Ragnarowe malowanie

Ragnar

Re: Ragnarowe malowanie

Postautor: Ragnar » 25 paź 2017, o 22:26

SdKfz. 250/10 Leichter Schutzenpanzerwagen(3.7cm PAK)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Siena

Postautor: Siena » 26 paź 2017, o 00:24

Wygląda świetnie, ale gdzie się podziała załoga ;-)

Awatar użytkownika
raeone

Postautor: raeone » 26 paź 2017, o 14:00

Jest świetnie- jedynie brak błota na powierzchni jezdnej opony zapasowej odrobinę razi- ale to purystów.
Świetne obicia i fajny kolor drewna na mg42

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 26 paź 2017, o 14:17

...no i popsułeś. W życiu bym nie zwrócił uwagi na to, jakbyś tego nie wypomniał:P

Super model!

Ten kolor wnętrza to dobierałeś na podstawie jakiś dokumentów? Jak kiedyś malowałem taką wannę, to nie wiedziałem na jaki kolor pomalować środek i nawet radziłem się kolegów z grupy rekonstrukcyjnej (czyli raczej właśnie purystów:)) i też nie byli pewni jak to powinno wyglądać. Pytam, bo czeka mnie kolejna wanna do malowania..

Ragnar

Postautor: Ragnar » 26 paź 2017, o 22:40

Błoto na oponie było (trochę mniej skoncentrowane na górze), ale kiedy dmuchałem aerografem lakier matowy to niestety część się "zgubiła" :)

Rilian
Kiedyś trochę popytałem . Nie było jednego słusznego malowania, więc każde jest dobre :) Najczęściej rzucali jeden kolor na wszystko ( od 1942roku).
Wcześniej malowali pojazdy na dunkelgrau. Poniżej fotka z wczesnowojennego malowania, przedział bojowy to dunkelgrau ale już przedział kierowcy na biało.

Obrazek

Początkowo każy element był malowany na swój charakterystyczny kolor (np gaśnice na czerwono itp), potem jużwszystko na jedno kopyto, byle się zakamuflować.

W otwartych pojazdach wnętrza malowano najczęściej w kolorze podstawowym

Ragnar

Postautor: Ragnar » 11 kwie 2018, o 20:03

Jakiś czas temu zacząłem malowanie Early war Waffen-SS
Udało się skończyć na razie 2 (praca praca i jeszcze raz praca) reszta już się maluje.
Z racji tego że zestaw dostałem za darmochę postanowiłem pobawić się wzorami camo (nie do końca odpowiadają ówczesnym odpowiednikom, sorry).

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Modelarstwo”