LWP Pietii

Awatar użytkownika
Pietia

LWP Pietii

Postautor: Pietia » 3 paź 2015, o 21:32

Otwieramy mój teatrzyk i najnowszy projekt :)

Od samego początku chciałem zbierać 'Berlinowców'.
Przynajmniej dopóki nie zorientowałem się, że nie wystarczy Sowietom machnąć kurice na hełmach i paru zrobić rogatywki. Teraz pomysł wraca, będę cierpliwie dolepiał na ruskie mundury kieszenie, kołnierze i wszystkie brakujące elementy, by za jakieś... trzy lata wystawić całą zgraję fizylierów z 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, albo Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, w zależności od potrzeb.

Na dobry początek Suczka, model Warlordowy, dorobiłem własny stelaż z tyłu, otwarłem drzwiczki i wsadziłem brakującego członka załogi.
Indżoj :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pietia

Re: LWP Pietii

Postautor: Pietia » 4 paź 2015, o 21:29

Yeap, więc idziemy za ciosem :)

Dwóch pierwszych fizylierów. Na razie testuję rożne rozwiązania "rzeźbiarskie", ostatecznie moi Berlingowcy mogą wyglądać inaczej. Chyba pomalowałem im za ciemne mundury, tia, powinny być bardziej piaskowe.

Na szczęście umundurowanie LWP ko kompletny miszmasz, na fotkach co drugi ma inne wdzianko: produkcji sowieckiej, jakieś bluzy z Lend-Lease, przedwojenne polskie, a nawet przerobione niemieckie. Jak czasem wyrzeźbię krzywo kieszenie, a potem źle zmieszam farbki, świat się nie zawali :)

Teraz zostało jakoś 50paru do zrobienia, z górki :D

Obrazek

Bazą są figurki Sowietów od WargamesFactory http://www.wargamesfactory.com/webstore ... nfantry-28

Każdemu dorobiłem kieszenie na piersi i biodrach, kołnierze, pagony, oraz rozpięcie bluzy na całej długości i wcięcie z tyłu...

Btw, zna koś szybki sposób na rzeźbienie guzików? Ulepienie i przyklejenie kuleczki o średnicy 0,1mm z GSu jest awykonalne :)

Tak panowie wyglądali jeszcze wczoraj.
Obrazek

Jak zwykle jestem otwarty na wszelkie rady i krytykę (no, chyba, że będzie słuszna) ;)

Aha, jeśli chodzi o figurki od WargamesFactory.

Polecam, choć z zastrzeżeniami. Są solidnie wyrzeźbione: mają dobrą anatomię i proporcje, ładnie wymodelowane mundury i twarze. Gorzej wygląda oporządzenie: dziwnie kształty karabinów, zaś szmaciane torby i ładownice są strasznie kanciaste, jakby nie były uszyte z sukna tylko wyciosane z... plastiku :D Cóż, efekt projektowania komputerowego figsów i pójścia na łatwiznę :) Do tego słabo wyglądają pozy części żołnierzy, syndrom połknięcia kija od szczotki.

Zestawienie, od lewej: Artizan Designs, plastik Warlorda, WargamesFactory, figurka z Infinity i od Perrego
Obrazek

Awatar użytkownika
Parufka

Postautor: Parufka » 5 paź 2015, o 08:03

Roboty przed tobą masa ale takie projekty są dla mnie najfajniejsze gdy dba się o takie detale jak ty i armia potem na stole wygląda niesamowicie :).
Jak ja dałem radę 50 Niemcom zrobić kombinezony zimowe, guziki z nasion oregano w płaszczach i szelki nośne to i ty zrobisz wszystko w trymiga bo widzę, że wprawę masz większą niż ja w dłubaniu w gsie :).

Awatar użytkownika
Pietia

Postautor: Pietia » 6 paź 2015, o 15:48

Niom, czeka mnie trochę roboty, ceremonialnie się pochlastam jeśli w najbliższym czasie jakaś firma wyda figurki do LWP :D
Jednak na to się "na szczęście" nie zanosi :)

Btw, trochę poeksperymentowałem - guziki w miarę fajnie można zrobić z liquid green stuffu - nabrać kropelkę na jakiś szpikulec i ciapnąć ją we właściwym miejscu.

Aha, pytanie do fachowców:
Gdzieś-kiedyś-ktoś-coś-chyba-słyszałem, że magazynków łukowych i bębnowych do pepeszki nie dało się stosować "zamiennie", broń miała przystosowana gniazdo tylko to tego lub tego. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 6 paź 2015, o 22:40

Pietia pisze:Gdzieś-kiedyś-ktoś-coś-chyba-słyszałem, że magazynków łukowych i bębnowych do pepeszki nie dało się stosować "zamiennie", broń miała przystosowana gniazdo tylko to tego lub tego. Czy to prawda?

To byłoby bardzo dziwne gdyby nie pasowały do tej samej broni, jakiś absurd. Magazynki bębnowe robiono z cienkiej 0,5mm tłoczonej blachy, były trudne w produkcji, upierdliwie i wolno się je ładowało. Łatwo było blachę wygiąć (może stąd pomysł o "braku możliwości włożenia"?), co powodowało problemy z podawaniem amunicji. A nawet jak było wszystko OK, to konstrukcja i tak lubiła się zaciąć i była podatna na zanieczyszczenia. Do dziś cierpią na tę przypadłość wszystkie magi bębnowe zresztą. Dlatego szybciorem uproszczono temat i bito magazynki pudełkowe na 35 sztuk amunicji.
Threefold Brush - malujemy na zlecenie, tanio / szybko / ślicznie (wybierz dwa ;) ). Wysyłka na Polskę i cały świat.

Awatar użytkownika
Pietia

Postautor: Pietia » 30 paź 2015, o 17:20

Troszkę powoli przybyło. Idealnie nie jest, ale cóż poradzę, heh, dużo GSu poszło w tych panów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pietia

Postautor: Pietia » 2 lis 2015, o 20:01

Tysiące komentarzy widzę ;)

Panowie, ma ktoś pomysł skąd brać plastikowe figurki w płaszczach? Tylko najlepiej by to nie były kasztanki Warlorda :)
Perry, czy cokolwiek? Wystarczą same korpusy w sumie, reszta jest do dorobienia z innych bitsów.

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 5 lis 2015, o 01:00

Pietia, odpowiedź na pierwsze pytanie w pierwszej wersji jest prosta, ale jej nie przytoczę, bo na forum nie należy się wyrażać. W drugiej wersji - chyba odpowiednich płaszczy w plastiku nie widziałem... Ja się przymierzałem do robienia LWP z metalowych figurek Crusadera: http://www.crusaderminiatures.com/prod. ... =25&page=2 Sam oceń, czy to by odpowiadało Twoim potrzebom.

Słowem komentarza: to, co zrobiłeś, jest przekozackie, ale co to jest? :P
CKM - kumam. :) Bardzo zacnie wygląda!
Ale cała reszta to fizylierzy? Jakie jest ich zadanie? Jeżdżą na suczce? Chętnie poznam Twój zamysł - w którą stronę zmierzasz! :) Czy teraz będą strzelcy z Mosinami i DP? Modelarsko przepiękna robota, więc czekam na więcej!

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 5 lis 2015, o 09:37

Chłopaki pomalowane super.

O ile kumam to, że nie podobają Ci się 'kasztanki' warlorda, to chyba wolę jednak kasztanki z dziwnymi proporcjami, niż gości, którzy połknęli kij od szczotki. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia do takich 'heroicznych' proporcji z innych systemów, w które grałem w życiu. Połowa gości w oddziale wygląda przekozacko, ale dla mnie cały efekt psują te pojedyncze przypadki koleżków, którzy stoją na baczność, jakby ich zamurowało na widok wroga.

Oscar Flamberg

Postautor: Oscar Flamberg » 5 lis 2015, o 17:07

No i powiedział to, co ja chciałem życzliwie przemilczeć... :P
W zestawie Wargames Factory są połykacze mopa i są skradacze podstępni. Z tych pierwszych można by zrobić nieco sztabowców, obserwatorów, kucharzy, może nawet medyków, wartowników, a z tych drugich szturmowców. Ja sobie wyciąłem kilku przystojnych zaczajonych zwiadowców i jestem zadowolony z ich postawy, a w zestawieniu z figurkami Warlorda (być może dzięki zastosowaniu Warlordowych główek...) nie odróżniają się negatywnie ani wielkością ani proporcjami. :) Takie moje zauważenie.

Wróć do „Modelarstwo”