Bolt action forum – battle models

106 wtorek, Styczeń 5th, 2016

pelotka

pelotka
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Charakter postaci w grach RPGCzęsto w przypadku rozpoczynania nowej rozgrywki i tworzenia postaci, którą przyjdzie nam grać, natrafiamy na zakładkę, która wymaga od nas podjęcia decyzji jaki charakter posiadać będzie nasz bohater. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to bez sensu, aczkolwiek niektóre gry proponują rozwiązania, które swoją mechanikę opierają o cechy charakteru.
W przypadku, gdy np. zdecydujemy się na agresywność naszej postaci, będziemy w niektórych sytuacjach zmuszani do wykonania zadania tylko i wyłącznie przy użyciu siły fizycznej. Dodatkowo ciągłe zabijanie przeciwników będzie wpływało na naszą złą reputację i może się zdarzyć, że w niektórych przypadkach nie będziemy w stanie otrzymać pomocy od innych postaci, gdyż nie będą one darzyły nas szacunkiem. Tak dzieje się w przypadku wyboru każdej cechy charakteru. Może mieć ona wpływ na losy i łatwość całej rozgrywki. Również jak w przypadku wyboru statystyk, klasy i innych rzeczy, decyzja odnośnie naszego charakteru musi być podjęta już na początku rozgrywki.
Chociaż coraz więcej produkcji dokłada możliwość wybrania cech zachowania naszych bohaterów, to należy pamiętać, że wybrana ścieżka może nam utrudnić lub ułatwić wykonanie niektórych zadań, to na pewno nie spowoduje zablokowania w trakcie wykonywania misji. Pomimo tego, ze wybór charakteru postaci nie wpływa znacząco na rozgrywkę, to bez wątpienia wprowadza powiew świeżości do gatunku komputerowych gier fabularnych. Można się również spodziewać, że będzie rozwijany z biegiem czasu.

Pozostałe artykuły:

About 

Related Articles