Filmy wojenne

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Awatar użytkownika
MadMax

Re: Filmy wojenne

Postautor: MadMax » 9 sie 2016, o 23:32

Opos pisze:
MadMax pisze:Można jeszcze zobaczyć Wojnę Zimową. Też jest dobry.

Już o niej wspominałem, "Talvisota" :D

Nie znałem oryginalnego tytułu. Oglądałem go jeszcze w czasach kaset VHS i "wideło"

Dobry jest też polski film - serial "Kolumbowie" (fenomenalna muzyka !!!)
"War. War never changes".

Awatar użytkownika
Bran

Postautor: Bran » 15 sie 2016, o 18:56

Dunkierka naprawdę nieźle się zapowiada... gdy zobaczyłem nazwisko reżysera, spodziewałem się jakiejś efekciarskiej kupy, ale po zobaczeniu trailera i fragmentu jednej sceny z sieci to wydaje się że może być naprawdę dobry klimatyczny film.

Cóż z klasyki-Kompania Braci, Pacyfik, Szeregowiec Ryan, Cienka Czerwona Linia, Wojna Zimowa, Furia-gdyby nie końcówka to byłby naprawde dobry film moim zdaniem, ale mam sentyment mimo wszystko... lubie też stare Jugosławiańskie fily wojenne, miały rozmach :D

Hmm a pamiętacie może film ,,Sahara'' - 9 osobowa drużyna broni studni przed 500 osobowym batalionem :D kiedys czesto lecialo w tv tez mam sentyment...

Awatar użytkownika
MadMax

Postautor: MadMax » 15 sie 2016, o 19:01

Bran pisze:Dunkierka naprawdę nieźle się zapowiada... gdy zobaczyłem nazwisko reżysera, spodziewałem się jakiejś efekciarskiej kupy, ale po zobaczeniu trailera i fragmentu jednej sceny z sieci to wydaje się że może być naprawdę dobry klimatyczny film.

Cóż z klasyki-Kompania Braci, Pacyfik, Szeregowiec Ryan, Cienka Czerwona Linia, Wojna Zimowa, Furia-gdyby nie końcówka to byłby naprawde dobry film moim zdaniem, ale mam sentyment mimo wszystko... lubie też stare Jugosławiańskie fily wojenne, miały rozmach :D

Hmm a pamiętacie może film ,,Sahara'' - 9 osobowa drużyna broni studni przed 500 osobowym batalionem :D kiedys czesto lecialo w tv tez mam sentyment...

Sahara w starszym wydaniu wg mnie jest fajniejsza. Nowa wersja jakaś taka nijaka.
"War. War never changes".

Awatar użytkownika
Bran

Postautor: Bran » 15 sie 2016, o 23:10

Ja najpierw oglądałem nową wersję i z tąd mam jakoś do niej większy sentyment.....

miszczu

Postautor: miszczu » 17 sie 2016, o 15:27

Na krakowskim forum chlopaki zebrali juz calkiem przyzwoita biblioteke filmow do polecenia ;)
"nie dyskutuj z idiotami,
bo sprowadza Cie do swojego poziomu i w nim pokonaja"

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 24 sie 2016, o 09:16

Włoski film: El Alamein (można obejrzeć online)..., dzielni włoscy patrioci bronią się przeciwko imperialistycznym, niehonorowym Brytyjczykom. Warto spojrzeć z innej perspektywy :P

Koreański: My way.

A tak w ogóle to tu macie spis:
http://www.filmy-wojenne.info/index.php ... a-swiatowa

Jest mnóóóóóstwo perełek o których nikt nigdy nie słyszał :).
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Dominig

Postautor: Dominig » 24 sie 2016, o 23:41

Polecam film pt. 1944 opowiadający o losach Estończyków walczących zarówno po stronie Niemiec jak i Związku radzieckiego. Twórcy wykazali się dbałością o szczegóły w umundurowaniu i sprzęcie, więc film ogląda się bardzo przyjemnie. Co do fabuły to już każdy musi sam ocenić, ale mi nawet siadła ;)

http://www.filmweb.pl/film/1944-2015-736818

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 10 wrz 2016, o 22:53

Dominig pisze:Polecam film pt. 1944 opowiadający o losach Estończyków walczących zarówno po stronie Niemiec jak i Związku radzieckiego.

A ja zdecydowanie odradzam ten film! Bowiem powinien on napełnić wstydem każdego przyzwoitego Polaka, który od lat nie doczekał się ŻADNEGO porządnego filmu wojennego (osobna kategoria - filmy o Powstaniu Warszawskim... mam mieszane uczucia), tymczasem 1944 to przyzwoita i poruszająca epopeja wojenna maleńkiego narodu estońskiego zmuszonego do walki po dwóch stronach barykady! Nawet Czesi zrobili przynajmniej 2 filmy o swoich bohaterach II wojny światowej, a nam - cóż - pozostają Kloss i pancerni... i najnowsza wojenna epopeja lotnicza Antoniego Krauzze. A tematów mamy dziesiątki - tylko że narodem kierują aptekarze z orderami uśmiechu i kpiny.

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 10 wrz 2016, o 23:11

Dobrze, że za PRLu były pieniądze zatem "Hubala" można obejrzeć. ;)
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 11 wrz 2016, o 09:23

Karbala nie była zła, jak na nasze warunki. Z tego, co się interesowałem (nie miałem trudno, bo mam kolegę, który służył w tym czasie w okolicy i znał kogoś tam, na miejscu), to film jest z resztą bardzo bliski faktów. Podchodzi pod kategorię filmów o polskich bohaterach chyba i nieźle zrobiony. Typow amerykański film wojenny, tylko zrobiony przez Polaków. Oczywiście efekty specjalne trochę gorsze niż w helikopterze w ogniu, ale też skala wydarzeń nie wymagała aż takich fajerwerków.

Niestety poza kilkoma wyjątkami, to też mam bardzo złe odczucia co do polskiej kinematografii. Na szczęście nie wynika to z tego, kto kieruje narodem (a przynajmniej nie w 100%), tylko z głupiej mody i parcia na pierwsze strony gazet. U nas żeby reżyser się wybił, to najłatwiej pokazać, że Polacy to sprzedawali żydów, albo sami ich mordowali. Wtedy oburzona prasa i media nawet poza granicami bardzo chętnie rozreklamuje takie 'dzieło'. Poza tematyką wojenną jest dokładnie to samo, wszędzie pokazuje się patologię. Brak pomysłów na dobry scenariusz, tylko chodzenie na łatwiznę. A przede wszystkim brak dobrego wsparcia prasy. Film, żeby się wybił musi być 'brzydki' i musi wzbudzać kontrowersje. Amerykanie potrafią zrobić film o swoich bohaterach nawet, jak nie mają o czym (na przykład bitwa o Los Angeles, czyli film o amerykańskiej armii, która walczy z kosmitami, bo zabrakło tematów). U nas nie ma funduszy na takie filmy, a żeby się znalazły jakiekolwiek, to o filmie musi być głośno, a rozgłos to najłatwiej właśnie w ten sposób u nas zdobyć.

Nie twierdzę, że produkujemy tylko złe filmy, bo nawet w kategorii wspomnianej patologii 'Dom zły' uważam za dobry, a 'Pokłosie' też jest w porządku i daje do myślenia. Sęk w tym, że jedynie tego typu filmy robimy, bo takie u nas są nastroje. O 'polskich obozach' to jest głośno, ale o polskich laureatach 'sprawiedliwego wśród narodów', to mało kto słyszał. Za mało mamy propagandy w amerykańskim stylu (mało szanuję większość ich produkcji, ale przynajmniej osiągnęli ten skutek, że o amerykańskich zbrodniach wojennych nikt nie słyszał, a za to cały świat wie, że uratowali ziemie niejednokrotnie, a w razie ataku kosmitów zrobią to jeszcze raz).

Wróć do „Dyskusje ogólne”