Skala w Bolcie

czyli wszystko co nie pasuje do innych forów
Awatar użytkownika
Telamon

Re: Skala w Bolcie

Postautor: Telamon » 24 maja 2016, o 20:30

Ach ci puryści, im nie dogodzisz ;)
Może i nie są to jakieś cuda, ale jeśli priorytetem kupującego jest granie to wątpię aby był nimi zawiedziony. Choć może to ja mam zachwiany obraz sytuacji od kiedy postawiłem mojego nowego, żywicznego Hellcata obok starego Pz IV i zapłakałem rzewnie nad biednym szkopem.

Jeśli. Bardzo ważne w tym zdaniu słowo. ;)
Jeżeli nie masz wyboru kupujesz Warlordową żywicę i nie narzekasz. Gdy masz taki sięgasz po to co lepsze jak KV-1 i ja to rozumiem - pisze to ktoś, który jest zwolennikiem jednej skali na stole (Lledo do pieca!) lecz mimo to akceptuję czyjeś potrzeby estetyczne.

Nie kupisz ich w Polskich sklepach, możesz najwyżej pisać do Battle-Models i pytać się czy nie organizuje jakiegoś zamówienia z danego sklepu.

Wszystko co za funty można kupić samemu, wystarczy PayPal. Kłopot jest z USA...
Ostatnio zmieniony 24 maja 2016, o 22:59 przez Telamon, łącznie zmieniany 2 razy.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

miszczu

Postautor: miszczu » 24 maja 2016, o 21:46

Pumba dzieki za uzupelnienie - trafiles jak dla mnie w sedno;)
Tamat jednak sam w sobie nie byl stworzony do dyskusji. Lecz jako inf zbiorcza do ktorej moglbym odeslac kolejnych pytajacych:)
"nie dyskutuj z idiotami,
bo sprowadza Cie do swojego poziomu i w nim pokonaja"

Awatar użytkownika
Marios

Postautor: Marios » 25 maja 2016, o 09:09

Każdy ma swój zmysł estetyczny i nikogo nie będę przekonywał, że wysokie wysportowane brunetki są fajniejsze od niższych biuściastych blondynek.
...zgodnie z przykładem powyżej, jeden woli to, drugi tamto, innemu nie przeszkadza jedno i drugie a trzeci będzie się upierał przy tym co ma :).

Jeśli ktoś pyta o skalę, co jest dopuszczone itd, to na wielu imprezach jest zapis, że dopuszczone są inne zbliżone skale, ale wszelkie nieścisłości są na niekorzyść gracza wystawiającego te coś dziwnego.
Dlaczego? Bo org tak zadecydował i chce mieć spokój a nie co chwilę się użerać z "estetami". Chcesz mieć inna skalę, ok, nie róbmy z tego problemu, ale skoro odbiegasz od standardu to odrobina pokory a nie z łokciami.
Ja już kiedyś pisałem podobnie jak Miszczu. Producent produkuje w skali ~1/56. To jest skala obowiązująca. Tak, może gdzieś, kiedyś cośtam wspomniał, że można używać innej skali, ale niech to robią obydwaj gracze.
Strażnik subiektywnie postrzeganego balansu i rozsądku.

Awatar użytkownika
Grolshek

Postautor: Grolshek » 2 cze 2016, o 14:15

Producent kiedyś coś tam wspomniał i od tego czasu zbieram 1:48 wyłącznie. Moje zdanie na temat koszmarków 1:56 wszyscy znają i nie ma sensu pisać tego samego po raz setny. Jest nas zbyt mało żeby wybrzydzać czy to 1:48 czy pseudo 1:56 czy wspaniałe Lledo 1:60 czy zabawki od Matchboxa z półmetrowej szerokości oponami które purystom skalowym jakoś nie przeszkadzają. Trzeba grać, organizować, rozprzestrzeniać. Pilnować żeby było pomalowane i z wysiwygiem a czy jest 5mm większe czy za małe to nie ma na stole żadnego znaczenia.
Matisoft Gaming Club

Awatar użytkownika
Opos

Postautor: Opos » 2 cze 2016, o 14:38

Mądrze Waść prawisz :)
Gott mit Uns!!!

Wróć do „Dyskusje ogólne”