Armia Snolsa

Awatar użytkownika
rilian

Re: Armia Snolsa

Postautor: rilian » 20 cze 2017, o 12:40

Jak prostujesz coś z żywicy, to na spokojnie, pod wrzątkiem. Polewasz wrzątkiem aż zmięknie lekko, doginasz i gotowe (ja w pozycji, która mnie satysfakcjonuję polewam zimną wodą, ale nie wiem, czy nie ryzykuję pęknięcia od skurczu:P)

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 20 cze 2017, o 13:40

Robię dokładnie, jak Rilian i nigdy jeszcze nie miałem z tym żadnego problemu. Polecam :)

Noak

Postautor: Noak » 20 cze 2017, o 18:04

Malowanie Hetzera fajne, ale sam model to koszmarek. Ja nie mogłem na swojego patrzyć i szybko się go pozbyłem. Teraz myślę nad plastikowym od Rubicona.

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 20 cze 2017, o 22:51

Dzięki, o żywicy i ciepłej wodzie wiem, sęk tylko że te włazy były z white metalu :)

A żywicy na gąskach było tyle że nadlewki musiałem ciąć dremelem :D Pierwszy raz spotkałem się z tak niechlujnie wyprodukowanym "modelem"

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 22 cze 2017, o 00:15

Powoli przymierzam się do D.A.K., pierwsze próby mazania figurek
Obrazek

Awatar użytkownika
czerech

Postautor: czerech » 22 cze 2017, o 09:59

fajnie wyszło :D

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 22 cze 2017, o 10:15

Zapowiada się super. Tylko ten pan wygląda na zmęczonego malowaniem, a jeszcze zabrałeś mu ścianę, o którą się podpierał:)

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 3 lip 2017, o 02:15

Nie śpimy, malujemy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 3 lip 2017, o 21:04

Fajnie wyszli, a podstawki nawet bardzo ale jeżeli chodzi o zdjęcia to jest jakiś problem z ich ostrością. Oddalenie nieco zbliżenia pomoże. ;)
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 9 gru 2017, o 18:28

Jak zapewne wiecie moją pierwszą armią jest oparta na brytyjskim kodeksie 1 Dywizja Pancerna PSZ. Dla wielu nudna i oklepana, dla mnie - pasjonata historii a szczególnie Wojska Polskiego i II wojny światowej nie było innej opcji - musiałem grać "Maczkowcami", bohaterami spod Jordanowa, Kasiny Wielkiej, Mt.Ormel i Gandawy.

Jako że photobucket powywalał foty żądając haraczu przeniosłem się na flickr i powoli, aby Was nie zanudzić, będę wrzucał fotki swoich wojaków.
Na początek ostatnio popełniony M5 halftrack w barwach 10. Pułku Ułanów Zmotoryzowanych. W 1.D.Panc (podobnie jak w większości wojsk CW) wozy M5 były używane głównie jako ciągniki armat ppanc 6-funtowych oraz sztabowe, "zające" woziły się raczej Carrierami.
Podczas szukania zdjęć o tym pojeździe znalazłem kilka fotografii i sporo informacji o tym jak to zastępowano w wojskach Commowealth'u półcalówkę karabinami maszynowymi Bren (a nawet Vickersami!). W brytyjskim kodeksie nie ma takiej opcji, napisałem więc w tej sprawie do Warlord Games i doczekałem się odpowiedzi: nie mam co liczyć na szybkie wprowadzenie takiej opcji do erraty ale jeśli przeciwnik się zgodzi można używać Brena za te same punkty.
Koniec przynudzania czas na słitfocie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Modelarstwo”