Fajne blogi o Bolcie

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Awatar użytkownika
raeone

Re: Fajne blogi o Bolcie

Postautor: raeone » 31 sie 2017, o 15:40

Schalazar pisze:Ja dopiero jak ich zacząłem zbierać, to zacząłem się dowiadywać, jak ciężkich i mocnych zbrodni przeciw ludzkości się dopuścili. Trochę mi głupio się zrobiło i może dlatego sporo mi opadł zapał do tej armii.

Nie odbierz tego personalnie Schalazar, ale to jest smutne podsumowanie szkolnictwa w Polsce.

Wracając do artykułu niejako w kontynuacji do moich obiekcji na FB- brak wspomnienia Warchimery jest karygodny bless!
Natomiast sam wywiad wartoby skopiować tu na forum do jakiegoś wątku dla początkujących, naprowadzający na tematykę i zasady

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 31 sie 2017, o 17:42

raeone pisze:Nie odbierz tego personalnie Schalazar, ale to jest smutne podsumowanie szkolnictwa w Polsce.

Nie szedłbym w tej kwestii zbyt daleko. Za czasów, kiedy ja chodziłem do szkoły, program historii był bardzo napięty - strasznie dużo czasu było poświęconego na historię czasów dawnych - od XIX wieku wstecz. Pamiętam, że w klasie maturalnej przez XX wiek szliśmy piorunem - hasłowo. O II WŚ ledwo zahaczyliśmy, PRL już każdy uczył się we własnym zakresie a o historii współczesnej nikt nawet nie pomyślał. Łatwo dziś wytknąć komuś ignorancję, ale czy naprawdę ludzie w szkole (do poziomu powiedzmy liceum) powinni się uczyć o zbrodniach, jakich dokonywali Japończycy w okresie wojny? Sądzisz, że maja na to czas? W szkole nie uczą nawet o naszych zbrodniach a co dopiero o takich egzotycznych krainach jak Azja. Myślę, że te kwestie są mocno fakultatywne, choć bardzo ciekawe (kiedy się do nich dotrze). Nie zapędzajmy się w osądach, bo zaraz ktoś Tobie wytknie braki w matematyce, biologii, języku polskim, czy fizyce. Prawdaż? ;)
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
raeone

Postautor: raeone » 31 sie 2017, o 19:32

bless pisze:
raeone pisze:Nie odbierz tego personalnie Schalazar, ale to jest smutne podsumowanie szkolnictwa w Polsce.

Nie szedłbym w tej kwestii zbyt daleko. Za czasów, kiedy ja chodziłem do szkoły, program historii był bardzo napięty - strasznie dużo czasu było poświęconego na historię czasów dawnych - od XIX wieku wstecz. Pamiętam, że w klasie maturalnej przez XX wiek szliśmy piorunem - hasłowo. O II WŚ ledwo zahaczyliśmy, PRL już każdy uczył się we własnym zakresie a o historii współczesnej nikt nawet nie pomyślał. Łatwo dziś wytknąć komuś ignorancję, ale czy naprawdę ludzie w szkole (do poziomu powiedzmy liceum) powinni się uczyć o zbrodniach, jakich dokonywali Japończycy w okresie wojny? Sądzisz, że maja na to czas? W szkole nie uczą nawet o naszych zbrodniach a co dopiero o takich egzotycznych krainach jak Azja. Myślę, że te kwestie są mocno fakultatywne, choć bardzo ciekawe (kiedy się do nich dotrze). Nie zapędzajmy się w osądach, bo zaraz ktoś Tobie wytknie braki w matematyce, biologii, języku polskim, czy fizyce. Prawdaż? ;)

Ależ calutki ten elaborat jest niepotrzebny jak spojrzysz na pogrubienie powyżej. To raczej nauce historii i nauczycielom mam cokolwiek do zarzucenia a nie komukolwiek z użytkowników. Ja akurat trafiłem na mega gościa ale właśnie wiem jak to bywa.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 31 sie 2017, o 19:40

A moja profesor od historii była świeżo po studiach i miała fajne cycki. Skończyliście ?
Matisoft Gaming Club

Noak

Postautor: Noak » 31 sie 2017, o 20:39

Fajnie miałeś Grolshek. Mój profesor, aczkolwikek merytoryczny, potrafiący zainteresować przedmiotem, ukierunkować w poszukiwaniu wiedzy i materiałów, był facetem. Słuchać go było przyjemnie, ogladać tak sobie ;)

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 4 wrz 2017, o 21:00

No właśnie o to chodzi moja nauczycielka w liceum miała fajne cycki ;)

Ale jest tak, jak napisał Bless, w szkole po prostu olano tamten teatr działań dosyć mocno. O tak zwanych sino wojnach, to już dowiedziałem się tak poważniej właśnie dzięki Boltowi.

Wróć do „Dyskusje ogólne”