Francja '40 [TT]

mentos90

Francja '40 [TT]

Postautor: mentos90 » 3 lip 2017, o 20:50

Czołem!

Chcę się pochwalić swoją skończoną, trzecią armią - wczesnowojennymi Francuzami. Początkowy zamysł był stworzenia polskiej armii walczącej na zachodzie w 1940. Po jakimś czasie zauważyłem na zdjęciach, że Polacy, mimo takiego samego wyposażenia, nie zapinali pół (dolna część) płaszcza w charakterystyczny sposób jak francuscy sojusznicy, tylko mieli je luźno. Na dodatek kupiłem czołg Somua S35, którego polskie wojska pancerne nie używały. Tak czy siak, Francuzi gotowi do "walki"!

Nie jestem wytrwałym malarzem, dlatego zawsze dobieram prosty schemat kolorystyczny - niekoniecznie zgodny z rzeczywistością. Zaczynając od góry:

Hełm - AP Army Green
Płaszcz - AP Monster Brown
Oporządzenie, drewno - AP Fur Brown
Manierki, koce - AP Uniform Grey
Metale - AP Gunmetal
Buty - AP Necromancer Cloak
Ciało - Vallejo Pale Flesh, Vallejo Flesh Wash
Wash - AP Strong Tone / GW Agrax Earthshade
Kamuflaż pojazdów - AP Desert Yellow, AP Army Green, Vallejo Flat Earth
Podstawki - GW Texture Lustrian Undergrowth, GW Dry Niblet Green, tufty z Paint Forge.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania :-)

Awatar użytkownika
Telamon

Re: Francja '40 [TT]

Postautor: Telamon » 3 lip 2017, o 20:59

Podobają mi się. :) Oczywiście są błędy pod względem kolorystyki niektórych elementów ale skoro Tobie to nie przeszkadza i jesteś ich świadomy nie będę marudził.

Gdybyś szukał dla tych sił jakiegoś wsparcia to Crusader Miniatures wydał sporo motocyklistów i dragonów dla Armii Francuskiej na rok 1939-1940. Jest nawet działko ppanc. z obsługą oraz motocykl z koszem.

http://www.crusaderminiatures.com/list.php?cat=9&sub=23&page=2
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

mentos90

Postautor: mentos90 » 4 lip 2017, o 20:23

Wiem, są błędy - ale uwielbiam optymalizować malowanie, i ten schemat był najlepszy pomiędzy autentycznością, wyglądem a moim "lenistwem". Nigdy nie czułem potrzeby być pro-painterem, a taki poziom w zupełności wystarczy do gry :-)

Co do Crusader Miniatures, to przymierzam się od jakiegoś czasu. Na razie hamuje mnie, że armię mam na równe 1000 punktów. Kolejna granica to 1250, i jeszcze mnie do niej nie ciągnie.

Awatar użytkownika
Jurgen

Postautor: Jurgen » 10 lip 2017, o 17:27

mentos90 pisze:Wiem, są błędy - ale uwielbiam optymalizować malowanie, i ten schemat był najlepszy pomiędzy autentycznością, wyglądem a moim "lenistwem". Nigdy nie czułem potrzeby być pro-painterem, a taki poziom w zupełności wystarczy do gry :-).

Daj Boże, żeby wszyscy taki TT robili.
Gratulacje - ładnie i składnie.
Gram:
Late war German Panzer Aufklärungs Abteilung 2

Wróć do „Modelarstwo”