giną chwile po tym , dopiero t34 wyjeżdżając na puste pole niszczy tą bestie (tak to było mentalne zwycięstwo) Po prawej trącę jeepa od faustów i kolejnego inżyniera. Wstrzelony moździerz niee trafia w inexpów którzy próbująsię zebrać z 4 pinów ale nic z tego. Na lewej flance tracęciężarówkę z mmg i kolejnego weterana. Zaczynam myślećże tylko pancerka może mnie uratować bo piechoty juz prawie nie mam. Nalot na stuga znowu opóźniony
Obrazek
(Mario)
Bardzo ważna tura. W tej turze Niemcy stracili ostatecznie inicjatywę na lewej flance, gdzie bazooka zlikwidowała SDKFZ 251/10, a inżynierzy przy wsparciu halftracka zlikwidowali oddział SS. W centrum zagapiłem się i pozwoliłem, aby SS-mani zniszczyli mojego Shermana. Jednak zostali należycie ukarani przez demokratyczny pocisk wystrzelony z haubicy. W kolejnym strzale mój moździerz przetrzebił oddział SS. Tura ta była dla mnie wyjątkowo szczęśliwa, gdyź dwie fartowne 6 na indirect fire zlikwidowały dwa główne oddziały SS.
Obrazek
5 Tura.
(Paweł)
Pod koniec tury 5 na zachodzie zostało juz tylko paru ss a reszta amerykanów idzie na wałbrzych. U mnie Pantera wybija plackiem do nogi jeden oddział atakujących z lewej niemców i rani kolejny w tym momencie pozostałych 4 weteranów zaprzestaje myśli o ucieczce do opla i wraca by podziurawićresztki niemców z pepesz w wyniku tego niemiecki oddział dostaje pina.... Zis dalej bezskutecznie próbuje zniszczyć stuga który tym razem trafia panterę i ale nie przebija przedniego pancerza. t34 próbuje pomóc pozostałym 4 inżynierom na prawej stronnie do których zlatuje się coraz więcej niemców ale strzał przez dziuręw ścianie jest niecelny. inexy dalej dostają od moździerza. Snajper wreszcie ma cel i zdejmuje jedno lmg Stug dostaje 4 piny od najsłabszego samolotu

(Mario)
W piątej turze SS nie dawało za wygraną, Niemcy walczyli zażarcie o każdy cal ziemi. Amerykanie byli pod gradem kul. Kilka oddziałów zostało bardzo mocno przetrzebionych. Straty Amerykańskie po tej rundzie sięgnęły ponad 50% stanu początkowego. Staranie jednak były skuteczne, gdyż zaowocowały zabiciem kolejnego oddziału SS i niemieckiego MMG. Czołówki mojej jednostki pancernej powoli mknęły w kierunku upragnionego Wałbrzycha. Niespodziewanie na niebie pojawiły się samoloty USAF, które bez skutku ostrzelały StuGa.

Obrazek

6 Tura.
(Paweł)
Jeep amerykanów wjeżdża do Wałbrzycha. W skutek szarży(3vet na 3 vet) tracę resztkę weteranów z lewej, T34 bohatersko masakruje z działa oddział niemieckich weteranów z prawej (a tak serio to trafił i zabił 2 a reszta się wycofała ) pozostałe niepełne dwa oddziały dalej niszcząinżynierów którzy sąjuż small unitem. Porucznik biegnie do Pantery ale ta nie rafia w piechotę. Zis znowu nie trafia a Opel próbuje bezskutecznie dziurawić ss.

(Mario)
W tej turze Niemcy stracili swojego mężnego dowódcę, a SS broniący ruin nie dawali za wygraną i ostrzeliwali jednostki amerykańskie. Prawdziwi Czarni Rycerze. Nigdy się nie poddają. Po stronie amerykańskiej przygotowanie do szturmu na miasto.

7 tura
(Paweł)
Hanomag i niemiecki snajper bez powodzenia polują na amerykańskiego jeepa. Tracę opla i porucznika. Pantera jedzie do przodu i nie trafia w ani stuga ani w piechotę za to t34 ryzykuje i jedzie prosto na piechotę z faustami trafia i połowi oddział a drugiemu daje pina. W odwecie trafiająw niego 2 fausty ale oby dwa odbija ją się od pancerza na jedynkach.Dzielni inżynierowi w końcu zdając rozkaz i dodają pina obolałym Niemcom. Snajper się cofa by nie zasłaniać strzału dla zisa który znowu nie trafia.

(Mario)
Amerykański oddział zostaje wycięty w pień przez SS broniące ruin na prawej flance. Czołówki zwiadu amerykańskiej jednostki wjeżdżają do miasta. To demokracja wyprzedziła komunizm. Po zachodniej stronie frontu więcej walk nie było. Główne siły amerykańskie mknęły w kierunku miasta pozostawiając 4 obrońców ruin artylerii.
Obrazek
Podsumowanie
Koniec gry która przyniosła dużo funu. Wynik to remis 14(alianci) do 13 (niemcy) gdzie 3 puntky dla aliantów zdobył samotny jeep , ja straciłem 9 kostek ,Amadeusz 7, Mario 4, Wojtek 3,najlepiej poradził sobie Remik który stracił tylko tygrysa.

Mam nadzieje że to dopiero początek takich epickich spotkań.

Awatar użytkownika
e_M
Administrator

Re: Relacja z poznańskiego grania - Bitwa o Wałbrzych 3000 vs 3000

Postautor: e_M » 29 lip 2017, o 10:38

fajne, szkoda że fotki w B&W :P

Wróć do „Dyskusje ogólne”