Bolt action forum – battle models

133 wtorek, Styczeń 5th, 2016

chevrolet bolt forum

chevrolet bolt forum
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Dungeon of DragonsDungeon and Dragons – gra stworzona przez  Gary?ego Gygaxa i Dave’a Arnesona przez wielu uznawana za początek historii gier RPG. Pierwszy raz wydana w 1974 roku doczekała się wielu kontynuacji, oraz przeniesienia na rynek gier komputerowych.
Gry odbywają się w standardowej formule. Prowadzi je mistrz gry nazywany również mistrzem podziemi. Mechanika rozgrywki opiera się na stworzeniu postaci z dostępnych ras (np. Elf, człowiek-krasnolud itp.) oraz klasy bohatera (np. czarodziej wojownik barbarzyńca). Następnie będzie konieczne  zapisanie tych informacji na karcie postaci oraz przydzielenie jej punktów do cech bohatera np. siła, kondycja, inteligencja. Dalej rozgrywka prowadzona jest za pomocą interakcji między osobami biorącymi udział w sesji. Dungeon and Dragons szybko zdobyło tysiące fanów i pomimo wielu prób, żadnej innej grze nie udało się osiągnąć tak dużego sukcesu. Zyski ze sprzedaży podręczników do gry oraz akcesoriów ze świata lochów i smoków liczone są w miliardach dolarów. Począwszy od 1974 gra doczekała się kolejnych aktualizacji, i tak na światło dzienne zostały wydane cztery kolejne edycje. Najnowsza publikacja to Dungeon and Dragons IV wydana w 2008 roku, a osoby posiadające prawa do serii zapowiedzieli kolejną edycję D&D Next.
Bez wątpienia świat wykreowany przez dwóch projektantów zapoczątkował rozwój gier RPG. Co więcej mechanika oraz założenie gry okazały się tak dobre, że do dziś wiele gier czerpie inspiracje z rozwiązań zastosowanych w Dungeon and Dragons.  Trudno się dziwić, że do nawet obecnie setki fanów spędzają godziny przy sesjach ze swoimi ulubionymi postaciami.

Pozostałe artykuły:

About 

Related Articles