Armia Snolsa

Awatar użytkownika
Snols

Armia Snolsa

Postautor: Snols » 5 wrz 2016, o 00:15

Jako że pierwsza ramka Late British Inf. jest już za mną chciałbym niniejszym zaprezentować Wam efekt swoich malunków. Jestem początkującym malarzem, wielu rzeczy dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość w obrzucaniu błotem. Sugestie, rady i konstruktywną krytykę oczywiście poproszę. Armia będzie robiona na 1. Dywizję Pancerną z okresu walk z Normandii (wiem oklepane) więc czekają mnie jeszcze "Polandy", "wiewiórki" na rękawach oraz orzełki na hełmach. Przy tych elementach chcę się wspomóc kalkomanią. Raczej nie będę dorabiał naramienników (chyba że przy wyższych oficerach) - po przekopaniu się przez kilka monografii i kilkadziesiąt zdjęć nie zauważyłem aby czarny naramiennik był noszony "w polu", jest natomiast sporo zdjęć żołnierzy przy okazji różnych uroczystości i parad w których ów naramiennik występuje. Będę jeszcze poprawiał podstawki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zmontowałem też 6-funtówkę ale ciągle się zastanawiam nad wykonaniem podstawki. Najprawdopodobniej będzie na podstawce 60mm z wyjmowaną figurką ładowniczego oraz dowódcą na samodzielnej podstawce 25mm. Mniejsza podstawka - łatwiej manewrować na stole.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wkrótce dowódca plutonu wraz z radzikiem... (za szybko położyłem mat i trochę przeżarł wierzchnią warstwę :( do poprawki! )

Awatar użytkownika
padrepadre

Re: Armia Snolsa

Postautor: padrepadre » 5 wrz 2016, o 01:06

Wyglądają naprawdę dobrze.

Pokusiłbym się jedynie o odrobinę drybrusha na siatce na hełmach, jakimś jasnym kolorem - by wyciągnąć trochę tą fakturę. Będą odrobinę lepiej na stole wyglądać. Gratuluję. Czekam na więcej :)
„Jesteśmy otoczeni. To upraszcza sprawę.” L.B. Puller

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 5 wrz 2016, o 23:38

Suchy pędzel na hełmach zrobiony, nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć. Dzięki.

Dowódca plutonu i radzik
Obrazek
Obrazek

Ci pochodzą z zestawu Command. Trafiły mi się strasznie kiepsko odlane figurki. Radzik - "złamany" i odlany palec razem z radiem, dowódca praktycznie bez twarzy - wyrzeźbiony praktycznie tylko nos, pasek od hełmu usta i jedno ucho... to standard w ich metalu?

Awatar użytkownika
Max

Postautor: Max » 6 wrz 2016, o 03:06

Niestety, często :( metale iżywica z tej firmy są różnej jakości.

Awatar użytkownika
padrepadre

Postautor: padrepadre » 6 wrz 2016, o 10:13

Różna jakość - bardzo pobłażliwe określenie. Dla mnie i metale i żywica Warlorda, które miałem w ręce to dramat. Metale prosto z pudła z nadlewkami, połamane i powyginane tak, że lufy karabinów praktycznie zawinięte w supełek. Żywica.... rekordowy nadlew jaki znalazłem u Warlorda to mój Hetzer = 5mm nadlewu ... Ich cena za ich produkty a szczególnie ich jakość, to rozbój w biały dzień. :)

Wracając do tematu - ostatnie dwa modele, bardzo dobrze wyszły! Podobają mi się.
Myślę, że bardzo fajnie się będą prezentować na stole.
„Jesteśmy otoczeni. To upraszcza sprawę.” L.B. Puller

Awatar użytkownika
zia26
Kontaktowanie:

Postautor: zia26 » 6 wrz 2016, o 21:35

Bardzo fajnie wygladaja, nic nie przesadzone :)
Gram - Bolt, Infinity, X-wing
Instagram - https://www.instagram.com/bitewne_jaworzno/
Przyczólek Bolta na Śląsku :) - https://web.facebook.com/groups/189981854737169/

Awatar użytkownika
Telamon

Postautor: Telamon » 6 wrz 2016, o 22:03

Po prostu Brytyjczycy zostali wyrzeźbieni dawno, dawno, dawno temu. Stąd ich niska jakość, uproszczenia. Im nowsza figurka, wzór tym lepiej - teraz maluję 21 Pancerną i nie ma problemów.

Modele żywiczne niestety są problemem, Hetzera mogłeś kupić od Rubiconu. :P Nie wiem dlaczego wychodzą im tak marnie choć po obróbce można coś tu zdziałać.

Figurki oraz robienie zdjęć wymaga jeszcze sporo pracy jednak na początek nie jest źle. ;)
Vae Victis 15mm

Chcesz abym pomalował twoje figurki? Pisz.

Awatar użytkownika
Siena

Postautor: Siena » 11 wrz 2016, o 20:54

Jak na początkującego to wyszedł niezły table top. Popracuj nad podstawkami. Brakuje na nich drybrushu i porzadnej roślinności. Dobra podstawka to podstawa :-) Polecam różnorodne trawy w kepkach np. AP.

Awatar użytkownika
Snols

Postautor: Snols » 25 paź 2016, o 00:30

Prace nad armią postępują, ale niestety nie tak szybko jakbym chciał. Być może uda mi się skończyć te 1000pkt w tym roku.

Mam zagwozdkę z figurkami - jako że ramek nie wychodzi jakaś oszałamiająca liczba wariantów strzelca z Lee Enfield'em - łapki ograniczają liczbę wariacji do "broni w gotowości" oraz "strzelającej" - czy moglibyście mi pomóc z pomysłami na przeróbki tak abym nie stworzył armii klonów? Z konwersjami a tym bardziej pomysłami na nie jak na razie u mnie krucho a nie chcę chlastać skalpelem na ślepo.

Po rozgegraniu kilku partyjek okazało mi się że najskuteczniej wybija się wrogi oddziały szarżą więc skład moich drużyn zmienił się z czystych Rifle (Rapid fire) na bardziej uniwersalnych (i zgodnych z doktryną) 2x3 Rifle + Bren team (bren, ammo, ammo - u mnie SMG).

Jak na razie to mam już:
Dowódcę plutonu z radzikiem
Pierwszą drużynę piechoty (NCO SMG, SMG, 6 Rifle, LMG + amunicyjny), 50% drugiej drużyny i 20% trzeciej.
1/2 Sniper team
Skończona 6 funtówka z obsługą.
Cromwell się brudzi powoli (na razie po filtrze).
Poprawiłem podstawki zgodnie z sugestiami.
Jeszcze sporo pracy przede mną, jak figurki będą gotowe to urządzę im ładną sesję w namiocie i ze statywem a na razie focia małopoglądowa.
Obrazek

Towarzysze pomożecie (z sugestiami na konwersje)?

Awatar użytkownika
Dominig

Postautor: Dominig » 25 paź 2016, o 01:34

Nie znam ramek brytyjskich, więc nie jestem w stanie pomóc zbytnio. To co ostatnio robiłem na niemieckich grenadierach to broń przewieszona przez ramię lub na plecach, a w dłoniach jakieś inne graty (głównie ładowniczy LMG tak mają). Inną opcją było wklejenie do wolnej ręki broni, a do drugiej granatu czy innego drobiazgu ale ramki nowych grenadierów pozwalają na taka swobodę. A tak w ogóle to widać postęp w stosunku do pierwszych zdjęć z tego wątku, armia prezentuje się naprawdę ładnie :)

Wróć do „Modelarstwo”