Niemcy (ss) Sieny

Awatar użytkownika
Siena

Niemcy (ss) Sieny

Postautor: Siena » 9 gru 2015, o 19:43

Jest to mój pierwszy post na form, więc witam wszystkich. Zaczynam właśnie przygodę z Bolt Action i jestem na etapie kompletowania armii. Padło na Niemców z ss. Do pomalowania pozostało mi 10 modeli plus moździerz 81 mm i sekcja LMG. Później planuje zakup jakiegoś pojazdu.
Pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, o 22:38 przez Siena, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bless

Re: Sturmbatalion Charlemagne (ss)

Postautor: bless » 9 gru 2015, o 20:37

Witaj w towarzystwie!
Widzę, ze masz pojecie o malowaniu i od razu sprawnie ogarniasz swoją armie. To super. :)
Skąd jesteś?
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
Siena

Postautor: Siena » 10 gru 2015, o 11:24

Jestem z Pisza na Mazurach.
Z jeszcze jednym kolegą rozpoczynamy przygodę z boltem. Gramy jeszcze w batla, ale z różnych względów coraz rzadziej. Jak dobrze pójdzie, to na WiM przybędzie kilku graczy.
Niesamowite jest to, że system w porównaniu do battla jest tani. Wydałem jedyne 200 złotych, a mam 30 metalowych figurek :D
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, o 13:08 przez Siena, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 10 gru 2015, o 12:44

w kwestii finansowej fajny jest też fakt, że figurkę zwykłego piechura można wystawić jako członka wielu, różnych oddziałów, różniących się stopniem wyszkolenia, czy zasadami specjalnymi, czyli kupując jedną figurkę możesz pograć nią w wielu rozpiskach. W battlu zwykły włócznik zawsze będzie zwykłym włócznikiem i jak chcesz halabardnika wystawić, to musisz kupić drugą figurkę.

Awatar użytkownika
Siena

Postautor: Siena » 10 gru 2015, o 14:03

Kolejna porcja modeli do mojej armii. Tym razem grupa dowodzenia i obstawa. Zdjęcie po autokorekcie trochę prześwietlone. Pomimo prób nie udało mi się usunąć tego efektu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 10 gru 2015, o 14:15

Potrzebujesz drugiej lampy, obie powinny oświetlać obiekty pod kątem, z lewego i prawego boku. Tym samym uzyskasz balans i aparat nie dostanie bzika.

Figurki natomiast wyglądają sympatycznie, a tempo pracy świetne.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Sarmor
Kontaktowanie:

Postautor: Sarmor » 10 gru 2015, o 19:18

Siena pisze:Padło na Niemców z ss.

Jeśli Charlemagne, to nie na Niemców. ;)

Ale na kogo by nie padło, figurki prezentują się świetnie. :)

Awatar użytkownika
Siena

Re: Niemcy (ss) Sieny

Postautor: Siena » 17 mar 2016, o 23:05

Sporo czasu upłynęło od pierwszych zdjęć, ale dopadło mnie znużenie i lenistwo. Chyba za dużo, na raz modeli do malowania :D . Więc, aby się przemóc, malowałem wieczorami, po kilka, kilkanaście minut na sesję. W końcu udało się i kolejna 10 ss manów została ukończona. W kolejce na wczesnym wipe mam lmg i średni moździerz, a w wypraskach stug/stuh i dziesiątka plastikowych niemiaszków z podstawki. Zdjęcia nie wszystkie wyszły, tak jak bym chciał, ale nie mam czasu na walkę z aparatem i oświetleniem :mrgreen: W tle lokowanie produktu :roll:

Radiooperator / Obserwator w asyście NCO

Obrazek

Strzelcy w kamuflażu palm pattern

Obrazek

Strzelcy w kamuflażu Oak Leaf

Obrazek

Zbioróweczka nr. 1

Obrazek

Zbioróweczka nr. 2 (wszystkie pomalowane modele)

Obrazek

Awatar użytkownika
Opos

Postautor: Opos » 17 mar 2016, o 23:12

Elegancko :) Chciałbym mieć takie zacięcie do malowania ;) Wydaje mi się, albo mordki są zbyt mocno zwashowane?
Gott mit Uns!!!

Awatar użytkownika
Siena

Postautor: Siena » 17 mar 2016, o 23:19

Opos pisze:Elegancko :) Chciałbym mieć takie zacięcie do malowania ;) Wydaje mi się, albo mordki są zbyt mocno zwashowane?

Cześć jest nieogolona, więc mają ciemniejsze/szarsze gęby :twisted: Ponadto zdjęcia robione nocą przy sztucznym świetle. Co do zacięcia to jest potrzebne przy tych ss-mańskich kamuflażach i ich różnorodności :lol:

Wróć do „Modelarstwo”