Armia Snolsa

Awatar użytkownika
Siena

Re: Armia Snolsa

Postautor: Siena » 25 paź 2016, o 20:55

Tak, jak pisałem wcześniej. Podstawka to podstawa :-) Modele od razu prezentują się lepiej. Odnośnie konwersji, to ciężka sprawa. Ostatnio sklejałem starych Niemców z podstawki. To był koszmar. Najlepiej wyszli NCO i LMG. Natomiast strzelcy z Mauserami, to prawie klony, różniące się głównie głowami i delikatnie różnymi pozami broni. Tak jakieś dwie pozy plus drobne detale :mrgreen:

Awatar użytkownika
demi_morgana
Kontaktowanie:

Postautor: demi_morgana » 26 paź 2016, o 07:36

Masa robi wrażenie 8-)

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 15 maja 2017, o 10:21

Żona na porodówce, więc zamiast obgryzać pazury i czekać na wezwanie do asysty postanowiłem wykorzystać chwilowe przejaśnienie i cyknąć kilka fotek moich chłopaków.
Obrazek

Wymyśliłem sobie że każdy NCO będzie miał czarny rant podstawki i pokazywał coś paluchem.
Obrazek
Obrazek

PIAT Team - muszę dorobić strzelcowi okulary bo na dwie bitwy dwa razy spudłował na mniej niż 6"
Obrazek
Obrazek

Snajper & Spotter
Obrazek

Najwięcej zagwozdek przy klejeniu miałem z amunicyjnymi do LMG
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i mam już pełne cztery drużyny wojaków (NCO SMG, LMG + Ammo, 1 x SMG, 6 x RIFLE) no i trochę "luźnych" figurek do modyfikowania rozpisek oraz snajpera, PIATa, medyka, obserwatorów, lekki moźdierz...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomalowanie tych ok 60 figurek oraz pojazdów zajęło mi jakieś 8 miesięcy, teraz czas na granie i uzupełnianie armii - na początek Jeep, 25 funtówka oraz drużyna komandosów.

Awatar użytkownika
Schalazar

Postautor: Schalazar » 15 maja 2017, o 13:35

Bardzo ładni, amunicyjni mi się podobają i to bardzo, fajny jet też LMG, który właśnie czeka na magazynek. Malowanie oczu, szacunek, niektóre wyszły ci ładnie inne trochę słabiej, dlatego ja oczu nie maluję.

Co do tego ile ci to malowanie zajęło to się nie przejmuj, najważniejsze jest to, że masz ich już pomalowanych są twoi i wiesz, że każdy detal to twoje dzieło :)

Mi też idzie to powoli, ale jest taka grupa motywacyjna na FB: https://www.facebook.com/groups/paintingmotivation/

Pozdrawiam, maluj dalej i niech ci się piękne, mądre i zdrowe dzieci rodzą ;)

Awatar użytkownika
Jurgen

Postautor: Jurgen » 15 maja 2017, o 14:48

Bardzo udana ekipa - kolory prawidłowe i ogólny "look" bardzo pozytywny.
Gram:
Late war German Panzer Aufklärungs Abteilung 2

Awatar użytkownika
rilian

Postautor: rilian » 15 maja 2017, o 15:01

Trzymam kciuki za żonę. Daj znać jak poszło. Mnie też niedługo czeka to samo;) Może też strzelę wtedy zdjęcia tego co mam, bo jakoś nigdy nie było okazji, a potem będzie o nią jeszcze trudniej;P

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 15 maja 2017, o 15:24

U kogo będzie 500+ na dodatkowe figurki? :P
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Siena

Postautor: Siena » 15 maja 2017, o 17:23

Świetny oddział. Teraz tyko jakiś pojazd i będzie ładny pluton.

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 15 maja 2017, o 18:35

Dziękuję za miłe słowa. Porodu na razie nie ma (a byłem dzisiaj umówiony na bitwę!) - trzeba jeszcze trochę poczekać co dało mi okazję do cyknięcia jeszcze kilku fotek. Tym razem wsparcie.

Czwarty Bren Team
Obrazek

Lekki moździerz
Obrazek

Vickers MMG
Obrazek

Średni moździerz z obserwatorem
Obrazek

Średnie AT Gun (57mm)
Obrazek
Obrazek

Bren Carrier - Bren na "pace" jest zamontowany na pina więc gram ze 100% zgodnością uzbrojenia na pojazdach
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracając do potomstwa - argument "Kochanie kupię trzecią armię dla brzdąca, bo teraz jest promocja, a jak dorośnie będzie grał z bratem (jego Niemcy czekają na pomalowanie) lub ze mną" jest jak najbardziej dobrym sposobem spożytkowania publicznych pieniędzy. Kwota akurat.

PS Gram też we "Wrzesień 1939" w 1/72(20mm) jednak to zasady i skala BA do mnie bardziej przemawiają
Obrazek

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 2 cze 2017, o 16:16

Granie się rozkręca więc powiększam kolekcje zgodnie z planem:
25 funtówka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek