Filmy wojenne

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Awatar użytkownika
padrepadre

Re: Filmy wojenne

Postautor: padrepadre » 11 wrz 2016, o 10:00

Karabala jest całkiem niezła! :)

Nie wiem czy ktoś już polecał - dla mnie pozycja obowiązkowa i kawałek naprawdę nieźle zrobionego filmu - "Powstanie Warszawskie" Jana Komasy.
„Jesteśmy otoczeni. To upraszcza sprawę.” L.B. Puller

gawron

Postautor: gawron » 12 wrz 2016, o 08:41

rilian pisze:O 'polskich obozach' to jest głośno, ale o polskich laureatach 'sprawiedliwego wśród narodów', to mało kto słyszał.

"Joanna" z 2010 roku. Mówi to Panom coś? :)
Można zrobić w Polsce film o ważnym i trudnym temacie, a przy okazji zrobić to na wysokim, artystycznym poziomie.

Awatar użytkownika
MadMax

Postautor: MadMax » 12 wrz 2016, o 08:45

Z polskich filmów polecam "Europa Europa".
"War. War never changes".

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 12 wrz 2016, o 08:46

Oscar Flamberg pisze:A ja zdecydowanie odradzam ten film! Bowiem powinien on napełnić wstydem każdego przyzwoitego Polaka, który od lat nie doczekał się ŻADNEGO porządnego filmu wojennego (osobna kategoria - filmy o Powstaniu Warszawskim... mam mieszane uczucia), tymczasem 1944 to przyzwoita i poruszająca epopeja wojenna maleńkiego narodu estońskiego zmuszonego do walki po dwóch stronach barykady! Nawet Czesi zrobili przynajmniej 2 filmy o swoich bohaterach II wojny światowej, a nam - cóż - pozostają Kloss i pancerni... i najnowsza wojenna epopeja lotnicza Antoniego Krauzze. A tematów mamy dziesiątki - tylko że narodem kierują aptekarze z orderami uśmiechu i kpiny.

No właśnie ja też tego nie rozumiem. Z jednej strony Polacy na maxa są zakompleksieni historycznie i przy każdym możliwym pretekście wypominamy Odsiecz Wiedeńską czy jak gramy z Niemcami w piłkę to wypominamy Grunwald (który niby co ma wspólnego?) a nie ma co obejrzeć poza Krzyżakami z 1960 roku :)
Dlaczego nie zrobili porządnego filmu o 39r? (Westerplatte i aktorów tam grających staram się wymazać z pamięci :P ).Tyle opcji, Polacy by to kupili bo są głodni heroicznych czynów swoich przodków.
W erze, gdzie można dostać w ryj w tramwaju za gadanie po niemiecku to wydaje mi się strzał w dzisiątkę bo widać target jest.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

gawron

Postautor: gawron » 12 wrz 2016, o 08:56

Marios pisze:W erze, gdzie można dostać w ryj w tramwaju za gadanie po niemiecku to wydaje mi się strzał w dzisiątkę bo widać target jest.

Obrazek

:mrgreen:

Awatar użytkownika
zia26
Kontaktowanie:

Postautor: zia26 » 11 lis 2016, o 13:14

Przełęcz ocalonych - rozrywka fajna, do tego przeczuwam, ze populacja medykow na stole sie zwiekszy :)
Gram - Bolt, Infinity, X-wing
Instagram - https://www.instagram.com/bitewne_jaworzno/
Przyczólek Bolta na Śląsku :) - https://web.facebook.com/groups/189981854737169/

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 13 lis 2016, o 08:08

zia26 pisze:Przełęcz ocalonych - rozrywka fajna, do tego przeczuwam, ze populacja medykow na stole sie zwiekszy :)

Byłem pare dni temu w kinie...,
Kolejny film o dzielnych Amerykanach walczących z wcieleniem diabła, Japonczykami :? :roll: . Typowy motyw z filmow o nastolatkach z US highschool: bądź wytrwały w swoim indywiualiźmie to ci sie wszystko uda i zdobedziesz szacun mięśniaków-footballistów.
Żałuję że poszedłem.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
ZBQJ

Postautor: ZBQJ » 13 lis 2016, o 09:00

Dawno temu widzialem w tv film o froncie wschodnim opowidal o jednej albo dwoch zalogach niemieckich , walczyli na zdobycznych dzialach pancernych su85 albo su100
Nie pamietam tytulu

Komus sie cos kojarzy?
Obejrzalbym jeszcze raz
2011-2017 Z-R-P
Space Wolves 22-2-1
Dogs of War 1-0-1
Sister of Battle 2-1-1
Chaos Warriors 2-1-1
Szwecja 4-2-4
Dust Tactics Axis 2-0-3
Fallschirmjäger 20-2-3

Awatar użytkownika