Bolt action forum – battle models

108 wtorek, Styczeń 5th, 2016

modelarstwo malowanie

modelarstwo malowanie
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

sposoby rozwoju postaciW zależności od rodzaju gry, rozwój postaci może odbywać się niejako na trzy najczęściej spotykane sposoby:
– system doświadczenia ? zabijanie stworów, wykonywanie zadań oraz inne czynności specyficzne dla danej klasy. W przypadku, w którym gracz osiąga wymagany pułap doświadczenia następuje awans na wyższy poziom, a co za tym idzie może zwiększyć swoje statystyki i zdolności.
– system treningu ? rzadziej spotykane rozwiązanie polegające na zwiększaniu swoich umiejętności dzięki ich używaniu. Dokładnie chodzi o to, że jeżeli np. w walce użyjemy miecza długiego to po pewnym czasie umiejętność władania nim zostanie zwiększona. Odbywa się tak w przypadku wszystkich zdolności. Podany system występował np. w MORROwindzie.
-system punktów umiejętności –  najrzadziej spotykany w grach, polega na przypisywaniu bohaterom punktów umiejętności np. za wykonanie zadania. Dodatkowo chcąc obdarzyć punktami naszego championa nie musimy czekać aż awansuje na wyższy poziom.
Każdy z tych systemów posiada wady i zalety. Wszystkie rozwiązania zastosowane przez twórców gier mają na celu wprowadzić do rozgrywki inny sposób zbalansowania gry. Najłatwiejszy do zaimplementowania jest system doświadczenia i pozwala on na uzyskanie dodatkowo dużej elastyczności. Możliwość przydzielania punktów umiejętności często spotyka się z zarzutami zbytniego uproszczenia rozgrywki i rozwiązywania wszystkich zadań wyłącznie za pomocą przemocy. Ostatni system jest bardzo rzadko spotykany i trudno wskazać jego największe atuty, czy wady.

Pozostałe artykuły:

About 

Related Articles