LWP Pietii podejście drugie

Awatar użytkownika
Pietia

LWP Pietii podejście drugie

Postautor: Pietia » 27 wrz 2017, o 00:26

Dawno, dawno temu postanowiłem zrobić pluton Ludowego Wojska Polskiego.
Szybko okazało się, że nie jest to takie proste.

Pierwsze podejście możecie oglądnąć tu - przerabianie letnich mundurów sowieckich. Wyszło średnio, nie byłem zadowolony.

Następnie kupiłem paczkę zimowych Sowietów i zacząłem "spolszczać" żołnierzy w płaszczach. Efekty były całkiem fajne, ale w paczce za 150zł mam tylko kilkunastu gości w płaszczach, a potrzebuję cały pluton...

Pomysł znów trafił do lamusa, aż kiedyś, niejaki 'Shingen' pokazał mi jak kopiować figurki w foremce z żywicy. Wtedy zaczęła się masowa produkcja!

Potem poszło z górki, po paru tygodniach miałem dziesiątki nowiusieńkich korpusów w płaszczach. Pozostało uzupełnić je plastikowymi bitsami, dorobić trochę rogatywek (również metodą kopiowania), pomalować i oto oni.

Żołnierze 4 Pomorskiej Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego, tuż przed natarciem na Festung Kolberg.

Indżoj :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mentos90

Re: LWP Pietii podejście drugie

Postautor: mentos90 » 27 wrz 2017, o 03:31

Piękna armia i z samych zdjęć robi wrażenie.

Czemu jest tyle różnych kolorów sukna? Rozumiem, że zamierzony efekt, ale osobiście wolałbym większe ujednolicenie.

Awatar użytkownika
Pietia

Postautor: Pietia » 27 wrz 2017, o 03:59

Heh, powody są dwa - z początku miała być jednolita barwa "kawa z mlekiem", ale nigdy nie udawało mi się tak zmieszać farb, by za każdym razem uzyskać identyczny odcień, co poprzednio. Więc ostatecznie sobie darowałem, brałem każdą farbę co miałem pod ręką i sruuuuu :D

Zaś powód drugi, zobaczyłem takie zdjęcia...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciężko na nich znaleźć dwóch gości w identycznych płaszczach, różnią się typem, odcieniami, a to są marne czaro-białe zdjęcia, co dopiero byłoby w kolorze :)

mentos90

Postautor: mentos90 » 27 wrz 2017, o 04:57

Ło panie, faktycznie. Przypominają trochę sławetne zdjęcie bluz mundurowych i odpowiedni odcień feldgrau ;-)

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 27 wrz 2017, o 10:51

Świetni są!

Jak na nich patrzę to jedyny zgrzyt, jaki mam to to, że nie są czarno-biali :D tak dobrze ich zrobiłeś, że aż sceny z 4 Pancernych się przypominają :D

Co do ludowych orzełków, to masz jeszcze jedno proste rozwiązanie, do FoW są kalkomanie na pojazdy u Sowietów, właśnie do naszego Ludowego wojska i będą one idealnie pasować.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 27 wrz 2017, o 12:42

Śliczni, zazdroszczę bo mi właśnie też zaczęło chodzić po głowie LWP. Świetny patent z płaszczami i rogatywkami.

Awatar użytkownika
Dominig

Postautor: Dominig » 28 wrz 2017, o 11:26

Rewelacja, różne odcienie mundurów dodają tylko klimatu :)

Awatar użytkownika
Pietia

Postautor: Pietia » 12 mar 2018, o 20:29

Taka mała makieta, by moi żołnierze mieli gdzie walczyć :)

To drukarka 3D (prócz dachu), projekt własny, a jak ktoś zainteresowany, pliki STL tu - https://drive.google.com/open?id=1TyLPf ... tKJLLrNHqY

Poszło na to ponad 100 gram materiału i jakieś 30 godzin pracy (ok. 7h każda ściana), ostrzegam!

Makieta jest mocno inspirowana prawdziwą budowlą, neogotyckim kościółkiem we wsi Kluczkowo. Tylko została przystosowana do skali BoltAction... ma inne proporcje, i fakturę ścian, i detale, i fryz, i kolory, i nie ma części okien oraz absydy. Właściwie jest zupełnie niepodobna... Nieważne!

Ważne, że wieś Kluczkowo była miejscem sporej potyczki.

6 marca 1945 roku, żołnierze 2 pułku piechoty LWP, wspomagani przez ISy z 4 pułku czołgów ciężkich, starli się tu z oddziałami X Korpusu SS. Niemcy panicznie wycofywali się na zachód i stawili raczej krótkotrwały opór. W ręce Polaków wpadło dziesiątki jeńców oraz olbrzymie ilości sprzętu.

Cóż, zamierzam odegrać tą bitwę, mam już nawet chętnego przeciwnika, zobaczymy czy zdoła zmienić bieg historii, ale to niedługo, tymczasem indżoj ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 12 mar 2018, o 23:37

Rewelacja.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Pietia

Postautor: Pietia » 24 mar 2018, o 16:15

T-70 raczej nie miał większego wpływu na przebieg wojny, ale jest tak uroczy że aż żal go nie użyć :) Przy okazji, trochę tych czołgów walczyło w LWP, choć w 44-45 roku raczej nikt nie słał ich do boju w pierwszej linii (pewnie nawet nie w drugiej, albo trzeciej :D ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Modelarstwo”