Aerograf

Awatar użytkownika
rilian

Re: Aerograf

Postautor: rilian » 27 kwie 2017, o 16:08

Jestem nawet w stanie słowo 'tani' zastąpić 'dobrym', bo tani i dobry to ja mam, nawet byłem z niego zadowolony przez dwa miesiące:P U mnie problem polega na tym, że on nie trzyma ciśnienia jakie się ustawi, a załącza się z takim opóźnieniem, że na małej dyszy nie idzie malować w ogóle, bo zanim zauważy, że ciśnienie w butli spadło i się załączy, to aero już przestaje pracować. Potem czekam aż ciśnienie się zbuduje, maluję przez kilka sekund i znowu spada poniżej takiego, przy jakim się da malować. Na dużej dyszy jak maluję, to jest spoko, bo ciśnienie spada na tyle gwałtownie, że sprężarka się załącza od razu i pracuje ciągle, jak mam wciśnięty spust. Pewnie to kwestia czujnik zastąpić pedałem, ale poza tym problemem sprężarka na przykład bardzo szybko się przegrzewa, więc może opłaci mi się ją wymienić na coś porządniejszego... Jeśli przy okazji jeszcze będzie cicha, to w ogóle czad, ale żona już i tak przyzwyczajona do hałasu:P

Awatar użytkownika
merry
Kontaktowanie:

Postautor: merry » 19 cze 2017, o 15:24

Udała mi się rzecz niebywała i potrzebuję pomocy, a mianowicie zatkałem Ultrę.
Objaw to cofka czyli bąbelkowanie przez zbiorniczek farby.

Dotąd:
Cały sprzęt rozebrałem, wszystkie elementy wymoczyłem i wyczyściłem i niestety d*.
Za cholerę nie mogę zlokalizować źródła problemu. Ktoś coś?

Awatar użytkownika
bless

Postautor: bless » 19 cze 2017, o 17:08

Ja wiem! Cos sie zatkalo. :mrgreen:
"You are enemies of Japan. You will be treated accordingly."

Mutsuhiro Watanabe "the Bird"

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 19 cze 2017, o 17:17

Nieszczelność na uszczelce z osłonki dyszy. Należy dokręcić / docisnąć. Prawdopodobnie też zatkane kanaliki powietrzne we wnętrzu osłonki.
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Wróć do „Modelarstwo”